Eliksir Mądrości 2

Kategorie: 

internet

Jod jak chyba wszyscy doskonale wiemy, nie tylko jest bajecznie tani bo niemal darmowy ale posiada również zbawienne dla naszego organizmu właściwości. Zwłaszcza jeśli chodzi o szeroko pojętą mądrość, czyli eliminację pospolitej głupoty.

 

I to jest główna przyczyna tego, że jak demokracja długa i szeroka jej niewybieralne i ukryte władze, ten sprawdzony przez tysiąclecia naturalny eliksir mądrości, ostatnimi czasy uporczywie eliminują z naszej diety. Jod pod wpływem dyskretnych nacisków z jakichś obcych parlamentów europedałopejskich niepostrzeżenie dla zachodniej opinii publicznej znika z mleczarni, znika z piekarni, gdzie od zawsze był dodawany w procesie produkcji żywności. Nawet zawierającą go jodynę powoli zastępują inne - sztuczne więc mniej skuteczne i dużo droższe środki chemiczne.

 

Społeczeństwo więc głupieje na potęgę a ci, których nikt nigdy nigdzie nie wybierał chcą sobie w ten sposób wyhodować proste do strzyżenia stado tępych baranów. Stado, które nie kwestionuje ich debilnych posunięć i debilnych decyzji mających otępiałe społeczeństwo jak najbardziej obedrzeć z wolności oraz pieniędzy.

Do rzeczy, kiedyś już pisałem o zbawiennym wpływie na mądrość naturalnego jodu pochodzącego z morskiej soli:

http://innemedium.pl/wiadomosc/eliksir-madrosci

I jak mam nadzieję pamiętamy, jod usuwa nie tylko mętlik we łbie spowodowany propagandowym szumem dezinformacyjnym ale również wyśmienicie wyostrza zdrowo rozsądkowe myślenie, co daje niesamowitego wręcz kopa, jeśli chodzi o inteligencję. Poza tym, jako środka naturalnego morskiego jodu nie można przedawkować nadmiarem kąpieli morskich lub słonecznych i nawet w banalnej wikipedii piszą, że niedobory jodu powodują kretynizm, czyli imbecylizm, czyli matołectwo, czyli debilizm, czyli... ciężki niedorozwój umysłowy po prostu:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wrodzony_zesp%C3%B3%C5%82_niedoboru_jodu

Pamiętamy to, prawda?

Bo jak nie pamiętamy to link jest powyżej.

Jod jest niezwykle ważny również dla poprawnego działania tarczycy oraz generalnie nieagresywnej i nieinwazyjnej dezynfekcji - bo to przecież w końcu z niego się robi znaną wszystkim jodynę. Jod ma zatem same zalety i jest to tak oczywiste, że szkoda po prostu po raz drugi o tym samym gadać.

Jedyną jego wadą jest fakt, że patrząc z naszego kraju, występuje on niestety ale bardzo daleko - w wodzie oraz soli pochodzącej z oceanu. W Bałtyku też jest co prawda ale strasznie mało w porównaniu z oceanem. I dlatego dla znakomitej większości ludzi nieco ciężko jest uzyskać nieskrępowany dostęp do oceanicznej, pełnej jodu wody, zwłaszcza dla tych wszystkich biednych nieszczęśników nie mających kasy na nadmorskie wakacje lub generalnie mieszkających bardzo daleko od prawdziwego oceanu. Ale z drugiej strony nie oznacza to wcale żeby się poddawać i załamywać ręce. O nie.

Dla tych wszystkich ludzi mam dziś same doskonałe wiadomości. Naturalny jod jest także w Polsce i to w ilościach większych niż można by się spodziewać. Bez większego trudu zatem każdy może sobie domowym sposobem zrobić sprawiedliwy zapas jodu organicznego.

To jest bardzo proste, bo ten jod występuje w drzewach orzecha włoskiego, a jak go z nich wydobyć wyjaśni szczegółowo poniższy:

Poradnik Fachowca - Jak Zdobyć Orzecha I Nie Dać Się Zabić

Zdobycie orzechów z drzewa orzechowego tylko pozornie jest łatwe, ponieważ przy naszym wzroście przebieranie się za wiewiórkę nie ma większego sensu. A zatem należy się nie przebierać za wiewiórkę tylko zaopatrzyć w tęgiego kostura no i wyruszyć jak nasi dzielni przodkowie na prawdziwe męskie polowanie. Skradać się lepiej lub gorzej każdy potrafi, no więc należy namierzyć gdzieś drzewko orzechowe. To jest pierwsza czynność. W praktyce drzewko te niemal zawsze okazuje się, że rośnie na cudzej ziemi i jest to tak zwane prawo Murphy'ego, na które z góry należy być przygotowanym, ale jednocześnie nie martwić tym prawem za mocno, ponieważ jest na nie prosta rada - jak najlepiej opanować wspomniane już skradanie. Kij zabrany na wyprawę nie tylko pomoże nam odgonić obce psy, gdyby ktoś chciał nas zaszczuć podczas ekspedycji, ale również zdobyć wymarzone orzechy i to przy minimum fatygi. Kij musi być zatem mocny i dobrze leżący w dłoni jak powiedzmy miecz samuraja no i być całkowicie niełamliwy - idealny byłby myślę metrowy sękaty kołek o ile nie trzonek od siekiery lub kij do bejsbola. Jeśli ktoś jest wymagającym zbieraczem - takim perfekcjonistą - to równie dobra może być metrowa gazrurka z nakręconym na końcu kolankiem, które sprawi, że będzie skuteczna jak profesjonalna używana przez kibiców halabarda. W temacie kołka na orzechy bardzo duży wybór akcesoriów oferuje współczesny rynek a zwłaszcza składy budowlane, no więc nie ma się co nad tym głębiej rozwodzić.

Grunt że mamy tyle w sobie samozaparcia, że zdobyliśmy wymarzony kołek i wyruszyliśmy na wyprawę po rozum do głowy. Najważniejszy jest bowiem ten pierwszy krok a reszta ułoży się już sama. No chyba że czasami się nie ułoży ale to tylko czasami...

Idąc więc z solidnym kołkiem przez kraj szukamy sobie drzewka z orzechami a jak już znajdziemy lustrujemy okolicę pod kątem bardzo prostych obliczeń astronomiczno matematycznych. Chodzi tu po prostu o to, aby nasz atak na orzechy nastąpił, kiedy gospodarzowi będzie świeciło Słońce w oczy - to po pierwsze. Po drugie, bardzo istotnym elementem strategii myśliwego jest również wnikliwy rekonesans, czyli sprawdzenie czy aby na pewno linia prosta łącząca drzewko orzechowe z ogrodzeniem leży w mniejszej czasoprzestrzeni, czyli jest przynajmniej trzy razy krótsza niż linia prosta łącząca drzewko z budą dla psa, bo jeśli my nie dobiegniemy do ogrodzenia szybciej niż pies do orzechów będą poważne kłopoty: będzie skowyt, będą ubytki w futerku, będą świszczały gazrurki i kto wie czy nie wystąpią rany szarpane na naszych łydkach. Walka wręcz z rozszalałym kundlem jest zawsze jedną wielką niewiadomą, a zatem nie można jej pochopnie bagatelizować. Dużo lepiej jest postudiować sobie trochę teorię względności i wyliczyć energię psa znając jego masę, którą mnożymy później przez prędkość kundla do kwadratu.

Tak więc kiedy część obliczeniową mamy już za sobą i posiadamy namierzone drzewko, które doskonale spełnia wszystkie warunki no i jesteśmy ustawieni pod Słońce, możemy wreszcie przystąpić do żniw, czyli zbierania owoców naszej pracy.

Orzechy są twarde, gazrurka jeszcze twardsza, a więc ze względu na BHP nie podchodzimy pod orzecha jak debil tylko ustawiamy się jakieś cztery, pięć metrów od pnia, w porywach do sześciu metrów, i tam starannie wyważamy gazrurkę w dłoni. Kiedy wszystko jest jak trzeba bierzemy wdech, solidny rozmach no i rozpoczynamy systematyczne kołkowanie drzewka, nadając gazrurce jak największe przyśpieszenie oraz ruch obrotowy. Dobry miotacz jest w stanie wykonać z osiem - dziesięć wyrzutów masy na minutę. Rozlegają się trzaski, orzechy jak głupie spadają a my rzucamy gazrurką starannie w największe skupiska owoców poukrywane pośród niedostępnych z ziemi gałęzi. Czasami można usłyszeć bardzo dziwny dźwięk z rodzaju: "O, jezu!" lub "O, ku*wa!" i pośród trzasku łamanych gałęzi do naszych stóp nieoczekiwanie upadnie jakiś przebrany za wiewiórkę obcy myśliwy. Wypadki zdarzają się na polowaniu i nic na to niestety nie można poradzić. Nie wiadomo po co oni noszą ubrania kamuflujące i po jaką cholerę łażą po drzewach ale wiadomo, że BHP nie pozwoli aby jakiś debil upadł nam na głowę i zrobił nam fizyczną krzywdę.

Jeśli już jednak dojdzie do nieszczęśliwego wypadku i ktoś kogo miało nie być będzie i zaliczy glebę, przerywamy natychmiast kołkowanie i odciągamy debila gdzieś na bok, aby nam oraz sobie więcej w niczym nie przeszkodził. Zapewne ma coś połamane jak nie upadkiem to gazrurką, a zatem dobrze jest mu na wszelki wypadek podłożyć coś pod głowę i unieruchomić wszystkie kończyny a najlepiej cały kręgosłup. Wskazane jest więc posiadać na polowaniu kawałek linki, którą można pechowego kolesia skutecznie unieszkodliwić, aby sobie nie wyrządził jeszcze większej krzywdy. W polowych warunkach można tylko pobieżnie stwierdzić co konkretnie ma złamane opukując go kontrolnie po stawach gazrurką i obserwując reakcję, ale tak prawdę mówiąc dużo gorsze od złamań są rany otwarte - nieuniknione kiedy ktoś z górki leci na ryj zdzierając ryjem korę i gałęzie. Złamania bowiem ktoś mu tam kiedyś nastawi i to nie jest nasz problem, ale otwarte rany trzeba szybko zabezpieczyć. Robimy więc to od razu - zanim go zaatakuje jakaś ebola albo robactwo. W tym celu unieruchomionemu nieszczęśnikowi siadamy na piersi i starannie nacieramy całe ciało łupinami z orzecha i dopiero jak skończymy mu udzielać pierwszej pomocy i mamy stuprocentową pewność, że każdą ranę ma dokładnie zalaną wyciągiem z orzecha, możemy powrócić do polowania, które nam przerwał.

Kołkujemy orzecha gazrurką do momentu aż się nam napełni reklamówka - taka standartowa z biedronki w zupełności wystarczy. Jak już mamy plon dokonujemy natychmiastowej selekcji aby nie targać ze sobą niepotrzebnego ciężaru - obdzieramy orzechy z zielonych łupin i pakujemy je do naszej reklamówki. Po zaledwie jakichś pięciu minutach mamy pół reklamówki, (jakieś 2 kilo) bezcennych łupin no i jesteśmy szczęśliwi. Bezwartościowe orzechy możemy pozostawić naszemu nieszczęśnikowi, żeby czekając na karetkę się nie nudził i oswoił sobie jakąś wiewiórkę. W ferworze obdzierania orzechów ze skórki nasze rączki pokrywają się pięknym cieknącym brązem. I właśnie to brązowe to jest nasz skarb - organiczny jod. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości może te rączki sobie nawet powąchać - wówczas bez najmniejszego trudu wyczuje charakterystyczny, cudowny zapach mądrości... zapach jodyny po prostu.

Idąc z łupinami do samochodu można dać cynk gospodarzowi, że ktoś mu chyba kradł orzechy, bo wygląda na to, że gdzieś tam pod drzewem leży jakieś ciało... nieważne...

Ważne, że my mamy łupiny i jak tylko dotrzemy z... łupem do domku pakujemy... złupiony materiał do jakiegoś miksera i przerabiamy na papkę. Jeśli ktoś tak jak ja nie posiada akurat miksera, śmiało może użyć wiertarki i mieszadła do betonu lub do gładzi gipsowej. Grunt to wprawić jakieś urządzenie w dobre obroty. Od biedy można jakiegoś widelca wkręcić w wiertarkę. Jak już mamy posiekaną na kawałki papkę pakujemy ją w jakąś gazę lub pieluchę i wykręcamy ile tylko mamy pary w łapach zbierając do jakiegoś garnka czysty soczek. Z dwóch kilo łupin powinno być około trzy czwarte litra soku jak uczy doświadczenie życiowe.

I uwaga, uwaga, ten idealny wyciag jest ciemnozielony - taki nawet wpadający w brąz i można go otrzymać tylko i wyłącznie z własnego uboju.

Tego wyciągu z łupin orzecha nie da się kupić. Ten idealny ciemnozielony kolor świadczy bowiem o tym, że to w słoiku to jest czysty jod organiczny a nie jakieś gówno, które sprzedają pod tą nazwą w aptekach po całym necie. Ten handlowy pseudo sok jest czarny a już samo to świadczy, że jeśli to nawet i kiedyś były orzechy, to były one zbierane o nieodpowiedniej porze roku i w związku z tym wyciąg z ich łupin jest zupełnie bez wartości. Dobry sok MUSI być w kolorze zielonym! Ciemnozielonym - jest to kolor identyczny jak kiszonych ogórków. To niezwykle ważna sprawa. I ten właśnie idealny kolor można uzyskać wyłącznie z dojrzałych orzechów - to jest ten moment, kiedy już niemal spadają na glebę ale zanim jeszcze łupiny zaczną się robić czarne. I dlatego są tylko dwa, trzy tygodnie w całym długim roku nadające się na orzechowe żniwa. Akurat trwają więc do boju myśliwi, jeśli ktoś chce zmądrzeć lub się z czegoś wyleczyć jeszcze tej zimy.

Idealne dla naszych celów łupiny wyglądają tak:

[ibimage==22978==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

A oto krótka lista tego, co oferuje matka natura w zielonych łupinach orzecha włoskiego:

- mangan - potężny środek antyseptyczny bardzo wskazany dla układu nerwowego - bez niego ludzi ogarnia nerwica, kurwica i ogólne stany maniakalno depresyjne

- organiczny jod w olbrzymich ilościach - czyli główny cel naszej wyprawy po rozum do głowy

- magnez, wapń, selen

- cała gama witamin z grupy B oczywiście w formie naturalnej - B1, B2, B3, B6

- oraz witaminy C i P jako bonus

Wartości odżywcze to jednak jeszcze nie wszystko. Wyciąg z łupin orzecha to również potężne naturalne lekarstwo, gdyż leczy całą gamę ciężkich i przewlekłych chorób: dur brzuszny, czerwonkę, kiłę, gruźlicę, świerzb, łupież, zapalenie żył, infekcje jelit i narządów moczowo płciowych, wrzody, zatrucia, zaburzenia trawienia, cukrzycę, egzemy, grzybicę oraz zabija i usuwa wszelkie pasożyty i robaki bytujące w ludzkim organizmie - tasiemce, glisty, owsiki, przywry jelitowe, no i usuwa metale ciężkie takie jak na przykład ołów.

Duża ilość organicznego jodu sprawia właśnie te wszystkie cuda - cuda antyseptyczne, które oczyszczają i odtruwają od wewnątrz nasze ciała ale nie tylko, ponieważ stosowany zewnętrznie, (podobnie jak jodyna), sok z łupin orzecha włoskiego wspomaga gojenie się ran oraz leczy wszelkie opryszczki, diody, syfy, trądziki oraz inne przykre historie skórne właśnie poprzez hamowanie rozwoju niekorzystnych mikroorganizmów takich jak gronkowce chociażby, których nadmiar może być upierdliwy, kiedy na przykład dopadnie nas jakaś alergia na wszechobecną chemię czyli wysypka.

Jak podają liczne źródła już starożytni Rzymianie stosowali olej z orzechów aby się odrobaczyć.  A zatem i my spokojnie też możemy wyciągiem z łupin orzecha siebie lub nasze pieski i kotki domowe od czasu do czasu na wszelki wypadek odrobaczać, no bo nie miejmy złudzeń, że w dzisiejszych czasach, kiedy żywność jest na potęgę fałszowana jakiś skorumpowany sanepid zbada Turka i jego kebaba albo Wietnamców i te ich parszywe sajgongki, skoro nawet pokrytego bejcą mięsa w hipermaketach nie kontroluje. Cudów w unii europedałopejskiej nie ma i jedyny póki co pojedynczy cud jest taki, że jakimś cudem jeszcze nie napisali na parówkach: "Uwaga, produkt może zawierać śladowe ilości mięsa".

Celtowie z kolei leczyli wyciągiem z orzecha nerki i zapalenie krwi po to, aby ją dokładnie oczyścić. Nasi przodkowie też nie byli gorsi. Słowianie do folkloru, czyli mądrości ludowej wprowadzili pogląd, że orzech nie tylko wygląda jak mózg ale jest zbawienny właśnie dla... mądrości.

I tak rzeczywiście jest!

I aczkolwiek w liściach orzecha i samych orzechach również jest jod organiczny, to tylko w łupinach jest on aż tak bardzo skoncentrowany. Soku z łupin wystarczy bowiem kilka kropel dziennie, natomiast orzechów lub liści trzeba by zjeść chyba tonę żeby zmądrzeć.

To właśnie łupiny są najcenniejszym artykułem oferowanym przez orzech i dobrze jest o tym wiedzieć w tych durnych czasach jakie niestety nadeszły.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Didimos

Witam,  Artykuł przeczytałem

Witam, 
Artykuł przeczytałem z uwagą, ponieważ ostatnio dużo czytam na temat znaczenia jodu. Zauważam tu jeden kardynalny błąd, który stawia pod znakiem zapytania rzetelność tego co bądź napisanego z jajem artykułu.
Jod jaki można przyjmować, ten który jest zdrowy to jod NIEORGANICZNY. Jod organiczny, to jod promieniotwórczy, którym naświetla się tarczycę "lecząc" jej nadczynność.
Zakładam, że chodzi tu autorowi o jod nieorganiczny, no tak organiczny brzmi bardziej naturalnie, zdrowo, ale niestety tak nie jest.
Brakuje mi też jakiegoś zestawienia ilości poszczególnych składników tej magicznej mikstury, czy ktoś to kiedyś przebadał???
Jestem na tej stronie pierwszy raz i widząc jakieś zjawy i ufo nie wzbudza to zaufania do przekazywanych treści.

Portret użytkownika Obserwator 2

@ Baca. Komentarz do

@ Baca. Komentarz do wpisów:
ArDoR, sob., 2014-10-04 19:44
aron jasnowidz, czw., 2014-10-02 16:26
aron jasnowidz, pt., 2014-10-03 18:53
Poprawa w stylu pisania Bacy była chyba tylko chwilowa. Ale dobrze, że zażywa kropelki z jodem, bo poruszony temat jest bardzo pożyteczny. Ale oprócz "błazenady z kradzieżą", dostrzegam w tym artykule typowe cechy negatywnego programowania. Czyżby to przypadek!
A co do modlenia, to uwielbienie dla Bacy, to nie żadne bałwochwalstwo, czy dewotyzm, lecz należna mu chwała (cytuję ArDoR, sob., 2014-10-04 19:44 ): "Nasz pasterz kościoła solarnego" ..., który wywołuje u czytelników, cytuję: "intelektualnych torsji i nie rzadko ideologicznych wymiotów". Dlatego Aronie nie przejmujmy się tym zbytnio. A jak dojdzie do kanonizacji naszego nowego pasterza kościoła solarnego, będziemy mieli kolejnego polskiego świętego "Jodowego Bacę". Przecież jeden dodatkowy święty, wraz ze swoją bacologiczną religią, pośród trzech tysięcy innych wyznań, nie robi wielkiej różnicy. Dostrzegam też pozytywny aspekt nowej religii i jej nowego pasterza kościoła solarnego, a mianowicie taki, że z dotychczasowego żubra, przejdzie na kropelki jodowe. A jak już się dobrze najoduje, to z pewnością dozna szerszego oświecenia.

Portret użytkownika ArDoR

Słusznie Obserwatorze

Słusznie Obserwatorze zauważyłeś że uwielbienie dla Bacy to nie jest nic zdrożnego, a ja dodam że każdemu takowe się należy gdyż każdy żywy organizm jest na obraz i podobieństwo stworzony... czyli jest nosicielem pierwiastka zarzewia które powołało ten wszechświat do życia - i wszystko co się w nim znajduje.
A co do kropelek... to o ile nie będą to krople Jadowe które tak często sączą się z ust wszelkiej maści troli, będzie myślę dobrze...
A torsje o których napomknąłem, bardzo by się coponiektórym przydały... bo za dużo w nich jadu i fenomenalnie by było gdyby się go pozbyły....
Nie wiem czy jod na to pomaga, ale na pewno młody jęczmień w postaci liofilizowanej - który to pięknie czyści jelita z wszelkich mentalnych zgorzelin... w efekcie dając stan uwolnienia z potrzeby oceniania wszystkich w około.
Jak to mawia jeden mój znajomy, "prawdziwe oświecenie" zaczyna się od wyczyszczenia tyłka, potem dopiero przychodzi czas na głowę.
Nieoczyszczony przewód pokarmowy to taka kotwica, która trzyma nas na duchowej mieliźnie, czasem lekko się przesuwamy z lewej na prawą, ale prawdziwa podróż w niezbadane rejony rozpoczyna się gdy uwolnimy się od tej kotwicy...
Jak już względnie tyłek wyczyścimy, z toksyn gromadzonych tam przez lata, to przychodzi pora na remont kapitalny - a żeby organizm mógł go sam przeprowadzić, potrzebuje do tego odpowiednich materiałów.
Ja z kolei powiadam że z gó**a kości nie ulepisz, więc ci co pocinają po marketach kupując w promocji takie właśnie gó**a i potem zmuszają swój organizm żeby z tego tworzył wszystko, sromotnie się zawiodą gdy ciało już nie będzie mogło dłużej kombinować, budując z takich wybrakowanych materiałów...
Przede wszystkim dotyczy to mózgu, który jest duchową anteną... jak kupisz antenę od chińczyka, którą skręcały jakieś 6cio letnie rączki, nie licz że odbierzesz FullHD z naziemniej na niej. Zwłaszcza jak mieszkasz daleko od anteny.
Ziemianie znajdują się właśnie na takich rubieżach galaktyki i żeby odebrać " odpowiednie sygnały", muszą zadbać o to by antena była dobrej jakości.
Słowem, rady Bacy to kolejna cegiełka która może się przydać, jeśli ktoś chce solidnie budować...

Portret użytkownika Obserwator 2

Przyczyny ogłupiania ludzi

Przyczyny ogłupiania ludzi odbywają się na wielu płaszczyznach np. z jednej strony ograniczanie związków jodu w pokarmach, a z drugiej upwszechnianie aluminium w różnych formach, które zawsze prowadzą do choroby  Alzheimera, otępienia, demencji i śmierci. A więc ważne jest jedno i drugie, dlatego wklejam link, w którym obszernie opisałem rolę opalania, promieniowania UV oraz aluminium w atmosferze, w pokarmach, napojach, kosmetykach, szczepionkach, opakowaniach itd.
http://prawdaserca.wordpress.com/comment-page-10/#comment-710
 

Portret użytkownika baca

czesc Perun - z tego co wiem

czesc Perun - z tego co wiem to wlaśnie ta doktorka Clark opracowała terapię orzechową na ponad sto różnych pasożytów na podstawie wiedzy rdzennych Indian z Ameryki i to właśnie ona kladła silny nacisk na właściwy kolor wyciągu, bo inny niż ciemnozielony nie działa aż tak dobrze - myślę że jeśli to od niej jest ta butla na sprzedaż to ona nie sprzedaje lipy... ale z drugiej strony jak masz wlasną "plantację" i nie musisz robić ekspedycji to możesz jak nie w tym to w przyszłym roku mieć wyciąg całkiem za darmo... skoro już CI orzechy przekwitły...
ja zrywałem swoje jakieś 8 dni temu w Belgii - były takie akurat bo dopiero zaczynały pękac im łupinki

Portret użytkownika Obserwator 2

Łupinki Baco zebrałeś, więc

Łupinki Baco zebrałeś, więc teraz wystarczy, że poczekamy i będziemy Cię obserwowali. Zobaczymy czy objawi się nowy światowy geniusz, pod nazwą "Jodowy Baca". A jak się nie objawi, jako mędrzec światowy, lub może chociaż polski, a jeżeli się nie objawi, to nie martwcie się Polacy, bo przecież i tak "nic się nie stało". A portalu na Inne Medium, to nawet Baco nie potrzebujesz dodatkowo jodu zażywać, bo i tak już jesteś niekwestionowanym geniuszem, liderem, wręcz ikoną. Kochamy Cię (prawie) wszyscy.

Portret użytkownika pako1205

Wiele ciekawych spraw

Wiele ciekawych spraw poruszasz i obrazujesz ludziom,Baca.Jak by nie było-to szlachetny gest,a przecież równie dobrze możesz tego nie robić,zatrzymać dla węższej grupy ludzi,a jednak tak się nie dzieje.Uszanowanie.;)

Strony

Skomentuj