FBI zajmie się badaniem tajemniczych gromów dźwiękowych!

Kategorie: 

Źródło: dreamstime

Jeszcze przedwczoraj informowaliśmy o kolejnych zgłoszeniach dziwnych dźwięków słyszanych w stanie Ohio, a tymczasem w międzyczasie doszło do niezwykłego ogłoszenia. Okazuje się iż skala problemu jest o wiele większa niż się wcześniej wydawało, a badania nad jego przyczyną stały się obiektem śledztwa FBI.

Przypomnijmy, że tajemnicze grzmoty dźwiękowe niewiadomego pochodzenia były słyszalne nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale praktycznie na całym świecie. Teorie co do ich źródła są różne wliczając w to ruchy płyt tektonicznych, przelot wojskowych odrzutowców albo bardzo rzadkie zjawisko naturalne zwane "trzęsieniem nieba". Jednak do tej pory nie zdołano stwierdzić co tak naprawde powoduje te niepokojące odgłosy.

Biorąc pod uwagę ostatnią falę zgłoszeń tego typu zjawisk jaka miała miejsce w amerykańskich stanach Kolorado, Dallas, Maryland i Południowa Dakota sprawą zainteresowały się służby federalne. Narazie wiadomo jedynie tyle, że wszystkie z odnotowanych odgłosów nadeszły wcześnie rano w okolicach godziny drugiej. Żaden ze świadków nie zdołał zarejestrować tego zdarzenia dlatego też możemy jedynie spekulować co do jego faktycznej natury.

Jednakże udział FBI w śledztwie na temat tych dziwnych gromów dźwiękowych, wskazuje na to, że cała ta sprawa mocno zaniepokoiła amerykańskie służby. Biorąc pod uwagę że nieco ponad kilkadziesiąt lat temu, FBI zajmowało się badaniem równie zagadkowego fenomenu UFO, udział tej organizacji w rozwiązaniu zagadki tych odgłosów może mieć duży wpływ na badania nad tym fenomenem. Oczywiście, o ile kiedykolwiek opublikują oni rezultaty swojego śledztwa co biorąc pod uwagę ile zajęło im udostępnienie akt z lat 40 może zająć troche czasu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alojzy

Ściema. Od dawna istnieją

Ściema. Od dawna istnieją instalacje akustyczne które analizują każdy poważniejszy dźwięk i są rozmieszczane tak, żeby dało się określić skąd dźwięk pochodzi i dokąd zmierza. Jeżeli służby udają, że nie wiedzą co to i skąd dobiega - kłamią. A wtedy tylko pozostaje pytanie co i dlaczego ukrywają.

Skomentuj