Elon Musk jest przekonany, że świadomość można przenieść na cyfrowe medium

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Ludzkość przez prawie całą swoją historię myślała o koncepcji życia wiecznego. Wielkie umysły podchodziły do ​​tego problemu na różne sposoby. Ktoś pomyślał o wiecznym ciele, ktoś o reinkarnacji, a inni wyobrażają sobie życie wieczne w postaci przeniesienia świadomości na innego „nosiciela”. Technologia powoduje, że nie jest to już fantazja i zdaniem ELona Muska, założyciela firmy Neuralink, przeniesienie świadomości do komputera jest wykonalne.

 

Wraz z upływem czasu i postępem technologicznym myśli pisarzy science fiction coraz mniej przypominają fantazję. Na pytanie dziennikarza o możliwość przeniesienia świadomości do innego medium, Elon Musk odpowiedział pozytywnie. Jego zdaniem jest to całkiem możliwe z teoretycznego punktu widzenia.

 

Co więcej, część bazy naukowej dla takich eksperymentów została już przygotowana. W szczególności naukowcy są w stanie lepiej zrozumieć sygnały mózgowe, a nawet je zdigitalizować. Elon jest zdania wielu naukowców, że do realizacji jego planu potrzebne są tylko dwie rzeczy: sztuczny mózg i urządzenie zdolne do skanowania ludzkiego umysłu.

 

Jeśli pierwszy nie powoduje trudności, to „skaner” do tego nie został jeszcze wynaleziony. Według Muska stworzenie urządzenia zdolnego do digitalizacji osobowości człowieka nie zostanie wynalezione przez kilkadziesiąt lat. W szczególności wynika to z braku zrozumienia działania mózgu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Felipesku

Panie Musk ale niech pan mi

Panie Musk ale niech pan mi odpowie gdzie te myśli są generowane bo że przechowywane w głowie ok zgoda. Przeniesiesz myśli ale nie jaźń. Do tego nawet jeśli założymy że wszystko dzieje się w otaczających nas wymiarach to gdzie ta myśl jest? W wymiarze czasu czy przestrzeni czy jeszcze siedzi jednak gdzie indziej. Imitacje zrobisz, ale nie będziesz to ty tylko uśrednione zapisane myśli sterowane komputerowym kodem, czyli panie Musku nie będzie to Pan tylko oktos inny. Jakiś cyfrowy twór operujący na zapisanych danych. Chyba nie tego chcesz. Lepiej skup się na wydłużaniu życia, bo cybermozg nie będzie tym czym myślisz że będzie.

Skomentuj