Ewangelia Barnaby jest średniowiecznym falsyfikatem

Kategorie: 

Wizerunek uważanego za tysiąc letni manuskryptu

Jakiś czas temu donosiliśmy o tym, że w Turcji pojawiła się apokryficzna ewangelia według Barnaby, która miała przepowiadać pojawienie się Mahometa. Okazało się jednak, że nie jest to tysiącletni manuskrypt. Dowód jest bardzo mocny i nie wymaga stosowania izotopu węgla. Na jednej ze stron zapisano w dawnym języku syryjskim, że manuskrypt powstał w 1500 roku dla mnichów z klasztoru w Niniwie.

 

Jak pisano w tureckich mediach, nowo odkryty tekst rzekomo zaprzecza boskości Jezusa Chrystusa i ogłasza nadejście proroka Mahometa.  Jednak nauczyciel wschodniej teologii i studiów religijnych, Mussa Yaramis, który urodził się w Turcji, a obecnie mieszka w Brukseli, powiedział, że tureckie oszustwo było łatwe do udowodnienia.

"Nie możemy zobaczyć tekstu w szczegółach, chociaż obraz książki jest wciąż obecny w mediach.  Ale na szczęście dla nas, robili zdjęcia z prawej strony. Oczywisty dowód na kłamstwo pojawia się wprost przed naszymi oczami. "

Yaramis powiedział w wywiadzie dla "Dieutv.com", cytowanego przez agencję KIPA-APIC, że praca jest napisana we wschodnio syryjskim.  Rękopis ten nie jest Ewangelią, tylko książką napisaną dla mnichów.  Został on stworzony po wielu wiekach po nadejściu islamu, a więc "proroctwo" dotyczące Mahomet nie może być uznane.  Z tego powodu to, co księga mówi o Jezusie również jest nieprzekonujące i nie może być uznane za wiarygodny dowód.

 

Jednak tureckie media nadały sprawie "sensacyjny" bieg.  Rękopis nie jest prawdziwą ewangelia, która rzekomo została ukryta w Watykanie.  W rzeczywistości "Ewangelia Barnaby" jest późnym tekstem pseudo-apokryficznym, napisanym przez nieznanego autora lub autorów, prawdopodobnie muzułmanów.  Znane są dwa rękopisy w języku włoskim i hiszpańskim, które sięgają końca XVI wieku.  Naukowcy byli zgodni w uznaniu tzw. „Ewangelia Barnaby" za średniowieczny falsyfikat stworzony w celu propagowania islamskiej wizji Jezusa, jako proroka, a nie Boga.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zielonawyspa

Zdrastwujtie riebiata ! No

Zdrastwujtie riebiata ! No szto wy panimajesz z etoj bukwy ? Niciewo ! Ana jest iskustwiennaja ! Czyli tłumacząc na polski to trzeba zawsze mieć się na baczności przed oszukaństwem bo świat zachodni jest pełen oszustw medialnych !

Portret użytkownika racja

tak sie przyglądam

tak sie przyglądam wszystkim wypowiedziom, i jedno mnie zastanawia jak w imię kilku starych zakurzonych pergaminów ludzie potrafią sobie życie odbierac, zmuszac , że ta religa jest jedyna i prawdziwa, niesiąc miłośc w bombach i rakietach, kłamstwach i matactwach - to nie moja religia i to napewno nie mój bóg. Nie wiem co by robili, ale ja im nie ufam i nie wierzę, żadnej władzy - oni nie potrzebują nas tylko naszej kasy  

Portret użytkownika MłotemCzarnąHołotę!

Żeby było śmieszniej - cały

Żeby było śmieszniej - cały Nowy Testament aż ocieka określeniami że Jesuz był "synem bożym", a to oznacza że syn - jak to syn - ojcu ani współistotnym, ani jakimkolwiek innym "współ..." być nie może skoro od ojca pochodzi - i straszniej, bo oto "Jedyny Nieomylny Powszechny Apostacki Kościół, poza którym nie ma zbawienia"... i przed którym też, ex Vaticana Hydra Cathedra głosi coś zupełnie, biegunowo przeciwstawnego!!! A głosi tak tylko dlatego, że "jego była przez tyle wieków moc, przemoc, pycha, władza, widzimięsie i jemu posłuszny był świeckich władców miecz, jego więc była chwała" i dlatego mógł wszystkim innym, z Prawdą włącznie, przez tak liczne wieki pokazywać wała...

Portret użytkownika Czarna Dziura

Jest wiele ksiąg napisanych w

Jest wiele ksiąg napisanych w XV wieku, które są wiernymi kopiami dużo starszych tekstów.
Wydaje mi się, że chyba nawet Talmud został spisany jakoś w tym okresie, choc podobno jest wiernym przekazem duuuużo starszych prawd i jakoś nie przeszkadza to żydom go czcić i wkuwać na pamięć.
 
 

Portret użytkownika Pola

No i mamy wypowiedź eksperta,

No i mamy wypowiedź eksperta, który księgi na oczy nie widział, w dłoniach nie trzymał, nie zbadał w zaden sposób, a widział jedynie zdjęcie i już wie i oznajmia wszystkim, że to falsyfikat Sad

Nie wystraczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym. Heraklit z Efezu

Skomentuj