Eksperci przewidują niszczacy rozbłysk słoneczny do którego ma dojść już 21 września 2012

Kategorie: 

Źródło: NASA - SDO

W światowym Internecie pojawiły się interesujące doniesienia. Naukowcy rzekomo z NASA przewidują wystąpienie wielkiego rozbłysku słonecznego, który cofnie rozwinięte kraje do poziomu krajów rozwijających się. Oczekiwana na koniec września aktywność słoneczna ma mieć potencjał odpowiadający rozbłyskowi z 1859 roku, co przy dzisiejszym poziomie zależności technologicznej oznacza po prostu wielkie kłopoty.

Po pierwsze każdy teraz zadaje sobie pytanie skąd oni to wiedzą, że akurat pod koniec września dojdzie do rozbłysku. Przecież oficjalnie nie umiemy przewidywać tych zjawisk, możemy je tylko oglądać. Być może jednak jakieś metody istnieją. Według jednej z hipotez na Słońce oddziałuje międzygwiezdny obłok energii, w który już jakiś czas temu wleciał cały Układ Słoneczny.

 

Według tej teorii NASA wyliczyła datę korzystając z danych nadsyłanych przez sondy kosmiczne Voyager. Ledwie kilka dni temu pojawiły się informacje, że sondy powinny opuścić Układ Słoneczny. Wyliczenia naukowców okazały się błędne i tam gdzie spodziewano się odkryć słabnące pole magnetyczne Słońca odkryto zaburzoną przestrzeń międzygwiezdną.

Inna teoria zakłada, że rozbłysk może wywołać przelatująca 14 września większa asteroida. Ta koncepcja jest jednak bardzo trudna do udowodnienia a wpływ na Słońce miała wywierać słynna kometa Elenin i raczej trudno było w tym przypadku odnaleźć jakaś większą korelacją przelotu tego ciała niebieskiego i jakiejś szczególnej aktywności słonecznej.

 

Jest, zatem bardziej prawdopodobne, że wielki rozbłysk mógłby być reakcją Słońca na napór wywarty na jego heliosferę przez czynnik zewnętrzny, którego oddziaływanie można przewidzieć, co do dnia. Informacja o możliwej dacie zjawiska daje zdecydowaną przewagę, bo pozwala się przygotować na przykład poprzez planowe wyłączenia infrastruktury. Mimo to takie wydarzenie spowoduje, że zmieni się sposób naszego życia a kłopoty z dostępem do wody pitnej zależnej od pomp zasilanych prądem elektrycznym mogą wywołać poważne kryzysy epidemiologiczne.

 

Miejmy nadzieję, że to kolejne ostrzeżenie, które skończy się niczym. Powinniśmy jednak wiedzieć, że hipotetyczna szansa wystąpienia wielkiego rozbłysku klasy wydarzenia carringtonowskiego jest szczególnie duża zwłaszcza przy końcu cyklu słonecznego.

 

 

Źródła:

http://scienceray.com/technology/why-nasa-experts-think-the-september-2012-solar-storm-could-reduce-america-to-a-developing-country/

http://poslezavtra.com.ua/21-sentyabrya-2012-goda-chto-sluchitsya/

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika prorok26

Witam was serdecznie Drodzy

Witam was serdecznie Drodzy Parafianie oznajmiam wam tylko że 21 września 2012 roku zbliża się wielkimi krokami i jakoś ani widu ani słychu o jakichś zmianach na słońcu,a przecież jutro ma być ten wielki rozbłysk słoneczny który zresetuje naszą cywilizacje.Noo zobaczymy wciąz jest jeszcze troche czasu ale pewnie nic wielkiego się nie stanie.Świat jak stał tak będzie stał razem z prądem i energią elektryczną.Nawet gdyby to nastąpiło.Poradzimy sobie .ludzie zaradni sobie poradzą.
 
                                                                                                        Pozdrawiam i
                                                                                                 z Bogiem ku wieczności w rajskim  ogrodzie.                                                                                                                          

Portret użytkownika seoth

Nie wiem czy wiecie ale nasz

Nie wiem czy wiecie ale nasz uklad sloneczny raz na 26000 lat przechodzi przez rownik galaktyczny najblizsze takie przejscie bedzie mialo miejsce dokladnie 21 grudnia br. Smile Polecam na YT kanal uzytkownika ConspiracyLocal jest tam naprawde duzo materialu ktorego nie zobaczycie w massmediach.
 
PS.: Zapomnialbym Blum 3 W jezyku Majow "koniec swiata" nie oznacza naszej zaglady jak jest to blednie interpretowane, lecz oznacza zakonczenie pewnego okresu w naszych dziejach. Peace! Smile

Portret użytkownika janusz

Bardzo wątpliwym jest

Bardzo wątpliwym jest przejscie przez płaszczyznę równika galaktycznego akurat tego dnia czy nawet w okolicach tej daty.Podstawowa trudnosc polega na tym że nikt nie jest w stanie dokładnie umiejscowić tej płaszczyzny bo nie jest znany rozkład materii w Galaktyce.Takie przejscie mogło już mieć miejsce albo będzie miało miejsce powiedzmy za lat 100.Zmierzyć tego nie ma jak.Podobnie teza o tym okresie 26000 lat również jest wątpliwej natury.Może to być ruch po krzywej zbliżonej powiedzmy do sinusoidy ale to musi być potwierdzone przez pomiary.Jak na razie takiego potwierdzenia brak.Radził bym weryfikowanie zródeł bo to jedyna droga do poznania prawdy.Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj