Egipska statua Ozyrysa obraca się sama w muzeum

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Zdjęcia z monitoringu muzeum w Manchesterze pokazują cos zupełnie zdumiewającego. Znajdująca się tam statua zwana Neb-Senu to rzeźba ku czci egipskiego boga śmierci i odrodzonego życia, Ozyrysa. Okazało się, że relikt przeszłości obraca się w niewytłumaczalny sposób wokół swej osi.

 

Jak widać na powyższym nagraniu liczący sobie około 4000 lat monument konsekwentnie zmienia swoją pozycję tak, że dochodzi do przekręcenia rzeźby o 180 stopni. Już w poprzednich tygodniach kuratorzy dziwili się, że wciąż znajdują Ozyrysa w innej pozycji. Przeniesiono monitoring, aby można było znaleźć dowcipnisia. Okazało się, że nagranie przedstawia powolny ruch Ozyrysa wokół swojej osi.

Zauważono, że statua pozostaje w bezruchu w nocy, ale powoli porusza się w ciągu dnia. W Starożytnym Egipcie wierzono, że jeśli zniszczeniu ulegnie mumia wtedy statua może służyć za alternatywne naczynie dla ducha.

 

 

 

Źródłohttp://www.indiatimes.com/news/europe/haunted-statue-in-uk-museum-spins-180°_-84916.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika MegaM

W moim domu w jednym pokoju

W moim domu w jednym pokoju są bardzo stare legary . Tz belki podłogowe. Raz na jakiś czas tz raz w tygodniu spada mi ze starej bardzo ciężkiej komody zegar stylizowany na stary. Obok są świeczniki figurki z brązu i inne bibeloty dodam dla ciężko kumająych że one nie spadaja nie poruszają się. Ale "przekonaliście mnie" wewnętrzne domeny magnetyczne w relacji do słonca i doniesień z wylatowa, bateri z ikea zawierających 20% niklu. Z całą penośią odpowiadają za ten efekt. Koledzy dzieki wam już wiem, że jak zamienie baterie na Warte do będą mi tez spadały te bardziej lekkie a jak na duracela to te cięzkie. a gdyby muzeum zainwestowało by 50gr w filcowe podkładki bo najprawdopodobniej dół tej figurki jest nierówny, nie postało by tyle "ciekawych komentaży".
tu na od 40s  widac wpływ samego ozyrysa http://www.youtube.com/watch?v=LV_UuzEznHs na kostke nr3 potem na inne, ozyrys i domeny magnetyczne ulegają efektą kwantowym oczywiście no i wylatowo bo te ssprawy ewidentnie są powiązane.
Tak jak pisałem wczesniej na 99.99999% REZONANS WIBRACJE NIERÓWNA PODSTAWA I PIEKNA SZYBA(znikome tarcie)
Magnetyzm jesli był by to stop lub granit z dużą domieszka ród to 0.001%
NIBURU, WYLATOWO, UFO, OZYTYS, Inne teorie z dup...y to 0.0000000000000001/9999999999999999999do potęgi setnej % Ale tak ja sie nie znam rozumuje szablonowo.
Chyba zrobie film zegarka tylko narysuje jakiś mały pentagram i zobacze co wymyślicie.
 
 
 

Portret użytkownika niewybredna

nie wiem czy słyszeliście o

nie wiem czy słyszeliście o mechanizmach zegarów które były (nie wiem czy to dobre słowo) spolaryzowane magnetycznie(jakoś tak to brzmiało), które miały na celu "nakręcanie" całego mechanizmu poprzez oddziaływanie jakie na nie miała obracająca się Ziemia i Słońce. Może ten pomnik też ma takie właściwości i mógł służyć do napędzania jakiegoś ustrojstwa. 

Portret użytkownika micx

Przecież to proste i widać co

Przecież to proste i widać co się dzieje: wskutek przyspieszenia zdjęć nie rzuca się to w oczy, ale po kilkukrotnym obejrzeniu widać co pewien czas zarys człowieka pochylającego się nad figurą. Dzieje się to bardzo szybko ale tak jest. Drobne popchniecia figury zlewają się na filmie w smuge i wymagają dokladnego wpatrywania ale nie szukajmy czarów tam gdzie ich nie ma...
Dlaczego w nocy figura nie zmienia położenia? Bo nie ma kto zmienic jej położenia i to całe wytłumaczenie...
śmieszne to wszystko a nie tajemnicze...

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

To może być zdarzenie

To może być zdarzenie rzeczywiste bo ja bym się nie śmiał z Egiptu faraońskiego, bo oni znali czary i wogóle znali wiele rzeczy którcyh nam się nie śniło. To jakiś znak dla europy, on się odwraca plecami do nich bo coś zle robi europa ! Moim zdaniem wprowadza europa złe działania bo niszczy się chrześcijan, a chrześcijanie są zbawieniem dla ludzi niewierzących.

Portret użytkownika MONSTER

To Siostra Zakonna twierdzi

To Siostra Zakonna twierdzi że Ozyrys odwraca się dlatego że Chrześcijaństwo podupada? To co, Ozyrys  był chrześcijaninem niby? Co ja tam z Siostrą zaczynam, Endor to ty??? A może jakaś znajoma Endora? Styl pisania  bardzo podobny.

Portret użytkownika b@ron

Sanktuarium polskie...a niby

Sanktuarium polskie...a niby dlaczego znak dla europy??? przecież w artykule nie ma wzmianki w którą stronę odwraca się statua...a pozatym to strasznie nawiedzony jesteś...sugerujesz że ozyrys to chrześcijański bóg????...bo jeśli nie to z całą pewnością dawałby znaki do ratowania chrześcijaństwa...no mądry ty jesteś?...i jeszcze jedna sprawa, skąd ci przyszedł pomysł że chrześcijanie są zbawieniem dla ludzi niewierzących?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Łukasz_inny

Ciekawe tylko za dnia się

Ciekawe tylko za dnia się obraca ?
są chyba tylko 2 logiczne wyjaśnienia, przestawiają ją ludzie bezpośrednio
przestawiają ją wibracje podłoża - zawsze zostaje w jednym kierunku
 
jakby ją przestawiali kosmaci to raczej w nocy

Portret użytkownika MegaM

Ten pokój musi miec wibracje

Ten pokój musi miec wibracje i zły poziom w tym miejscu. Jak sa ludzie chodza po muzełum to podłga wibruje i figura tańczy. I tyle.. oczywiscie można dorobic do tego niejedna teorie duchową, tylko po co ?

Portret użytkownika Takitam

Bez urazy, ale sposób Twojego

Bez urazy, ale sposób Twojego rozumowania jest typowy dla przeciętnego "wykształciucha". Wszyćko da się wytłumaczyć naukowo. W piwnicy pod spodem jest jakaś pompa. Ta pompa ma koło, a jak każdy wykształciuch pamięta ze szkoły - koło ma 3,14 z hakiem. I to ten hak zapewne powoduje wibracje podłogi. Gdybyś napisał"muzeum" to by się tak nie działo, ale w "muzełum" to jest pewne jak w banku.

Portret użytkownika devoratus

Pewnie, najlepiej wymyślić

Pewnie, najlepiej wymyślić jakiegoś "racjonalnego" bzdeta...
Oczywiście obraca się tylko jedna figura, tylko w jednym kierunku i nieruchomieje po samoczynnym ustawieniu się...
 
 
Hitler też się pewnie w grobie przewraca jak widzi co się wyrabia...

Portret użytkownika Takitam

Ja bym tam się nie zakładał -

Ja bym tam się nie zakładał - wolałbym po prostu sprawdzić jak się sama zorientuje względem stron świata. A poza tym wydaje mi się że nie należy jej w tym obracaniu się przeszkadzać skoro to jest dla niej tak ważne. Powinni "olać" estetykę muzeum i uszanować jej potrzeby. Ta statua ma prawdopodobnie jakąś ważną funkcję do spełnienia i ta orientacja przypuszczalnie temu służy. Pozdrawiam Smile

Portret użytkownika ozyrys

Nie wiem czy funkcję ?,ale

Nie wiem czy funkcję ?,ale klątwy egipskie są najcięższego kalibru.
Są bardzo ciężkie i trudne do usunięcia.
Większość mieszkańców Atlantydy -przeniosła się do Egiptu ,a wiedzę posiadali ogromną.
Stąd okres egipski jest takim "ciężkim"okresem,ponieważ dopóki nie zatarła się pamięć w wielu pokoleniach,przywódcy egiptu z powodzeniem dla własnych celów używali umiejętności zapamiętanych z Atlantydy.
Zwracam sie teraz do Sanktuarium Bożego! Żadnych religii,które mają wywierać wpływ na światopogląd ludzi.Każda -ale to każda religia to manipulacja maluczkimi.
Bóg jest w każdym z nas -tylko należy go usłyszeć i...słuchać .Reszta nakazów to brednie dla ogłupiania społeczeństwa.
Kazdy wie,że spowiedź św. została ustanowiona w czasach inkwizycji,by móc bez większych podejrzeń spotykać się i wysłuchiwać donosicieli.
Przestańcie się samobiczować

Skomentuj