Edward Snowden wyjaśnił dlaczego nie możemy wykryć obecności obcych cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Podczas nagrywania jednego z odcinków znanego naukowego podcastu Neil deGrasse Tyson's StarTalk gościł tam za pomocą łącz internetowych pozostający w Rosji Edward Snowden. Rozmowa prowadzona była na wiele tematów, w tym słynny amerykański analityk wywiadu powiedział dlaczego jego zdaniem nie odkryto jeszcze śladów sygnałów obcych cywilizacji.

 

Snowden oświadczył, że obcy starają się z nami skontaktować nawet teraz, ale my o tym nie wiemy. Jego zdaniem każda zaawansowana cywilizacja, która próbuje podsłuchiwać sygnały radiowe emitowane przez inne cywilizacje ma tylko krótki okres czasu kiedy są emitowane niezakodowane. Czynią to jedynie społeczeństwa stosunkowo prymitywne.

[ibimage==25317==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wszystko to co produkuje nasza cywilizacja jest stale emitowane w kosmosie, ale na pewnym poziomie zaawansowania metod szyfrowania transmisji nie jest to już takie proste. Zdaniem Edwarda Snowdena, na Ziemię mogą cały czas docierać sygnały telewizyjne obcych, albo ich rozmowy telefoniczne, ale dla nas po prostu są nie do wykrycia i stają się po prostu częścią kosmicznego promieniowania tła.

 

Edward Snowden to znany amerykański analityk, który opowiedział światu o poziomie inwigilacji jaki w imię rzekomego zapewnienia bezpieczeństwa rozpętały Stany Zjednoczone. Od 2013 roku Amerykanie poszukują go listem gończym. Najpierw przebywał w Hong Kongu a potem dotarł do Rosji gdzie pozostaje w azylu do dnia dzisiejszego.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ktos kto wie

Ziemia jest tzw.  planetą

Ziemia jest tzw.  planetą czyśccową, czyli ani niebo ani piekło coś pośredniego gdzie musimy odrabiać nasze lekcje. Od tego jak je przerobimy trafimy w lepsze lub gorsze miejsce, możliwe że znowu z ciałem na inne zimie lub znowu tutaj dla tych lepszych juz bez ciała,  jako istoty dychowy do tzw. raju. A kosmici są cały czas wokół nas i się nami żywią a dokładniej naszą energią. Co ciekawsze nie tylko kosmici są wśród nas ale i inne stwory. Takze jestesmy energetycznie pojadani z kilku stron.

Portret użytkownika r.abin

Rozwinięta cywilizacja (jeśli

Rozwinięta cywilizacja (jeśli wcześniej się nie unicestwi), dojdzie do wniosku - że najlepiej obcych zostawić w spokoju. Pomoc - jedynie może im zaszkodzić (może mają nawet to w kodeksie postępowania). Inną wersją jest "dojenie krów", tak - by tego nie spostrzegły. Wtedy są wypasione i szczęśliwe (nasze też muszą być szczęśliwe - aż do rzeźni).

Portret użytkownika H.R.

Byłaby to ładna hipoteza

Byłaby to ładna hipoteza gdyby nie fakt, że te "sygnały radiowe", to emisja elektromagnetyczna na częstotliwościach od UKF wzwyż, ponieważ jedynie te podzakresy częstotliwości radiowych mają zdolność przenikania jonosfery. Twierdzenie, że jakaś obca, inteligentna cywilizacja, znajdująca się conajmniej o miliony lat świetlnych od nas, mogłaby odebrać taką emisję jest raczej nonsensem z prostych powodów. Nasze sygnały radiowe jeszcze bardzo długo do takiej cywilizacji nie dotrą, bo są jeszcze w drodze (teoretycznie są), oraz z powodu faktu, że natężenie pola elektromagnetycznego maleje wraz z kwadratem odległości, co oznacza, że nasze sygnały UKF, VHF i wyższe zanikają bardzo szybko poza jonosferą. Aby takie sygnały mogły być odebrane na dłuższym dystansie w przestrzeni, potrzebna jest duża moc sygnału i dokładna antena kierunkowa precyzyjnie wycelowana w antene odbiorczą usytuowaną w przestrzeni. Tak więc, twierdzenia typu - obcy odbiorą nasze sygnały to zwykły nonsens.

Portret użytkownika drumandi

Nad moim domem kilka razy

Nad moim domem kilka razy dziennie robię jednominutowy film. Na zwolnionych obrotach widać jak z dużą szybkością latają różne nole. Są pare razy szybsze od samolotów. Noli jest dziesiątki. Osobiście myślę, że np. NASA już od dawna ma z nimi kontakt.

Portret użytkownika dedal64

próbowałem uchwycić cos

próbowałem uchwycić cos takiego ale za wolną mam kamerę . może podzielisz sie w artykule swoją wiedzą o rodzajem sprzetu .  oraz rzuciszjakis materiał który zarejestrowałeś . 

Portret użytkownika edi

Owady nie są szybsze od

Owady nie są szybsze od samolotów, to tylko złudzenie. Nie będź głąbem, pszczoła leci Ci nad głową szybciej niz myśliwiec na niebie, chociaż jest odwrotnie, a jest to spowodowane odległością. Nasa ma podobno własna pasieke, więc masz rację. Biggrin

Portret użytkownika Notnow

To głupie

To głupie założenie/porównanie. Obce rasy mogły ewoluować w zupełnie innych warunkach niż my. Ba mogą nawet nie być oparte na węglu. Oczekiwanie od nich używania enkrypcji jest jak oczekiwanie, że będą mieć dwie nogi i będą mówić po angielsku.

Strony

Skomentuj