Erdstall, niezwykłe podziemne tunele w samym centrum Europy!

Kategorie: 

Źródło: http://erdstall.de/

Archeolodzy odkryli tysiące podziemnych tuneli pod kontynentem europejskim. Odnajduje się je na ogromnym obszarze pomiędzy Szkocją a Turcją. Na dodatek naukowcy nie mają pojęcia kto je zbudował ani po co. Na przestrzeni lat, sugerowano nawet że tunele tworzą jeden wielki kompleks podziemnych dróg. Jednak, jaka jest prawda?

Tunele zostały szczegółowo opisane, przez niemieckiego archeologa dr Heinricha Kuscha oraz jego żonę Ingrid w książce pt. "Tajemnice podziemnych drzwi w starożytnym świecie". Twierdzili oni, że bardzo podobne tunele były wykopane pod setkami osad neolitycznych w całej Europie.  Dodatkowo, sugerowali oni, że fakt iż  tak wiele tuneli przetrwało postulowane przez nich 12 000 lat wskazuje na to, że sieć była budowana niezwykle solidnie. W miarę upływu lat, liczne teorie związane z powstawaniem tych tuneli ulegały zmianie, a ich szacowany wiek został zmniejszony najpierw do 5000 lat a następnie do około 1000.

W samych Niemczech, znajduje się około 700 metrów tych podziemnych tuneli nazywanych przez nich tunelami Erdstall.  W austriackiej Styrii, kolejnych 350. W całej Europie znajduje się tysiące takich tuneli ciągnących się ze Szkocji aż do krajów na kontynencie. Tunele są stosunkowo wąskie i mierzą przeważnie około 70 centymetrów szerokości. W niektórych miejscach są nawet małe pomieszczenia, do przechowywania narzędzi lub jedzenia i odpoczynku.


Źródło: dr Heinrich Kusch

Niezależnie od tego kto był twórcą tych podziemnych korytarzy. Odkrycie rozległej sieci tuneli pokazuje, że niegdyś nasi przodkowie spędzali dzień, nie tylko na polowaniach i zbieractwie. Sugeruje się, że podobne podziemne tunele odnajdywane na terenie Szkocji, Irlandii, Niemiec, Austrii czy Francji miały służyć za zabezpieczenie na wypadek ataku. Czy jednak celem ich istnienia było wyłącznie zagwarantowanie sobie drogi ucieczki? Część z badaczy sugeruje, że rzeczywistym celem tego przedsięwzięcia było umożliwienie bezpiecznego podróżowania. Twierdzą oni iż te podziemne korytarze chroniły ludzi przed skutkami ekstremalnych zjawisk pogodowych, a nawet wojen. Jednak narazie są to jedynie teorie i obecnie cel istnienia tuneli Erdstall pozostaje nieznany.

Wbrew popularyzowanym historiom, tunele nie stanowią jednolitej podziemnej autostrady. Pomimo tego, skala konstrukcji z jaką mamy tutaj doczynienia jest dość imponująca. Ich osobliwy rozmiar budzi tym większe kontrowersje jeśli zdajemy sobie sprawę z legend zgodnie z którymi twórcami tych budowli miały być skrzaty. Jedną z lokalnych nazw dla tych tuneli miało być bowiem słowo Schrazelloch co oznacza „Skrzacia dziura”. Czy zatem tajemnicze podziemne tunele mogły mieć jakiś związek z istnieniem skrzatów? A może było to poprostu jedyne logiczne wyjaśnienie dla ówczesnych ludzi, którzy w ten sposób tłumaczyli sobie ich niewielki rozmiar? Niestety ale wygląda na to, że kwestia Erdstall'i pozostanie jeszcze długo bez odpowiedzi.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika daroo

Hmmmm 700 m. tuneli w

Hmmmm 700 m. tuneli w niemczech ,jakby to powiedzieć no cóż , mmmmmm no sam nie wiem czy się śmiać czy płakać? 700 km. zrobiłoby na mnie nieco większe wrażenie

Portret użytkownika spacepol

Czytający na tym filmie. 

Czytający na tym filmie. 
Czy ty możesz iść do logopedy? Ładna barwa głosu to nie wszystko, kiedy niema się DYKCJI! Albo przyłóż się człowieku do czytania i wymowy bo tego bełkotu się słuchać nie da Sad 

Portret użytkownika barnamar

Jak w logiczny sposób obronić

Jak w logiczny sposób obronić twierdzenie, że istnieje sieć tuneli pod całym kontynentem na podstawie odkrycia 700 m podziemi na CAŁYM terytorium Niemiec? W czeskim Pilznie jest 13 kilometrów podziemi ale nikt nie ekstrapoluje na tej podstawie, że pod całą Europą jest gęsta sieć do produkcji i przechowywania piwa!!!

Portret użytkownika fly

Cieszę się , że są jeszcze

Cieszę się , że są jeszcze ludzie zachowujący elementary naukowy sceptycyzm w świecie przesiakniętym doniesieniami o tym , czy dana celebrytka miała na sobie bieliznę ! Sic ! Czytałem o tunelach , ale , te kilkaset metrów zupełnie nie przekonuje. A jeszcze tytuły - od Szkocji do Turcji . Tia.... W-wskie krótkie metro urasta do połączenia Ziemi z np. Marsem .

Skomentuj