Elon Musk ujawnił projekt bazy marsjańskiej

Kategorie: 

Źródło: Bruno Sanchez-Andrade Nuño

Inżynier i celebryta Elon Musk ponownie zaskoczył świat nauki. Nie można odmówić mu ambicji - jego firmy drążą nowoczesne tunele, uniezależniają motoryzację od ropy, wskrzeszają przemysł lotów kosmicznych. Tym razem przeszedł samego siebie! Do roku 2028 Musk chciałby nie tylko wysłać ludzi na Marsa, ale utworzyć tam funkcjonującą samodzielnie kolonię. Co więcej - ujawnił on ilustrację prototypowej bazy!

Elon Musk udostępnił na swoim twitterze ilustrację "marsjańskiej bazy Alpha". Intrygujący obraz wydaje się żywcem wyciągnięty z filmu science-fiction, widnieją na nim drogi, promy kosmiczne i szklane kopuły. Przedsiębiorca stwierdził, że wizja ludzkości jako cywilizacji podróżującej przez kosmos jest niezwykle ciekawa. Jak uważa, plany podboju układu słonecznego mają inspirować ludzi i przekonywać ich, że przyszłość układa się pomyślnie.

Niestety, rok 2028 nie wydaje się realistycznym terminem osiedlenia się na Marsie. SpaceX nadal nie przygotował nowoczesnych rakiet, które mogłyby w rozsądnym czasie dostarczyć na miejsce statek kolonizatorów. Nie rozwiązano także kwestii samego pobytu na planecie - produkcji żywności, tlenu, czy choćby zarządzania populacją. Warto jednak zauważyć, że od 2008 roku ludzkość dokonała ogromnego skoku technologicznego. Czy kolejne 10 lat wystarczy na utworzenie nawet skromnej, niezaawansowanej placówki marsjańskiej?

 

Nawet jeśli projekt nie zostanie wykonany w planowanym czasie, pomysły przedsiębiorcy mogą zmotywować resztę świata do ponownej eksploracji kosmosu - każda nacja chciałaby być pierwszymi osadnikami Marsa, czy nawet Księżyca. Ciekawi tylko, w jaki sposób kolonia byłaby rządzona - jako samodzielny, niezależny twór, a może własność ziemskiego państwa? Możliwe, że doczekamy się kolejnej amerykańskiej wojny o niepodległość - tym razem na skalę kosmiczną.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Warto jednak zauważyć, że od

Warto jednak zauważyć, że od 2008 roku ludzkość dokonała ogromnego skoku technologicznego. Niby jakiego??? Ja nic nie zauważyłem, czyżby coś mnie omineło? I nie hebrajskiego, tylko jidysz. Po hebrajsku już nikt nie nawija, bo hebrajczycy dawno wygineli. Według słów benea srataniachu, pejsa najwyższego.

kolo21

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Bardzo mi się podoba ten

Bardzo mi się podoba ten projekcik... jeszcze jak uzyska on status Ziemi Obiecanej to sie ucieszę...  Bilety w jedną stronę i bez zapasu tlenu, co by gnidy pożądające Ziemię Obiecaną się podusiły...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika RH+

nie będzie żadnej bazy na

nie będzie żadnej bazy na marsie.

Do tej pory eksperci nasa twierdzą, że najdalej gdzie potrafimy polecieć to niska orbita okołoziemska. Kwestia radiacji w pasach Van Allena. Więc mało prawdopodobne, by przez tą mikrofalówkę żywego człowieka przepchnęłli.

Poza tym - Donald Trump w ONZ woła że USA nie podlegają MTK. NIe mówi tak tylko dla gadania i krzyczenia na ONZ. Najprawdopodobniej USA szykuje się do jakiejś krwawej łaźni i za wczasu informują, że koljena wojna będzie poza zasadami regulowanymi umowami międzynarodowymi. Zastanówmy się, gdzie ta krwawa jatka będzie? Syria? Iran? Ukraina?

A może szykują się juz do obrony Izraela? Likwidacji Palestyny?

W takim razie jak wygląda sytuacja Polski - z marionetkowym rządem, z prezydentem na usługach obcych państw, z klasą polityczną oderwaną od budki z piwem, 35000 amertykańskich trepów na naszej ziemi, roszczeniami żydowskimi?

Za 10 lat nie będziemy rozmawiali o lotach na marsa, za 10 lat będziemy mówić innymi głosami...

Miejmy nadzieję, że będzie to głos istoty ludzkiej.

 

Strony

Skomentuj