Egipscy robotnicy odnaleźli pomnik Sfinksa ukryty pod ziemią!

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Podczas robót drogowych w egipskim mieście Luksor egipscy robotnicy natknęli się na podziemny pomnik sfinksa. To niesamowite odkrycie, zostało ogłoszone przez szefa egipskiego Ministerstwa Starożytności Mohammeda Abdela Asisa. Miejscowa agencja prasowa, opublikowała nawet kilka zdjęć tego niesamowitego odkrycia.

Wciąż nie udostępniono zbyt wiele informacji na temat tego odkrycia. Urzędnicy potwierdzili jedynie tyle, że statua znajduje się pod powierzchnią ziemi, i że jej projekt zdaje się przypominać Wielkiego Sfinksa z okolic piramid w Gizie. Wysłani na miejsce eksperci, twierdzą że minie jeszcze sporo czasu nim dowiemy się czegoś więcej. Chodzi tu głównie o to, że prace wykopaliskowe nie będą wykonywane w pośpiechu, aby zapobiec ewentualnym zniszczeniom starożytnego posągu. Wszelkie niezbędne środki ostrożności w celu ochrony posągu są obecnie wprowadzane w życie przez archeologów. 

Źródło: Agencja prasowa Youm

Wielki Sfinks w Gizie uważany jest za starożytne cudo nie tylko ze względu na rozmiar i mylące wzornictwo, ale także ze względu na niezliczone tajemnice otaczające tę starożytną strukturę. Wraz z trzema piramidami, Wielki Sfinks znaleziony na płaskowyżu w Gizie - około 500 km od miejsca, w którym znaleziono nowy posąg - jest jednym z najbardziej charakterystycznych a zarazem kontrowersyjnych pozostałości po starożytnych Egipcjanach. Zarówno wiek Sfinksa, jak i jego tajemniczy kształt i ludzka głowa były przedmiotem intensywnych debat między ekspertami od dziesięcioleci. 

Źródło: Agencja prasowa Youm

Warto byłoby chyba również zauważyć iż podobnie jak znalezisko z Luksoru, Wielki Sfinks również był prawie całkowicie zakopany pod piaskiem. Dopiero w 1817 roku, kiedy pierwsze nowoczesne wykopaliska archeologiczne, zostały przeprowadzone przez Giovanniego Battistę Caviglię, klatka piersiowa Sfinksa została odkryta na światło dzienne. Nie jest to zatem niczym dziwnym, że odkrycie kolejnej rzeźby tego typu, również zostało dokonane pod ziemią.

Źródło: Egipskie Ministerstwo Starożytności

Swoją drogą, jest to doprawdy niezwykłe, że tak niesamowite znalezisko następuje zaledwie kilka tygodni po odkryciu równie ciekawego czarnego sarkofagu z Aleksandrii, który to notabene również został odkryty dzięki pracom budowlanym. Mając to na uwadze, trudno nie zadać sobie pytania jak wiele z tego typu reliktów kryje się jeszcze pod piaskami Egiptu? I czy ostatni natłok tego typu odkryć to zapowiedź jakiegoś wielkiego odkrycia?

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

no i tak jak wielokrotnie

no i tak jak wielokrotnie mówiłem, cała nadzieja do poznania prawdy w pracach budowlanych... gdyby tak autostrade puścił przez wielką piramidę, to podczas równania terenu mogło by dojść do wielu ciekawych odkryć zamiast idiotycznych teorii choćby o niewolnikach pracujących przy budowie piramid z dłutkiem i młotkiem

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj