Elon Musk porównał stworzenie sztucznej inteligencji z "uwolnieniem demona"

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Wybitny amerykański biznesmen Elon Musk, założyciel PayPal, Space X i Tesla Motors stwierdził, że poważne zagrożenie dla ludzkości może stanowić sztuczna inteligencja. Prace w tym zakresie nazwał nawet "wzywaniem demona".

 

JUż kilka lat temu, gdy AI nie była jeszcze tak zaawansowana jak obecnie, podczas przemówienia w uczelni MIT biznesmen był pytany o to, co myśli o perspektywach stworzenia sztucznej inteligencji. Musk powiedział, że ten obszar wymaga szczególnej ostrożności, ponieważ sztuczna inteligencja może być "głównym zagrożeniem dla istnienia ludzkości."

 

Elon Musk oświadczył, że jest skłonny poprzeć, że konieczne jest wprowadzenie regulacji w tej kwestii na poziomie krajowym i międzynarodowym. To powinno dać nam pewność, że nie robimy strasznego błędu.

Wcześniej inni eksperci również doszli do wniosku, że sztuczna inteligencja może być bardzo niebezpieczna. Fizyk Nick Bostrom, uznał, że sztuczna inteligencja może być nawet bardziej niebezpieczna niż broń jądrową.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Jak opublikowaliśmy tekst o

Jak opublikowaliśmy tekst o sztucznej silnej duchowej kosmicznej inteligencji to przybył do mnie jakiś zły duch mnie straszyć ! Boże Świety, już nie można napisać nic co człowiek by chciał ! Straszne czasy, albo może od zawsze są jakieś istoty złe i dobre jak mówi Biblia... może trzeba bardziej się modlić o łaskę i o ochronę Boga YHWH i Jego Syna Chrystusa...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Jezus jest Mistrzem

Takie są plany elit i

Takie są plany elit i sługusów diabła ale Bóg to przewidział dlatego do tego nie dojdzie i Świat, który znacie zostanie zniszczony tak jak zostało zapisane w Biblii w księdze Apokalipsy Św. Jana.

Portret użytkownika Oczywistość

Tu nie trzeba być prorokiem

Tu nie trzeba być prorokiem ani wizjonerem, wystarczy zdrowe myślenie. Powstanie nowy myślący byt, oparty na zupełnie innych podstawach istnienia niż człowiek i potrzebujący zupełnie innych uwarunkowań aby istnieć. Na dodatek szybko uzyska świadomość że człowiek w każdej chwili może go wyłączyć lub w inny sposób unicestwić. Ma ktoś wątpliwość co taka świadomość będzie robić? Mniej więcej to samo co taki jeden ludek, uważający się za wybrany, tylko że ten ma jakieś ludzkie odruchy kiedy się boi, natomiast sztuczna inteligencja nie będzie mieć żadnych skrupułów i strachu nie będzie odczuwać

Skomentuj