Egzorcyści są przerażeni gwałtownym wzrostem liczby osób „opętanych przez demony”

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród katolickich egzorcystów wykazały, że są oni przytłoczeni ogromną liczbą potencjalnie opętanych zwracających się do nich o pomoc. Ich sytuacja jest tak trudna, że masowo zwracają się do Kościóła o interwencje. 

 

Podczas corocznej konferencji księży specjalizujących się w praktykowaniu egzorcyzmów pojawił się niepokojący trend.  W rozmowie z naukowcami z Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum, instytutu edukacyjnego Kościoła katolickiego, 120 egzorcystów, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, wyraziło poważne zaniepokojenie tym, jak poradzą sobie z ogromną liczbą przypadków opętania, z którymi się obecnie borykają. Niektórzy z nich mówili, że otrzymują od 30 do 50 takich wiadomości dziennie.

 

W obliczu tak potwornego nakładu pracy egzorcyści zaapelowali do Kościoła katolickiego o udostępnienie im dodatkowych środków, w szczególności o zapewnienie usług psychologów w celu ustalenia, czy dana osoba jest rzeczywiście opętana lub chora psychicznie. 

 

Pewien ksiądz, który napotkał ten problem, opisał, jak sam był zmuszony sprowadzić takiego specjalistę, gdy rodzice młodej kobiety nie zgadzali się co do tego, co skłoniło ją do zaatakowania grupy mnichów i obrzucenia ich obelgami po łacinie. Zauważył, że ostatecznie ustalono, że kobieta została opętana i została uwolniona od demona po żmudnych dziewięciogodzinnych egzorcyzmach.

Egzorcyści wyrazili również niezadowolenie z konieczności odprawienia rytuału dla osób chorych na COVID-19, ponieważ zagraża to ich zdrowiu. Dlaczego dokładnie tak wiele osób zwraca się do tej praktyki, nie jest znane. Mamy nadzieję, że upubliczniając swoje problemy, egzorcyści będą mogli uzyskać potrzebną im pomoc od Kościoła katolickiego, bo przecież są swego rodzaju pierwszą linią w walce dobra ze złem.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj