Edward Snowden wyjaśnił dlaczego nie możemy wykryć obecności obcych cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Podczas nagrywania jednego z odcinków znanego naukowego podcastu Neil deGrasse Tyson's StarTalk gościł tam za pomocą łącz internetowych pozostający w Rosji Edward Snowden. Rozmowa prowadzona była na wiele tematów, w tym słynny amerykański analityk wywiadu powiedział dlaczego jego zdaniem nie odkryto jeszcze śladów sygnałów obcych cywilizacji.

 

Snowden oświadczył, że obcy starają się z nami skontaktować nawet teraz, ale my o tym nie wiemy. Jego zdaniem każda zaawansowana cywilizacja, która próbuje podsłuchiwać sygnały radiowe emitowane przez inne cywilizacje ma tylko krótki okres czasu kiedy są emitowane niezakodowane. Czynią to jedynie społeczeństwa stosunkowo prymitywne.

Wszystko to co produkuje nasza cywilizacja jest stale emitowane w kosmosie, ale na pewnym poziomie zaawansowania metod szyfrowania transmisji nie jest to już takie proste. Zdaniem Edwarda Snowdena, na Ziemię mogą cały czas docierać sygnały telewizyjne obcych, albo ich rozmowy telefoniczne, ale dla nas po prostu są nie do wykrycia i stają się po prostu częścią kosmicznego promieniowania tła.

 

Edward Snowden to znany amerykański analityk, który opowiedział światu o poziomie inwigilacji jaki w imię rzekomego zapewnienia bezpieczeństwa rozpętały Stany Zjednoczone. Od 2013 roku Amerykanie poszukują go listem gończym. Najpierw przebywał w Hong Kongu a potem dotarł do Rosji gdzie pozostaje w azylu do dnia dzisiejszego.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ktos kto wie

Ziemia jest tzw.  planetą

Ziemia jest tzw.  planetą czyśccową, czyli ani niebo ani piekło coś pośredniego gdzie musimy odrabiać nasze lekcje. Od tego jak je przerobimy trafimy w lepsze lub gorsze miejsce, możliwe że znowu z ciałem na inne zimie lub znowu tutaj dla tych lepszych juz bez ciała,  jako istoty dychowy do tzw. raju. A kosmici są cały czas wokół nas i się nami żywią a dokładniej naszą energią. Co ciekawsze nie tylko kosmici są wśród nas ale i inne stwory. Takze jestesmy energetycznie pojadani z kilku stron.

Portret użytkownika r.abin

Rozwinięta cywilizacja (jeśli

Rozwinięta cywilizacja (jeśli wcześniej się nie unicestwi), dojdzie do wniosku - że najlepiej obcych zostawić w spokoju. Pomoc - jedynie może im zaszkodzić (może mają nawet to w kodeksie postępowania). Inną wersją jest "dojenie krów", tak - by tego nie spostrzegły. Wtedy są wypasione i szczęśliwe (nasze też muszą być szczęśliwe - aż do rzeźni).

Portret użytkownika H.R.

Byłaby to ładna hipoteza

Byłaby to ładna hipoteza gdyby nie fakt, że te "sygnały radiowe", to emisja elektromagnetyczna na częstotliwościach od UKF wzwyż, ponieważ jedynie te podzakresy częstotliwości radiowych mają zdolność przenikania jonosfery. Twierdzenie, że jakaś obca, inteligentna cywilizacja, znajdująca się conajmniej o miliony lat świetlnych od nas, mogłaby odebrać taką emisję jest raczej nonsensem z prostych powodów. Nasze sygnały radiowe jeszcze bardzo długo do takiej cywilizacji nie dotrą, bo są jeszcze w drodze (teoretycznie są), oraz z powodu faktu, że natężenie pola elektromagnetycznego maleje wraz z kwadratem odległości, co oznacza, że nasze sygnały UKF, VHF i wyższe zanikają bardzo szybko poza jonosferą. Aby takie sygnały mogły być odebrane na dłuższym dystansie w przestrzeni, potrzebna jest duża moc sygnału i dokładna antena kierunkowa precyzyjnie wycelowana w antene odbiorczą usytuowaną w przestrzeni. Tak więc, twierdzenia typu - obcy odbiorą nasze sygnały to zwykły nonsens.

Portret użytkownika drumandi

Nad moim domem kilka razy

Nad moim domem kilka razy dziennie robię jednominutowy film. Na zwolnionych obrotach widać jak z dużą szybkością latają różne nole. Są pare razy szybsze od samolotów. Noli jest dziesiątki. Osobiście myślę, że np. NASA już od dawna ma z nimi kontakt.

Portret użytkownika dedal64

próbowałem uchwycić cos

próbowałem uchwycić cos takiego ale za wolną mam kamerę . może podzielisz sie w artykule swoją wiedzą o rodzajem sprzetu .  oraz rzuciszjakis materiał który zarejestrowałeś . 

Portret użytkownika edi

Owady nie są szybsze od

Owady nie są szybsze od samolotów, to tylko złudzenie. Nie będź głąbem, pszczoła leci Ci nad głową szybciej niz myśliwiec na niebie, chociaż jest odwrotnie, a jest to spowodowane odległością. Nasa ma podobno własna pasieke, więc masz rację. Biggrin

Portret użytkownika Notnow

To głupie

To głupie założenie/porównanie. Obce rasy mogły ewoluować w zupełnie innych warunkach niż my. Ba mogą nawet nie być oparte na węglu. Oczekiwanie od nich używania enkrypcji jest jak oczekiwanie, że będą mieć dwie nogi i będą mówić po angielsku.

Portret użytkownika Promień

Czytałam gdzieś niedawno, że

Czytałam gdzieś niedawno, że nasza galaktyka -  Strzelaca - jest w tej chwili pochłaniana przez drogę mleczną, inne mniejsze galaktyki też.Już mamy drugie słońce. Sprawdzono to w podczerwieni, wcześniej było to niemozliwe - dlatego wszystko może się zdażyć. Mogą być zmiany energetyczne, w kodzie DNA, większe promieniowanie kosmiczne, nasze organizmy mogą się zacząć zmieniać,  drugie słońce....  hm - a my płacimy za ocieplenie.... hmm. Nasze niebo może się zmienić. Koniec z wymiarami - jest jedna wielka, otwarta przestrzeń, w której wszystko się rozgrywa. Ptaszki ćwierkają, nasza atmosfera staje się mniej gęsta, nasze mózgi się rozwijają, z jądrem ziemi się coś stanie, zmieni się ruch obrotowy ziemi, zmieni się czas. czy nasza ziemia wytrzyma napływ energii? Będą wieksze wyładowania atmosferyczne. Planety wokół nas też się zmieniają. Panie i Panowie idą zmiany. 

Portret użytkownika H.R.

Ma miejsce coś w tym stylu,

Ma miejsce coś w tym stylu, ale w odwrotny sposób. Nasza Galaktyka przemieszczając się w przestrzeni natrafiła swym zewnętrznym obrzeżem na malutką w porównaniu z nią, Galaktykę Węża. Spiralna Galaktyczka Węża ustawiona była niemal prostopadle do płaszczyzny naszej Galaktyki. Pod wpływem oddziaływania sił grawitacyjnych z naszej Galaktyki, Galaktyka Węża uległa i nadal ulega rozerwaniu i destrukcji. W czasach, w których żyjemy, nasz Układ Słoneczny znajduje się niemal w centrum tych tragicznych wydarzeń, polegających na, de facto, śmierci Galaktyki Węża. Te wydażenia na skalę kosmiczną mogą nie pozostać bez echa w odniesieniu do naszej planetki i naszej gwiazdy. Na marginesie, warto w tym kontekście przytoczyć pewne chrześcijańskie proroctwo odnośnie Maryi. Chodzi mi o to, że ".... ma się pojawić wąż(!) o iluśtam głowach i tyluż diademiach na nich. Wąż ma swym ogonem zmieść trzecią część gwiazd z firnamentu (jednym z ramion spirali galaktycznej?). Jednak niewiasta (Maryja) rozdepta głowę tego wężaa, a piętą zmiażdży mu ogon. Kult Maryi, to wskrzeszony kult Isztar, tudzież Wenus. Czyżby w wyniku zniszczenia Galaktyki Węża maiłaby być zagrożona Ziemia? Czyżby Ziemię miała w przyszłości uratować Wenus, stając na drodze ciała niebieskiego podążającego kursem kolizyjnym w kierunku Ziemi? Czyżby Wenus miała skutecznie temu zapobiec? Interesujące proroctwo, lub też tekst zerżnięty w sposób bezrozumny z pradawnych danych astronomicznych i umieszczony w kanonie wiary z racji jego bardzo istotnego znaczenia dla świata?

Portret użytkownika gościnnie

Obcy nie używają mowy tak jak

Obcy nie używają mowy tak jak my.Komunikują się telepatycznie,dlatego też nie muszą nic transmitować,aby się porozumieć.Są setki przekazów świadków,którzy odbierali głos bezpśrednio w glowie.Kosmici mówili nie poruszając ustami itp.Wynika więc z tego,że jeśli chca to potrafią.Komunikacja jest wiec jednostronna,a raczej na taką tylko wygląda,bo w rzeczywistości aby do kogoś mówić trzeba znać mowę i język.Myślę więc,że przybysze napewno widza i doskonale rozumieją to co robimy,napewno oglądają nasze telewizje nawet kodowane.To my mamy problem z przechwyceniem ich komunikacji,która nie koniecznie wykorzystuje fale radiowe.

Portret użytkownika zielonawyspa

Obcy to są ufonauci którzy

Obcy to są ufonauci którzy podmieniają ludzi na ich wtyki ! Jeśli przeanalizować najważniejsze decyzje podejmowane przez rządy i przywódców poszczególnych krajów, wówczas dochodzi się do wniosku, że ze wszystkich decyzji możliwych do podjęcia, zawsze podejmowane i wdrażane przez nich są te, które posiadają najbardziej kataklizmicze następstwa dla danego społeczeństwa i dla reszty świata. Co jeszcze ciekawsze, owych decyzji nie daje się zrzucać na karb niedoinformowania lub ignorancji owych decydentów. Wiele z nich bowiem posiada charakter upartego i zamierzonego sabotażowania zarówno własnego kraju jak i całej ludzkości. Faktycznie więc jedynym wytłumaczeniem ich podjęcia jest skryta działalność UFOnautów-podmieńców w rządach poszczególnych krajów. 
Aranżowanie przez UFOnautów śmiertelnych wypadków oraz skrytych zamachów na życie dla wnosicieli postępu:
       Ich najlepszym przykładem może być śmiertelny "wypadek" samochodowy jaki UFOnauci zorganizowali dla światowej sławy badacza UFO, Profesora John'a E. Mack'a, M.D., autora słynnej książki [1T1] zatytułowanej: "Abduction - human encounters with aliens", Ballantine Books - a division of Random House, Inc., New York, May 1995, ISBN 0-345-39300-7, Library of Congress Card Number 93-38116, objętość 464 stron (obecnie dostępnej też w tłumaczeniu na język polski, pod tytułem: "Uprowadzenia - spotkania ludzi z kosmitami"). Szersze opisy wkładu poznawczego tego Profesora, a także wypadku samochodowego jakim UFOnauci go zgładzili, zaprezentowane zostały na stronie internetowej o ludobójcach, a także w punkcie #C9 strony FAQ - częste pytania. Osobiście gorąco polecam zapoznanie się z książką [1T1] Profesora Mack'a. Dostarcza ona bowiem jednego z najlepszych przeglądów materiału dowodowego na okupację Ziemi przez UFOnautów. Tyle tylko że Professor Mack niemal nigdy nie interpretuje znaczenia zgromadzonego przez siebie materiału dowodowego. Dlatego jego książkę najlepiej jest czytać w powiązaniu z monografią [1/4].
       W 2005 roku bardzo długi wykaz badaczy UFO systematycznie wymordowanych przez UFOnautów podany był na angielskojęzycznej stronie internetowej o adresie rense.com/general64/liquid.htm.
       W moim własnym przypadku doliczyłem się niemal 30 "nieszczęśliwych wypadków", wszystkie z których nosiły wszelkie cechy dobrze zakamuflowanych zamachów na moje życie. Wszystkie one wykazywały też cechy jakie są charakterystyczne dla zamachów organizowanych przez UFOnautów. Niektóre z owych wypadków omówiłem w monografii [1/4] - po przykłady patrz tam podrozdział A4 z tomu 1 (patrz tam punkty #2, #3, #77), czy podrozdział VB4.5.1 z tomu 17.
http://www.totalizm.pl/bandits_pl.htm

Portret użytkownika Won

Większość ras to akurat ma

Większość ras to akurat ma swoje pisma i języki, tyle że z innymi to właśnie telepatycznie idą jak nie znają Smile Pismo, język, flagi, godła i hymny to atrybuty dumy rasowej/narodowej u wielu gatunków Smile

Portret użytkownika Rodak

Obcy  mają  niekompatybilne

Obcy  mają  niekompatybilne  systemy  komunikowania  z  naszymi, a  komunikowanie  sie  symbolami  na  polach też  nic  nie  daje, bo te  komunikatryu na  polach  sa  dla  swoich, którzy  potrafia  je  odczytać  i  wykorzystać.

Portret użytkownika proxi

Za taką kasę ten karierowicz

Za taką kasę ten karierowicz powie że trzyma ET pod łóżkien a durne media to opublikują dla sensacji. Dla mnie to co ujawnił jest jest ciekawe ale ON , że zdradził ludzi - kim by nie byli, ale mu zaufali jest śmieciem i karierowiczem nabijającym kabzę. Gdyby pracpwał nie w Stanach a w Rosji nawet by nie zipnął. Po zdrodzie nie przeżyłby "zdrowaśki".

Portret użytkownika rood

nie każdy tak jak ty myśli

nie każdy tak jak ty myśli tylko o kasie, a on postanowił że ludzie muszą wiedzieć więc zrobił to dla innych, dla takich jak my ale nie dla takich jak ty,bo ciebie zżera zachłanność i zazdrość!!!!!

Portret użytkownika Won

Prawda to jest taka, że

Prawda to jest taka, że ziemia jako kosmiczny rezerwat dla idiotów (bo elohimy nie mogą zdzierżyć kiedy zdrowe na umyśle rasy eksterminują idiotów czyli właśnie ich), no i wysiłkami trylionów demonów, elohimów i innych zepsutych ras została wrzucona do hipergęstej czasoprzestrzeni, 300 razy gęstszej niż naturalna gęstość kosmosu (zwana tutaj atmanem, nirvaną, niebem lub asgardem), do której nie mogłaby się (a przydałoby się...) dostać jakaś rasa albo cały sojusz Smile Ot i cały powód Smile UFO i inne pokraki które widzimy tutaj to tylko oprychy elohimskie z najniższych warstw społecznych wrzuceni tutaj do pilnowania swojej hodowli, tacy kapo więzienni, więźniowie do pilnowania więźniów Smile

23 września teraz mija 5776 rok w żydowskim kalendarzu, czyli tyle lat mniej więcej temu miało miejsce zaatakowanie Reptilian i zasyfianie Ziemi żeby wrzucić do obecnej syfogęstości... A wszystko po to by stworzyć zoopark dla idiotów, gdzie mogliby sobie harować w "wolnym świecie" na etatach za głodowe pensje, mordować się, robić sobie sprawy w sądach, gwałcić, zabijać o kase i żyć w błogiej nieświadomości i przekonaniu, że żyją w najpiękniejszym z możliwych światów i że nie ma żadnych kosmitów, a nawet jak są to nie zaatakują, a jak zaatakują to obroni ich najsilniejsza w kosmosie amerykańska armia... Smile I lemingi powrócą do upragnionej harówy i płacenia rachunków za to że istnieją Smile

No ale coś elohimkom nie wypalił ten plan, a barierki i gęstość sypią się coraz szybciej, kosmici robią puk puk Smile Będzie powrót Jezusa biblijny ale nie tylko jego Smile I elokimkom i iluminatom nic nie da wybudzanie "antychrysta", czyli zaszytych pod ziemią blisko 25 trylionów demonów i innych elohimskich kalek Smile

Portret użytkownika Bars

UFO to nie jakieś "inne

UFO to nie jakieś "inne pokraki" ... ale angielski skrót od Niezidentifikowane Obiekty Latające (polski skrót : NOL). Czyli latające spodki, ich pojazdy jak nasze głupie samochody, ktore oni uważają za przezytek ...

Portret użytkownika Cabaj

Teraz najczęściej jak

Teraz najczęściej jak przypadkiem słysze rozmowy na ulicy to jest jedno:Chodzis do roboty?....a gdzie chodzis do roboty?A dobrze płaco?Jeden temat...zapie....ć dla mośka za miske owsa i jeszcze sie cieszyć że jest taka możliwość.To ma być najpiękniejszy świat?To jest jedno wielkie gówno!Jedno zjada drugie i wypierdza dziurą.A co robią w czasie wolnym(prócz zaszywania sie)te 25 trylionów demonów?

Portret użytkownika Won

Oooo widzisz Panie, zgadzamy

Oooo widzisz Panie, zgadzamy sie tutaj aż nadto Smile No tragedia straszliwa z tym jest... A ile teraz jest kłótni o kase wszędzie i rozwalających sie znajomości to głowa mała, nagły wysyp jakiś jak dżuma jakaś albo inne koklusze....
A 25 trylionów co robią.... No takie one zaszyte i wystraszone troche i niezdecydowane, czy mają atakować czy nie, bo jedne ganiają że urra uwolnijmy piekło, a inne że nie bo sie boją bo przegrają, no i między sobą też sie troche tłuką tam Smile Niemniej jednak ich ilość jest katastroficzna, a tworzą oni warstwy o grubościach 10-25 km przy zagęszczeniu trzech na metr sześcienny, więc z podstawienia do wzoru na objętość kuli to te tryliony wychodzą właśnie... Ciekawostka o tyle że one są na głębokości mniej więcej tak 500-1000 km, a tam jest nawet ta tzw strefa przejściowa między płaszczem górnym i dolnym... jakoś tak, więc Panie ciekawostka to taka Smile
Tak czy siak radze sie każdemu przygotować na to że z otoczenia czy z wirtuala znajomym nagle jakaś palma odp.... odpali, bo takich przypadków to też nagły wysyp ostatnio.

Portret użytkownika Won

Ba no lemingom i robolom to

Ba no lemingom i robolom to nie ma co o tym gadać... Bo do mocnych tematów trza znaleźć i mocnych ludzi a takich mało. A informacje... no tutaj trzeba tak troche potelepatyzować, i to z odpowiednimi osobistościami, no i umieć łączyć odpowiednie fakty, zdarzenia, proroctwa, łączyć elementy układanki w całość Smile Lub dorwać jakiegoś iluminata i przesłuchać pod groźbami wpychania zepsutego śledzia do nosa XD bo te gnoje o tych sprawach to wiedzą

Portret użytkownika Muniek&flak

Polecam w 100% obejżeć

Polecam w 100% obejżeć wszystkie sezony Archiwum X. Są tam odcinki trochę dziwne, ale te o ufo rozciągnięte przez wszystkie sezony sa niesamowite. Polecam - zobaczcie. Jest tam mowa o spisku i o tym, że tak w gruncie rzeczy to nie wiadomo co jest grane. Ci co teraz opowiadaja o NWO, że Blue Beem będzie wyświetlał UFO, a przebrani za obcych, ludzie będą exterminowali ludność świata. Hm...bardzo prawdopodobne. Co do obcych,  Nie jest to możliwe, aby w tak ogromnym świecie fizycznym funkcjonowała tylko jedna rasa. Polecam też Kosmos 1999 - jest tam jeden opdcinek o stworzeniu, które żyje tylko w chlorze, atmosfera ziemska - powietrze go zabija.

Portret użytkownika ciekawy

Ciekawe, że np. w Star Trek

Ciekawe, że np. w Star Trek czy Gwiezdnych Wrotach obcy mówią najczęsciej po angielsku Smile
No czasem na początku wymagany jest tłumacz, potem jakimś dziwnym sposobem wszyscy przechodzą na angielski.
Są też wyjątki  np. w Gwiezdnych Wojnach jakieś bardzo egzotyczne rasy, czy niektóre stare roboty.

Portret użytkownika Dominik82

Większość z was to

Większość z was to zombie,które nie myślą samodzielnie a robią to za was autorytety,które wpajając pewne rzeczy importują do waszych umysłów wszelakie idee,które nie mają z rzeczywistością nic wspólnego,ale tak mocno się zakorzeniają w was,że w obliczu możliwości otworzenia wam oczu odpychacie tą możliwość broniąc przy okazji kłamstw,w które wierzycie.
Do niedawna sam byłem święcie przekonany,że na ziemi dzieje się coś co może mieć związek z ingerencją pozaziemską do kiedy nie zobaczyłem oblicza ziemi z kamery balonu met.,który pokazał jak naprawdę wygląda ziemia z lotu ptaka z kilkudziesięciu km.To co widać z kamery jest dokładnie tym,co zostało opisane w piśmie świętnym odnośnie stworzenia świata.
https://www.youtube.com/watch?v=R77j9rUuky4
Warto ten film obejrzeć w całości.
Gdy zobaczyłem jak zostałem oszukany i jak wszyscy zresztą zacząłem szukać informacji odnośnie stworzenia świata i tego co mówił Jezus o "niebie".
Co powiedział?Mniej więcej powiedział to,że nikt nie ma możliwości wejścia do nieba  ani zejścia z nieba poza jego Ojcem i nim samym.Jeśli przyjrzeć się opisowi stworzenia świata doszukamy się informacji,że wokół naszej ziemi jest "sklepienie" z wody a nad nami kopuła mocna jak szkło polerowana.
Ani NASA,ani żadna inna agencja nie była nigdzie,ani na księżycu,ani na marsie.Nie mogli się przebić przez sklepienie,gdyż gęstość sklepienia jest zbyt wysoka.
Myślałem sobie,że to jednak zbyt drastyczne,by było prawdziwe.Jednak natknąłem się na odkrycie z głębin koło Meksyku,w którym na dnie odkryto innej gęstości wodę w wodzie na samym dnie,która tworzy barierę nie do przekroczenia.Niewykluczone,że właśnie to też jest nad nami.
https://www.youtube.com/watch?v=KzUEr7uMnXU
Opis potopu jest taki,że woda spadła z nieba.Nie był to deszcz,tylko "Ktoś" spuścił dużo wody ze sklepienia.
Według mnie bajki o kosmitach są tworzone po to,by nas odwrócić od tego kto stworzył nasz świat.
Takie ostatnio naszły mnie wnioski.
Nikt mi wierzyć na słowo nie musi,jest mi to obojętne.Oceńce sami.
 
 

Portret użytkownika Wiatru śpiew

Gdyby tak było jak piszesz,

Gdyby tak było jak piszesz, że ziemia jest płaska lub wklęsła , to Słońce by świeciło cały czas.
No jak umieścisz wśrodku kuli zarówkę to cała powierzchnia zewnętrzna będzie oświetlona.
A znak Yang Ying jest symbolem i nie oznacza, że jest płaski , a wręcz przciwnie, sugeruje kulę.
A kamera ma za wąskie pole widzenia aby dostrzec krzywiznę. Jak lecisz samolotem też widzisz płaską linię przez okienko. Ale okienko jest tak wąskie, że nie jesteś w stanie obiąć tej powierzchni aby stwierdzić czy jest krzywizna z tej odległości.
 

Portret użytkownika Dominik82

Nie w momencie ruchu słońca i

Nie w momencie ruchu słońca i księżyca tak jak w tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=R77j9rUuky4 
Oglądaj od 57 minuty i 50 sekundy.
Od kiedy okno samolotu obraca się 360 stopni? Jeśli kamera obraca się wokół w pozycji horyzontalnej to uchwyci wszystko wokół.Tak czy nie? Co to w ogóle za argument? Ile ty masz lat? Wybacz moje pytanie,ale jestem zdumiony twoim tokiem rozumowania.
A co do żarówki.Jeśli okrąg jest odpowiednio duży do odpowiedniego rozmiaru żarówki,to żarówka nie będzie oświetlała całego okręgu.Ludzie czy chodziliście na matematykę w szkole podstawowej czy wagarowaliście?

Portret użytkownika Alphard

  Zdjęcie z balonu, bez tzw.

 
Zdjęcie z balonu, bez tzw. Rybiego oka. Widać krzywiznę ?
Twoja teoria o płaskiej Ziemi jest nielogiczna i nie trzyma się całości. 
Pory roku, bieguny, zorza, passaty, cyklony, efekt coriolisa - to wszystie procesy mogą zachodzić tylko w jednym przypadku, gdy ziemia jest kulą.

Portret użytkownika Dominik82

Nagranie z balonu pokazuje

Nagranie z balonu pokazuje płaski horyzont w zakresie widzenia 360 stopni,więc wychodzi na to,że ziemia jest płaskim okręgiem umiejscowionym w kopule mocnej jak szkło polerowanej,którą dodatkowo otacza sklepienie,którego nie da się przekroczyć. A co jeśli znajdujemy się wszyscy pod kopułą? Widziałem jeden dość istotny argument.Wszystkie gwiazdy na niebie obracają się wokół gwiazdy północnej,która jest nieruchoma bez względu na wszystko a słońce i księżyc synchronicznie porusza się wraz z nimi.To by świadczyło właśnie o istnieniu kopuły a nie kosmosu.

Portret użytkownika Dominik82

Srodek dysku jest na biegunie

Srodek dysku jest na biegunie północnym dlatego kompasy zawsze pokazują północ.Biegun południowy zaś nie istnieje magnetycznie,a geograficznie Antarktyda jest tak położona,że w jakimkolwiek kierunku południa się udasz dopłyniesz do Antarktydy dlatego,że ona jest jakby murem od krawędzi i sklepienia,murem który otacza wszystkie kontynenty i wody znajdujące się wewnątrz.
Wsztkie rozważania na podstawie dość solidnych argumentów są przedstawione w filmie w moim komentarzu. Najbardziej istotnym argumentem jest nagranie z balonu,który pokazał całą panoramę 360 stopni. Jest płasko dookoła a przy kulistości powinno być ścięcie na kosmos i odwrócenie się kamery w kierunku przestrzeni kosmicznej.Kamera była ustawiona na horyzont,więc przy 180% powinna ziemia zniknąć a nie zniknęła tylko dalej był płaski horyzont jak na morzu gdy spoglądasz. Na 58 minucie i 30tej sekundzie tego filmu możesz zobaczyć jak w praktyce wygląda to,co widoczne jest z kamery balonu.Chodzi o sam kształt ziemi i jak funkcjonuje to wszystko. https://www.youtube.com/watch?v=R77j9rUuky4

Portret użytkownika Dominik82

Odnośnie gwiazd,gwiazdy

Odnośnie gwiazd,gwiazdy północnej,krzyrza południa,itd dowiesz się więcej z tego filmu (link pod komentarzem) mniej więcej od 16minuty i 50 sekundy. W tym filmie autor argumentuje tak,że wszystkie gwiazdy,cały ten "namiot" nałożony przez biblijnego Boga,obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół gaiazdy polarnej,która znajduje się dokładnie nam tym biegunem,dlatego w zależności od miejsca widzimy ją inaczej.Im dalej od bieguna tym gwiazda polarna schodzi dalej w kierunku horyzontu i ludzie zza równika już jej nie widzą.Wszystko fajnie widać w przyspieszonym efekcie obserwacji nieba na filmie. W 17:44 zobaczysz w jaki sposób poruszają się gwiazdy.
Na filmie w 20 minucie i 20 sekundzie zobaczysz odpowiedź odnośnie krzyża w Australii. Na tej serii zdjęć poklatkowych zobaczysz też synchroniczny ruch Słońca względem gwiazd dokładnie z taką samą prędkością.
Ja na początku gdy zobaczyłem nagranie z balonu to moja reakcja była mniej więcej taka: WTF?? Oo 
Chwila refleksji i zacząłem szukać o co w tym chodzi,co i dlaczego.No i dotarłem do tych różnych ciekawostek.Obejrzałem też wywiad jednego z najwybitniejszych malarzy NASA,który dzięki rozumieniu gry świateł idealnie malował obrazy,które wyglądały jak prawdziwe fotografie.Co malował?Chyba sam wiesz Smile To co często NASA pokazuje wszystkim ludziom jako kulę ziemską.Ten film też możesz obejrzeć,ale to już jak będziesz zainteresowany to sobie znajdziesz bez problemu.Póki co zostawiam ci link do tych wyjaśnień odnośnie gwiazd i całego nieba.
https://www.youtube.com/watch?v=QOnkEtbHiBo

Portret użytkownika sceptyyk

Dominiku, odpuśćmy sobie

Dominiku, odpuśćmy sobie "głupawe" filmiki i to co na nich jest  Smile                                                                                                                                                                Przyjmijmy, że podstawa stożka to Ziemia (tak twierdzisz) Dlaczego zgodnie z Twoją teorią, punkty "A" "B" nie widzą punktu "S" ?

Portret użytkownika Dominik82

Sceptyku.Wszystko zależy od

Sceptyku.Wszystko zależy od tego jaka jest wysokość i jak długi jest promień okręgu postawy.Jakie są rozmiary my tego nie wiemy.Skoro Gwiazdy północnej nie widać poniżej równika,to znaczy że to "planetarium" nie jest zawieszone tak wysoko jakby się mogło wydawać, tak jak łodzie na horyzoncie i to po kilku kilometrach znikają a są dowody w postaci doświadczeń w oparciu o kamery z mocnym zbliżeniem,że statki oddalone o setki km nie znikają za horyzontem mimo tego,że ty ich już nie widziesz.Oficjalnie według danych kulistość sprawia,że statek znika po kilku km bodajże 9,co już samo w sobie jest zaprzeczeniem.Gdyby ziemia była kulą to światła latarni nie widać by było po tych 9km a są dowody na to,że statki widzą światła latarni z ponad 150km i dalej,więc niech ci to da do myślenia.Mi dało.A filmu widocznie nie obejrzałeś,gdyż zbyt szybko odpisałeś,co świadczy że byłeś wcześniej przygotowany z tym stożkiem czekając na mój wpis bez zapoznania się z materiałem,który ci przygotowałem.Poza tym teoria nie jest moja,bo ludzie zaczęli to dostrzegać i badać na własną rękę,tak jak z tym balonem,który puścili na kilkadziesiąd km z kamerą.

Portret użytkownika sceptyyk

Dominiku, Ziemia jest GEOIDĄ.

Dominiku, Ziemia jest GEOIDĄ.  nie jest KULĄ, nie jest ELIPSOIDĄ, jest GEOIDĄ!!! A to oznacza, że to co opisujesz na temat różnic w zasięgu widoczności horyzotu jest normalne.  Smile Na skutek grawitacyjnych oddziaływań Księżyca, na oceanach, występują obniżenia-wypłaszczenia a nawet wklęsłości do -400m, na powierzchni tysięcy km... do tego dochodzą wypłaszczenia w okolicach biegunów. I stąd te anomalie na widnokręgu o których piszesz   Smile                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Aha, powiedzmy ze jakoś tam wyszedłeś z mojego poprzedniego pytania a ja mam kolejne  Smile                        Dlaczego cały obwód Twojeo dysku, CIĄGLE WIDZI Krzyż Południa a centrum tego Krzyża nie widzi?  Smile

Strony

Skomentuj