Eksperci NASA usunęli wizerunek UFO w okolicy Słońca

Kategorie: 

SDO

Niedawno wypatrzono w okolicy Słońca zaskakujący kształt, który został od razu okrzyknięty mianem UFO. Widziano to przynajmniej 3 razy na przełomie kwietnia i maja. Warto zaznaczyć, że to samo zarejestrował najpierw satelita SOHO a potem SDO.

 

Po raz pierwszy rzekome UFO pojawiło się w obiektywach 24 kwietnia 2012, wtedy urządzeniem rejestrującym był SOHO (Solar and Heliospheric Observatory). Entuzjaści śledzący Słońce spostrzegli obiekt, który wisiał blisko naszej gwiazdy. Bardzo przypominał statek kosmiczny.

[ibimage==13507==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Wizerunek UFO z 24 kwietnia widziany przez SOHO

NASA nie skomentowała sensacyjnego zdjęcia. Niektórzy eksperci pytani o to zjawisko sugerowali, że to może być trwałe uszkodzenie matrycy fotograficznej, które pozostawiło kształt przypominający coś regularnego.

 

To wyjaśnienie jest całkiem sensowne, ale jak wytłumaczyć akt, że praktycznie to samo zarejestrowało obserwatorium SDO (Solar Dynamics Observatory), dysponujące innymi matrycami niż SOHO. Prawdopodobieństwo takiego samego uszkodzenia obu matryc jest naprawdę znikome. Obiekt zaobserwowano najpierw 3 maja o 13:19 UTC. W tej chwili UFO zostało wyedytowane i w archiwum z tego dnia nie da się go odnaleźć.

[ibimage==13514==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Wizerunek UFO zarejestrowany przez SDO 3 maja 2012

Ostatnio ten sam obiekt widziano 9 maja. Obserwacji dokonano znowu dzięki SDO. Sam fakt korygowania zdjęć bez słowa komentarza świadczy o tym, że NASA woli o tej sprawie milczeć. Trudno wyobrazić sobie racjonalne wyjaśnienie w tej sytuacji, gdy mamy dwa urządzenia rejestrujące prawie to samo.

 

Mnogość obiektów rejestrowanych wokół Słońca jest na prawdę zastanawiająca. Teoria jakoby Słońce mogło pełnić funkcje jakiegoś międzygwiezdnego portalu nagle zyskuje na aktualności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika maciek

Spróbujcie powiązać dziwne

Spróbujcie powiązać dziwne obiekty w koronie Słońca z obserwowanymi dziwnymi obiektami w atmosferze Ziemi (spirale). Silniki jonowe "zewnętrzne" wysokich energii do porządnego przetestowania wymagają bardzo wysokich temperatur otoczenia i bardzo dużej ilości ośrodka zjonizowanego. 

Portret użytkownika michejda01

Tak sobie myślę ,że nasze

Tak sobie myślę ,że nasze dyskusje nic nie wniosą nowego do tematu UFO bo tak naprawdę nic konkretnego nie wiemy na ten temat.To tak jak dyskusja czy duchy istnieją czy nie.Jedno jest pewne coś jest i coś się święci a mnogość tego typu zjawisk w ostatnim czasie nasuwa myśl ,że w najbliższym czasie coś się wyjaśni i albo będzie to pozytywne zdażenia dla ludzi albo nie wiadomo co będzie.Zastanawiałem się czemu inni widzą a ja jestem skazany tylko na oglądanie filmów o nolach.Ostatnio jednak bacznie obserwuję niebo w moim mieście i zauważam na niebie na dużej wysokości obiekty poruszające się z wielką prędkością zmieniające trajektorię lotu,zatrzymujące się,lecące w przeciwnym kierunku.Są to pojedyncze obiekty lub grupy obiektów.Co nam pozostało? chyba czekać cierpliwie coś nam wyjaśnią albo ci z góry albo ci z dołu ukrywający przed nami jakieś zaawansowane technologie.

Portret użytkownika dragon

Jeżeli za każdym razem gdy

Jeżeli za każdym razem gdy COŚ pojawia się na zdjeciach NASA tłumaczy to usterką matrycy. To w takim razie po tylu usterkach matryce powimmy mieć już tak poważne uszkodzenia że powinniśmy widzieć tylko fragmęty zdjęć. W jaki sposób wieć na nastepnych zdjęciach brak jest juz uszkodzeń matrycy . Wiec albo NASA liczy że ludzie to idioci i kupia takie bajeczki o uszkodzeniach, albo dobrze zdaja sobie sprawe z tego co fotografują satelity oraze posiadaja bardzo dobrą informacje o obcych statkach, cywilizacjach.

Portret użytkownika Rotua

Do niedawna czytając zdania

Do niedawna czytając zdania jak "Niektórzy eksperci pytani o to zjawisko sugerowali, że to może być trwałe uszkodzenie matrycy fotograficznej, które pozostawiło kształt przypominający coś regularnego" czułem irytacje i narastające zdenerwowanie ale teraz mnie to po prostu śmieszy SmileDlaczego za każdym razem jak pojawi sie jakaś niewygodna dla głównego nurtu i sensacyjna informacja pseudo naukowi pantoflarze masonów i samozwańczych władców tego świata mają czelnośc sugerować cokolwiek i dlaczego za kazdym razem jest to kosmiczny śmieć albo uszkodzona matryca? SmileWielkie umysły tego świata są na tyle arognackie aby uważać ze w układzie słonecznym który stosunkowo do całego wszechświata można porównać jak ziarno piasku przy stonehenge istnieje jedyna zamieszkała przez inteligentną forme życia planeta?A jeżeli nie są tak głupi aby tak sądzić i naprawde są wielkimi umysłami tej planety a co za tym idzie potrafią przyznać że nie jesteśmy sami we wszechświecie to dlaczego do ku*wy nędzy za każdym razem musze czytać że jakiś jeden poje*aniec z drugim SUGERUJE że to uszkodzenie matrycy fotograficznej? No ja pier*ole dajcie w końcu spokój... Nawet dzieciaki już nie wierzą w te brednie więc dlaczego te ku*wy wciąż odpier*alają taką błazenade?Przepraszam za słownictwo ale najwyraźniej nadal odczuwam irytację i narastające zdenerwowanie czytając wypociny kłamliwych naukowców...P.S NAWET JEŚLI jest to zwykły śmieć czy uszkodzenie matrycy to nie chodzi tylko o ten przypadek a o setki innych przypadków w których za każdym razem ci sami naukowcy stwierdzają jedno i to samo, maja już szablon odpowiedzi przygotowany... "to? a to to był tylko zwykły śmieć kosmiczny" ; "tamto? przecież to zwykłe uszkodzenie matrycy fotograficznej, to sie zdarza" a jeśli znajdzie sie ktoś kto sie wychyli i powie szaremu okłamywanemu i ogłupiałemu tłumowi prawde to jest wyzywany od szaleńców albo podważa sie jego autorytet.

Portret użytkownika DEREK

A może by tak wyjść na ulicę

A może by tak wyjść na ulicę i po prostu zacząć protestować przed ukrywaną prawdą ? To że siedzimy przed monitorami i piszemy że coś nam się nie podoba nic nie zmieni. To że wyjdziemy na ulicę pewnieteż nie ale zwróci to uwagę może  kilku osób , to już będzie sukces .nie mówiąc już o samej świadomości tego że nie bełkoczemy tylko że nam się coś nie podoba ...mówię tu o problemach globalnych nie o emeryturach i wieku emerytalnym........... nie podbijemy świata naszymi szyldami pewnie ale przecież nie oto chodzi ... Jest nas bardzo dużo ..ale ilu tak naprawdę by wyszło...........  

Portret użytkownika kamujac

Co Wy wszyscy z tym

Co Wy wszyscy z tym portalem??? Słońce i portal - dobre sobie!Ot po prostu, jakieś UFO (jeśli to UFO) przylatuje aby się podładować albo dokładniej zbadać nasze słoneczko;)Sami wysyłamy sondy w kierunku słońca, więc cóż dziwnego w tym, że i inni chcą je badać.....:D

Strony

Skomentuj