FBI zbadało teorię, wedle której Hitler uciekł do Argentyny

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Istnieją mocne dowody wskazujące na to, że amerykańskie biuro śledcze FBI, zbadało hipotezę, jakoby Adolf Hitler miał nie popełnić samobójstwa 30 kwietnia 1945 r. Według pogłosek kanclerz III Rzeszy miał uciec do Ameryki Południowej i upozorować swoją śmierć.

Amerykańskie biuro kryminalne przyjrzało się odtajnionym raportom, które twierdzą, że nazistowski przywódca uciekł do Argentyny łodzią podwodną pod koniec II wojny światowej – pięć miesięcy po domniemanym samobójstwie w berlińskim bunkrze. Akta pochodzą z 21 września 1945 r., dwa tygodnie po tym, kiedy na Japonię zrzucono bomby atomowe.

 

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat otrzymano wiele doniesień na temat domniemanego pobytu Hitlera w Argentynie. Informatorzy twierdzili, że dyktatorowi udało się uciec oraz, że mieszka on u podnóża Andów.

Akta FBI ujawniają śledztwo w sprawie ucieczki Hitlera, w tym liczne listy między byłym dyrektorem FBI Johnem Edgarem Hooverem a jego podwładnymi. Ujawnione dokumenty zawierają tajne informacje przekazane wywiadowi.

 

Dyktator miał przybyć do Ameryki Południowej z około 50 osobami: urzędnikami i członkami ich rodzin, którzy uciekli z Trzeciej Rzeszy. Dokumenty ujawniają, że ​​Hitler przybył do Argentyny dwa i pół tygodnia po upadku Berlina. Dwa okręty podwodne miały ponoć przybić do brzegu Argentyny, a dalsza podróż w głąb kontynentu została przebyta konno.

 

Doniesienia te pochodzą od osoby, której groziła deportacja z USA do Argentyny i która otrzymała immunitet w zamian za udzielenie informacji. Informator mówił także o sześciu argentyńskich urzędnikach, którzy mieli pomóc zorganizować schronienie Hitlerowi.

Inni informatorzy potwierdzali niektóre części historii, m. in. raport lokalnej policji argentyńskiej mówiący o dziwnej łodzi podwodnej z oficerami wysokiej rangi, która przybiła do brzegu we wrześniu 1945 roku.

 

Wskazówki te zostały jednak uznane za niewystarczające przez urzędników FBI. Oficjalne dokumenty mówią, że śledztwo nie mogło być kontynuowane ze względu na brak informacji o dokładnej lokalizacji dyktatora.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Polecam zapoznanie się z

Polecam zapoznanie się z zeznaniami głównego mechanika bunkra. To on pierwszy został złapany przez sowietów a dokładnie jeśli dobrze pamiętam przez oddział sanitariuszek. Facet niezwykle realistycznie opisywał warunki życia w bunkrze, nastroje, zachowanie jego mieszkańców. Hitlera widywał czasami gdy przemykał się pomiędzy pomieszczeniami (ciągle mieli problem z nazwijmy to klimatyzacją). Opisywał go jako niemalże starca, który po przejściu kilku kroków musiał zatrzymać się, przysiąść i odpocząć ( w tym celu w bunkrze postawiono małe ławki). Mechanik bunkra stał się mimowolnym świadkiem palenia zwłok Hitlera gdy wymknął sięna powierzchnię zaczerpnąć świeżego powietrza.

Warunki życia w bunkrze były tak koszmarne, że ludzie ryzykowali życie tylko po to aby przez chwilę zażyć świeżego powietrza. Zapytany kiedy dowiedział się o śmierci Hitlera powiedział, że w chwli gdy wracał sprawdzić "klimatyzację" zauważył żołnierzy palących papierosy wewnątrz bunkra co było niedopuszczalne. Na ich twarzach zauważył odczucie ulgi i wtedy wiedział, że Hitler już nie żyje.

Bardzo ciekawy jest również jego opis tego co zobaczył gdy wyszedł z bunkra, tuż przed jego pojmaniem przez sowietów. "Wszędzie były ciała, tam leżała głowa, tam ręka, tam jakiś korpus bez kończyn. Miejsce wyglądało tak jakby grabarze wzięli sobie wolne".

I tak w miejscu wskazanym przez mechanika wykopano dwa ludzkie ciała, które następnie zakopano ponownie ponieważ w międzyczasie odnaleziono ciało sobowtóra bodajże na dnie pustego basenu. Kiedy okazało się, że jest to ciało sobowtóra wówczas ponownie odkopano ciała.

Ciekawe są również pamiętniki Goebbelsa. Facet wyraźnie wspomina, że Hitler miał obsesje, że wpadnie żywy/martwy w ręce sowietów a ci wystawią jego ciało na widok publiczny. Dlatego zlecił po śmierci podpalenie ciała. Co ciekawe zlecił to ssmanom a nie zwykłym żołnierzom. Zapewne zadawał sobie sprawę, że zwykli mogą odwalić fuszerkę tak jak to zrobili z ciałami Goebblsów (ciała były nadpalone).

Portret użytkownika Terenia z Torunia

1* 2 maja 1945 roku dochodzi

1* 2 maja 1945 roku dochodzi do oficjalnego zdobycia bunkra. Na podstawie rozkazu Stalina szturm przeprowadziły jednostki marszałka Żukowa (początkowo miał to być Koniew ale Stalin miał swoją własną politykę nakręcania rywalizacji pomiędzy marszałkami);

2* na terenie Berlina oraz samego bunkra obecni byli żołnierze marszałka Żukowa, oddział specjalny Smiersz oraz powiedzmy nielegalnie żołnierze Koniewa;

3* jako pierwszego sowieci łapią głównego mechanika bunkra. Nazwiska nie pamiętam. Mechanik potwierdza śmierć Goebbelsów.

4* Sowieci odnajdują nadpalone ciała Goebbelsów. Ciała ich dzieci zostają odnalezione w bunkrze. Zostaje sporządzony raport a zwłoki sfilmowane;

5* 5 maj 1945 Iwan Czurakow zauważa wystający w leju po bombie wystający kawałek koca. Ciała zostają wyjęte ale później zostają ponownie zakopane ponieważ w miedzy czasie znaleziono ciało sobowtóra.

6* Zwłoki były bardzo mocno nadpalone i nie była możliwa ich wizualna identyfikacja ;

7* Kiedy okazuje się, że odnalezione ciało było ciałem sobowtóra żołnierze wracają do ogrodów Kancelarii Rzeszy i ponownie odkopują ciała. Szczątki zostają przewiezione do miasta Buch. Przetrzymywane były w miejscowej klinice do 8 maja.

8* Werner Hasse identyfikuje ciała Goebelsów; 9

* Helmut Kutz, stomatolog zeznaje, że słyszał od Magdy Goebbels, że Hitler popełnił samobójstwo a jego ciało zostało spalone;

10* Zostaje schwytana pomoc dentystyczna Kate Hausermann. Za pomocą Hausermann zostają odnalezione rentgeny uzębienia Hitlera;

11* Fritz Echtmann zeznaje w sprawie uzębienia Ewy Braun;

12* Kate Hausermann identyfikuje żuchwę, kości szczękowe z zębami jako Hitlera;

13* Laboratorium polowe potwierdza obecność cyjanku w tkankach określonych jako tkanki Hitlera i Braun;

14* Ciała określone jako ciała Hitlera, Braun, Gobbelsów, Krebsa plus psy zostają tymczasowo pochowane w okolicy miasta Buch. Później były kilkukrotnie ekshumowane i przenoszone wraz przemieszczaniem się armii m.in. w Finow.

15* Kolejna ekshumacja miała miejsce w mieście Finow gdy przybył specjalny wysłannik Stalina, generał (nazwska teraz nie pamiętam). Generał zabrał ze sobą kości szczęki Hitlera oraz Braun.

16* Kolejny pochówek miał miejsce w mieście Rathenow. Kolejny pochówek miał miejsce w mieście Stendal.

17* Ostatecznie to co zidentyfikowano jako szczątki Hitlera spoczęły w bazie wojskowej Magdeburgu. W latach 70-tych rozkazem Andropowa szczątki zostały ekshumowane i zniszczone ponieważ Rosjanie oddawali bazę w ręce Niemców.Szczątki wrzucono do odnogi Łaby.

Stalin dowiedział się o śmierci Hitlera w raporcie jaki dostał od Żukowa: "Towarzyszu Stalinie. 30 kwietnia o 15.50 czasu berlińskiego Hitler zakończył swoje życie popełniając samobójstwo".  I tak tuż po zdobyciu bunkra oficerowie Smiersz przeszukali gabinet Hitlera, gdzie miał popełnić samobójstwo zażywając cyjanek i strzelając sobie w głowę. Na ścianach gabinetu nie zauważono żadnego śladu krwi. Na żadnym zachowanym zdjęciu nie ma śladu krwi. Podobnie na zdjęciach zrobionych przez amerykańskiego dziennikarza również nie widać śladów krwi na ścianach. Jedynym ślad po krwi jaki odkryto znajdował się na oparciu sofy . Na postawie dochodzenia i przesłuchań świadków stwierdzono, że Hitler p/podobnie nie zastrzelił się sam. Ktoś musiał mu w tym pomóc i jako tą osobę wskazywano jego głównego kamerdynera.

Wg. zeznań świadków Hitler położył się na sofie, głową na oparciu. Zażył cyjanek i strzelił sobie w skroń (stąd ślad krwi na oparciu sofy). Kolejnym krokiem było odkrycie pochowanych w leju po bombie nadpalonych szczątków, które nie mogły być zidentyfikowane. Dopiero na podstawie odnalezionych zdjęć rentgenowskich pomoc dentystyczna Kate Hausermann oraz główny stomatolog Otto Blaskche identyfikują po uzębieniu że są to szczątki Hitlera. Do Stalina zostaje wysłana depesza potwierdzająca śmierć Hitlera.

W między czasie w Berlinie pojawiła się plotka, że Hitler uciekł z bunkra. Szef NKWD w Berlinie nakazuje zatrzymywać i przesłuchiwać osoby rozpowiadające informację o rzekomej ucieczce. Okazuje się, za rozpowszechnianiem tej plotki stał sam...Żukow. Później dokładnie to samo zrobił Stalin zarzucając aliantom, że ci przyczynili się do ucieczki Hitlera. Wg. plotek Hitler miał uciec do Argentyny, Hiszpanii, Portugalii a nawet w Alpy. Miał uciec samolotem, na łodzi podwodnej a nawet jachtem.

Konferencja prasowa 10 czerwca. Żukow: "Nie znaleźliśmy zwłok Hitlera. Nie mogę powiedzieć nic konkretnego o losie Hitlera. Był w stanie opuścić Berlin w ostatniej chwili ponieważ pozwoliły mu na to warunki".

W 1946 roku Stalin zleca przeprowadzenie ponownej rekonstrukcji wydarzeń w bunkrze. Wtedy to ponownie przekopano tereny wokół bunkra oraz lej, w którym odnaleziono nadpalone ciała oraz ciała dwóch psów. Podczas tej rekonstrukcji zostaje odnaleziony kawałek czaszki, który później błędnie skatalogowano jako szczątek czaszki Hitlera.

1961 rusza kolejne śledztwo w sprawie śmierci Hitlera. Przedstawiony zostaje materiał fotograficzny na którym miało widnieć spalone ciało. Śledztwo nie wnosi nic nowego.

Szczątki w postaci kawałków żuchwy, kości szczękowych wraz z zębami zostały przebadane w latach 80-tych przez dwa niezależne laboratoria w Stanach i Europie. Potwierdzono obecność pozostałości po cyjanku. Ostatnie badanie żuchwy z uzębieniem przeprowadzono w 2018 roku we Francji - potwierdzono pozostałości po cyjanku.

Pozostaje jeszcze kwestia rzekomych raportów FBI potwierdzających pobyt Hitlera w Argentynie. Oczywiście jest to nie prawdą ponieważ alianci (głównie Amerykanie) kompletnie nie mieli pojęcia co działo się po zdobyciu bunkra i polegali głównie na tym co powie im wujaszek Joe oraz na podstawie tego co samym udało im się ustalić. FBI reagowało na wiele plotek o pojawieniu się Hitlera. I tak mamy raporty z Argentyny, Hiszpanii, Portugalii. Oczywiście po przybyciu na miejsce agenci sporządzali raport, że są to informacje nieweryfikowalne a nawet wprost określano je jako zwykła plotka. FBI z czasem dało sobie na spokój gdy przyszły raporty wg. których Hitler miał znajdować się w dwóch miejscach jednocześnie.

Portret użytkownika Dżej Edgar Huwer

Hitler uciekł na Antarktydę i

Hitler uciekł na Antarktydę i wybudował tam IV Rzesze pod lodem.Żyje do dzisiaj,bo jego naukowcy w obozach koncentracyjnych odkryli metdoę pozwalającą przedłużać życie.

A tak na serio,to całkiem możliwa jest ta ucieczka do Argentyny,ale to i tak nic nie zmienia.

Skomentuj