Kategorie:
Istnieją mocne dowody wskazujące na to, że amerykańskie biuro śledcze FBI, zbadało hipotezę, jakoby Adolf Hitler miał nie popełnić samobójstwa 30 kwietnia 1945 r. Według pogłosek kanclerz III Rzeszy miał uciec do Ameryki Południowej i upozorować swoją śmierć.
Amerykańskie biuro kryminalne przyjrzało się odtajnionym raportom, które twierdzą, że nazistowski przywódca uciekł do Argentyny łodzią podwodną pod koniec II wojny światowej – pięć miesięcy po domniemanym samobójstwie w berlińskim bunkrze. Akta pochodzą z 21 września 1945 r., dwa tygodnie po tym, kiedy na Japonię zrzucono bomby atomowe.
W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat otrzymano wiele doniesień na temat domniemanego pobytu Hitlera w Argentynie. Informatorzy twierdzili, że dyktatorowi udało się uciec oraz, że mieszka on u podnóża Andów.
Akta FBI ujawniają śledztwo w sprawie ucieczki Hitlera, w tym liczne listy między byłym dyrektorem FBI Johnem Edgarem Hooverem a jego podwładnymi. Ujawnione dokumenty zawierają tajne informacje przekazane wywiadowi.
Dyktator miał przybyć do Ameryki Południowej z około 50 osobami: urzędnikami i członkami ich rodzin, którzy uciekli z Trzeciej Rzeszy. Dokumenty ujawniają, że Hitler przybył do Argentyny dwa i pół tygodnia po upadku Berlina. Dwa okręty podwodne miały ponoć przybić do brzegu Argentyny, a dalsza podróż w głąb kontynentu została przebyta konno.
Doniesienia te pochodzą od osoby, której groziła deportacja z USA do Argentyny i która otrzymała immunitet w zamian za udzielenie informacji. Informator mówił także o sześciu argentyńskich urzędnikach, którzy mieli pomóc zorganizować schronienie Hitlerowi.
Inni informatorzy potwierdzali niektóre części historii, m. in. raport lokalnej policji argentyńskiej mówiący o dziwnej łodzi podwodnej z oficerami wysokiej rangi, która przybiła do brzegu we wrześniu 1945 roku.
Wskazówki te zostały jednak uznane za niewystarczające przez urzędników FBI. Oficjalne dokumenty mówią, że śledztwo nie mogło być kontynuowane ze względu na brak informacji o dokładnej lokalizacji dyktatora.
Komentarze
[ibimage==21166==Oryginalny==Oryginalny==self==null]
Skomentuj