Ekspert z programu Ancient Aliens zadziwił światowe media!

Kategorie: 

Źródło: History Channel

Wielu z nas, zapewne kojarzy programy z cyklu Starożytni Kosmici, a co za tym idzie, powinni słyszeć o jednym z głównych bohaterów tej serii czyli Giorgio Tsoukalos'ie. Jednym z ekspertów tego programu, kojarzonym z częstych wypowiedzi na temat paleokontaktów, który w ostatnich latach stał się bohaterem internetowych memów. Ostatnio, zagraniczne media zainteresowały się jedną z jego wypowiedzi, wygłoszonych podczas konferencji Coast in the Desert poświęconej tematyce paleokontaktów.

Sam Giorgio Tsoukalos to dość ciekawa osoba. Pomimo bycia konsultantem dla wcześniej rzeczonego programu Starożytni Kosmici, jest on również wydawcą specjalnego czasopisma poświęconego tematyce paleokontantów, a jakby tego było mało to od blisko 16 lat obejmuje stanowisko dyrektora Centrum Starożytnej Astronautyki imienia Ericha von Danikena. Zdaniem wielu ludzi, jest on czołowym propagatorem teorii o kontaktach przodków ludzi z przedstawicielami pozaziemskiej cywilizacji.

Tezy, które wygłaszał on podczas ostatniej konferencji w Kalifornii, nie różnią się zbytnio od tego co można usłyszeć od innych osób zainteresowanych tą tematyką. Tsoukalos twierdził, że głównym powodem, dla którego dawni ludzi postrzegali obcych za Bogów, była przepaść technologiczna pomiędzy przybyszami i rdzennymi mieszkańcami Ziemi. Dodał również, że archeolodzy popełniają błąd uznając wiele ze starożytnych znalezisk dowodzących tej tezy, za symboliczne reprezentacje bóstw, magii i innych fantastycznych istot.

Co ciekawe Tsoukalos wypowiedział się również na temat głośnego ostatnio tematu płaskiej Ziemi i dobitnie stwierdził, że nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Ziemia jest okrągła. Mężczyzna, zażartował zresztą, że:

"Skoro "facet od obcych" twierdzi że Ziemia jest okrągła, to wierzcie mi na słowo, jest okrągła"

Podczas gdy wygłaszane przez niego tezy nie są wybitnie przełomowe, już sam fakt iż osoba kojarzona z teorią starożytnych kosmitów pojawia się w mediach głównego nurtu, powoli zwiększa zainteresowanie tą tematyką. Niezależnie od tego czy wierzymy w dowody prezentowane przez zwolenników tej teorii czy nie, jedynie obiektywne spojrzenie na całą sprawę może pomóc w wyrobieniu sobie o niej własnej opinii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika witek

w jego obecności w głównym

w jego obecności w głównym nurcie ważne są przede wszystkim wnioski jakie wysnuwa, mianowicie że obce cywilizacje są ok a nawet działają dla naszego dobra tylko my nie jesteśmy gotowi, dlatego musi powstać wspólny rząd itd... dlatego jest w głównym nurcie ...

Portret użytkownika pilippek

rozpierdziela mnie

rozpierdziela mnie rozumowanie ludzi na forum

głupkowate teksty odnosnie naukowców ktorzy rzeczywiscie posiadaja jakas wiedzę ale nie " ci są opłaceni, gówno wiedzą, ja jestem mądrzejszy, NAŁÓKOFFCY" ale w słowa goscia ktory jest po prostu aktorem w serialu pseudo dokumentalnym wierzą wszyscy xD poczekac az dacie jako wzor prowadzącego "NIe do wiary" xD

Portret użytkownika tomasz26

jak ziemia jest każdy widzi..

jak ziemia jest każdy widzi... coraz bardziej a\ w...wiona na gatunek ludzki.. ostatnio potop ,teraz ogień

skora za młodych lat twój tok myślenia ukształtował system ..a teraz masz wątpliwości znaczy się ze twój zapieczętowana szyszynka zaczyna się oczyszczać ..od ciebie zleży ,czy zaufasz własnej intuicji

Strony

Skomentuj