Dziwny wąż z zielonym futrem został odkryty w Tajlandii

Kategorie: 

Źródło: คมชัดลึก/YouTube

Prawie wszystkie węże mają łuski, które zatrzymują wilgoć w suchym klimacie i zmniejszają tarcie. Chociaż znaleziono kilka gatunków węży, które w większości są bezłuskowe, ostatnie odkrycie z Tajlandii wprawiło badaczy w spore zaskoczenie. Odnaleziono tam dwumetrowego węża z zielonym futrem pokrywającym całe jego ciało.

Jak donosi portal Newsflare, futrzasty gad nie musi być nowym gatunkiem. Nie wyklucozne, że jest to zwyczajny wąż wodny, którego ciało porosły algi. Są to jadowite gatunki węża wodnego, które nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Zamieszkują zbiorniki słodkowodne, takie jak stawy, bagna i strumienie leśne. Zwierze, żywi się głównie małymi rybami lub żabami.

 

Rodzina, która znalazła niezwykłego gada, zdecydowała się zatrzymać węża i karmić go małymi rybkami, czekając na jego zidentyfikowanie przez lokalne władze. Znalazca tego niezwykłego zwierzęcia, zauważył go gdy zwierze powoli poruszało się w brudnej wodzie w pobliżu jego domu. Zdumiony mężczyzna, zabrał węża do domu i trzymał go w glinianym dzbanie na wodę, zanim pokazał go swoim równie zdezorientowanym członkom rodziny.

 

Krewni postanowili powiedzieć o znalezisku innym, aby pomogli zidentyfikować zielonego węża. Nagranie z wężem trafiło do sieci, gdzie zainteresowało sobą tysiące osób.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj