"Eliksir długowieczności" może być już na wyciągnięcie ręki

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Amerykańscy naukowcy odkryli, że kombinacja 30 suplementów, pokroju witamin B, C i D, kwasu foliowego, oleju z wątroby dorsza, ekstraktu z zielonej herbaty i wielu wielu innych, odwróciła efekty starzenia się i zapobiegła utracie komórek mózgowych myszy a w teorii mogłaby zrobić to samo dla ludzi.

 

 

W ciągu ostatnich piętnastu lat, przeprowadzone na myszach badania doprowadziły naukowców do niesamowitych wyników. Myszy, które są zwykle uznawane za stare w wieku 22 miesięcy i chorują na wiele schorzeń kostnych związanych ze starzeniem się, zapaleniem stawów i zaburzeniami poznawczymi odzyskały swoją młodzieńczą witalność po zażyciu suplementów połączonych w jednej tabletce. Co więcej, ich inteligencja wzrosła z wiekiem i zachowywały się jak gdyby były o kilka miesięcy młodsze.

Jennifer Lemon, profesor z Uniwersytetu McMaster w Hamilton, w stanie Ontario i główny autor badania, mówi:

Te odkrycie jest niesamowite. Nasza nadzieja leży w tym, że nasz suplement  wpłynie na przebieg kilku bardzo poważnych chorób, a ostatecznie poprawi jakość życia setek tysięcy osób.

W czasie badania, myszy, u których postępowała powszechna utrata połowy komórek mózgu (zupełnie jak u człowieka, z chorobą Alzheimera) podawano działaniu suplementu zaaplikowanego na kawałek obwarzanka każdego dnia w ciągu kilku miesięcy. Z biegiem czasu, ubytek komórek mózgu został zlikwidowany oraz usunięto spadek zdolności poznawczych myszy. Lek zdaje się wpływać na mitochondria i wymuszać na nich tworzenia mniejszej ilości wolnych rodników, znaną powszechnie przyczynę starzenia.

Poza tym dr. Lemon dodała:

    Badanie sugeruje, że lek ten ma ogromną szansę aby pomóc ludziom, którzy cierpią z powodu niektórych chorób neurologicznych. Wiemy to, ponieważ myszy doświadczały tych samych podstawowych mechanizmów komórkowych, które przyczyniają się do neuro-degeneracji u ludzi oraz u wszystkich gatunków zwierząt. W rzeczywistości nie różnimy się między sobą aż tak bardzo.

Zgodnie z planem, w ciągu dwóch lat naukowcy chcą rozpocząć badania na ludziach cierpiących na choroby neurodegeneracyjne. Ten prosty zabieg może pomóc osobom z demencją, chorobą Alzheimera, chorobą Parkinsona, chorobą Lou Gehriga i więcej. Jeśli jego działanie będzie tak zbawcze jak zdają się to przedstawiać naukowcy, to kto wie czy jego działanie nie umożliwi ludziom dłuższego życia w pełnym zdrowiu, nawet i powyżej niewidzialnej granicy 100 lat, która dla wielu z nas wydaje się czystą abstrakcją.

Należy też przypomnieć sobie, że już Nostradamus zapowiadał, że w naszej epoce uda się opracować eliksir długowieczności, dzięki któremu ludzie będą mogą żyć nawet 200 lat. Pomimo tego odkrycia, ludzkość nie będzie jednak w stanie używać go, ponieważ nastąpi wzrost promieniowania słonecznego docierającego do Ziemi, na skutek czego ludzie będą umierali młodo. O tym jak bardzo prawdziwy jest to obraz możemy przekonać się już w nadchodzących latach.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sanderka

Teraz co drugi suplement

Teraz co drugi suplement diety przedstawiany jest jako eliksir długowieczności. Niektóre z nich mają naprawdę ciekawy skład – egzotyczne składniki: wyciągi i ekstrakty z roślin, o których pierwszy raz słyszę.

Pierwszy lepszy suplement dla kobiet: https://www.zadbanewlosy.pl/locerin-opinie-cena-i-sklad-suplementu/. Zerknijcie na skład i sami powiedzcie co to jest AnaGain? Smile Zaskoczę Was klasyczny ekstrakt z zielonego groszku... Pewnie eliksir na długowieczność. Nic tylko lecieć po puszkę do sklepu... będzie więcej i przede wszystkim taniej.

Amerykańscy naukowcy nie przestaną mnie zaskakiwać...

Portret użytkownika MiterMann

czlowiek sam w sobie jest

czlowiek sam w sobie jest niesmiertelny, lecz serwowanie mu dzisiejszej postaci jedzenia i napojow wraz z naturalnie czystym "powietrzem" daje efekt taki że zgnijemy nie przekraczając setki..... efekt wzmacnia intensywna praca po 12/24 i juz ciezko do emerytury dotrwac.... znam paru takich co na sniadanko jabuszko sobie zjedza w pracy nigdy nie byli  nie pala z czasu wypija... efekt ? w wieku 40 lat kupując browara o dowod ich pytaja.... czlowiek ktory nie meczy się nie potrzebuje regeneracji a wiec zapasy do regeneracji nie zmniejszają się... a wrecz przeciwnie bo organizm ma czas na uzupelnienie wszystkich skladnikow...  przeciętny kowalski ma problem z wyrobieniem norm snu nie wspominając o reszcie..

Portret użytkownika pasjonat

to nie eliksir to demoniczne

to nie eliksir to demoniczne gmo istoty probuja odebrac bogowi jego dar  i zjesc nasze dusze...

ze pojade klasykiem...

dlugowiecznosc ? to spowolnienie podzialu komorek, to spowolnienei wchlaniania tlenu, metabolizmu = muł jak nie smierc. dzieki za taka długowiecznosc. z reszta kto by chcial ogladac swiat za 100 lat ?

 

120 mln ton butelek w oceanach - za 50 lat bedzie ich wiecej niz ryb we wszystkich zbiornikach swiata.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika baca

nieprawda, bo gdyby ludzie

nieprawda, bo gdyby ludzie żyli po 200 lat mózgi by im się skurczyły bardziej niż tym myszom bo tusk wydłużyłby im wiek emerytalny do stu dziewięćdziesięciu lat... Nostradamus nie przewidział zusu...

Portret użytkownika D.O.A.

Pisze te kilka słów do

Pisze te kilka słów do prowadzących ten portal, bo to jest dla mnie dobre żródło informacji ale nie jedyne, mogę tutaj znaleść wiele interesujących mnie tematów jak i trochę mniej a dla innych śmiesznych lub dziwacznych które można obśmiać i trolować autorów wymyślając im różne przywary, ale niestety nikt nie jest doskonały ! Wielka szkoda jest tego wszystkiego, że trolujecie siebie nawzajem ( być może się mylę ) bo na pewno macie jakiś w tym cel i być może ja nie rozumiem tych trolowanych ( jak dla mnie ) komentarzy bo tak tylko moge je określić ! Teraz wrócę do tematów z waszego portalu, odnośnie piktogramów to dodaje link z filmem który wyjaśni to lepiej niż ja  https://www.youtube.com/watch?v=XY70iBtjOeA  Teraz nawiąże  do tematu M@tisa o sumeryjskich poprzednikach, to podzielam pogłąd Angelusa Maximusa że tak naprawdę to jesteśmy BiO-ROBOTAMi zdolnymi do samo-reprodukcji stworzonymi do pracy i zabawy, którym wmówiono że mamy wolną wole do budowy naszej cywilizacji ale czy ktoś, zadał sobie jedno pytanie ; Czy przypadkiem my LUDZiE ( BiO-ROBOTY ) uczestniczymy w tak wielkiej grze CYVILIZACJA NA ŻYWO na takiej samej zasadzie jak my tworzymy iluzoryczne światy z BOTAMI bo tak ich określamy, jako mieszkanców wielu światów gier  https://www.youtube.com/watch?v=hjED_Hl7ZxA Następnym moim zapytaniem jest czy warto wyszydzać takie sprawy jak ta bo, moim zdaniem to jest tylko, albo aż błąd genetyczny lub błąd PROGRAMU-GENETYCZNEGO lub celowe działanie tak zwanych ANiOŁÓ-STRUŻÓW lub jak ktoś woli, jest to sprawka naszych tak zwanych UFO-NAUTÓW ???, pozdrawiam  https://www.youtube.com/watch?v=9_PjPLaiYWg

 

Portret użytkownika D.O.A.

Lipka piszę jescze raz bo za

Lipka piszę jescze raz bo za szybko wysłałem komentarz , a teraz perzreczytaj to dwa albo trzy razy i bardzo powoli tak abyś to dobrze zrozumiała - Jeżeli szukasz zaczepki to napisz to do Angelusa Maximusa, bo ja wyrażiłem tylko podobne zdanie na pewien temat, pozdrawiam Wink

Strony

Skomentuj