Figurki z Acambaro - dowód na współistnienie ludzi i dinozaurów?

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy ludzie na Ziemi współistnieli z dinozaurami w odległej przeszłości? Powszechnie przyjmuje się, że dinozaury zamieszkiwały Ziemię między 220 milionami a 65 milionami lat temu, podczas ery mezozoicznej. Homo sapiens pojawił się na Ziemi około 200 000 lat temu. Jednak liczne odkrycia wskazują na zupełnie inną przeszłość i sugerują, że ludzkość i dinozaury współistniały na Ziemi.

 

 

Jednym z najbardziej interesujących przykładów są tajemnicze figurki z Acambaro. W 1944 roku niemiecki kupiec Waldemar Julsrud dokonał sensacyjnego odkrycia w Acambaro, małym meksykańskim miasteczku położonym niecałe 300 kilometrów na północny zachód od Meksyku, w prowincji Guanajuato. Podczas jazdy konnej ze swoim pracownikiem, farmerem Odilónem Tinajero, jego uwagę przykuł kawałek ceramiki wystający z ziemi. Była to figurka z terakoty, w przeciwieństwie do niczego, co wcześniej widział.

 

Julsrud polecił pracownikowi wykopać i przynieść wszystkie podobne przedmioty, jakie uda mu się znaleźć. Kilka dni później Tinajero pojawił się z dziesiątkami dziwnych artefaktów. Julsrud był zdumiony stylem i różnorodnością figurek. Zawarł umowę z pracownikiem: zapłaci mu 1 peso za każdy nienaruszona figurkę, ale nic za te, które są uszkodzone, choć i te musiał oddać.

 

Figurki odkrywano w grupach od 20 do 40 sztuk, na głębokości około 2 metrów pod powierzchnią ziemi, ale nie w grobach, ponieważ podczas wykopalisk znaleziono tylko 6 czaszek. Według hipotezy Julsruda, wydaje się, że zostały one pochowane w pośpiechu, aby uniknąć grabieży przez pierwszych hiszpańskich osadników.

 

Odkryto ponad 33 500 unikatowych obiektów, wykonanych głównie z ceramiki, ale także z kamienia, jade'u i obsydianu. Ich rozmiar waha się od kilku centymetrów do nieco mniej niż metr. Wykorzystano różne rodzaje gliny, a wszystkie zostały wyprodukowane metodą otwartego ognia lub metodą wstępnego wypalania.

 

Co ciekawe, figurki przedstawiają, między innymi, dinozaury, nieznane zwierzęta, gady, a niektóre mają cechy ptasie. Niektóre wydają się nawet sugerować udomowienie małych gadów, dinozaurów, dużych małp i wiele z nich przedstawia nieznane bóstwa.

 

Jednak naukowcy odmówili uznania ich za autentyczne, ponieważ ich dziwne przedstawienia kłócą się z powszechnie przyjętą chronologią. Według oficjalnej nauki, dinozaury wyginęły około 65 milionów lat temu, a ludzie pojawili się na Ziemi dopiero 200 000 lat temu. Jak zatem możliwe, by ludzie sprzed 3000, 4500 lub nawet 6500 lat mogli opisywać i wytwarzać figurki przedstawiające zwierzęta, które zostały odkryte dopiero w XIX wieku?

Jedna osoba zainteresowała się tym odkryciem - profesor historii i antropologii z Uniwersytetu w New Hampshire, Charles Hapgood. Przeprowadzone przez niego badania radiowęglowe i termoluminescencyjne wykazały, że figurki pochodzą z okresu między 1100 a 4500 r. p.n.e. oraz około 2500 r. p.n.e. Oznacza to, że ludzie i dinozaury mogły współistnieć na Ziemi.

 

Jednak nie wszyscy naukowcy zgadzają się z tą teorią. Niektórzy twierdzą, że figurki mogą przedstawiać zestylizowan e zwierzęta niebędące dinozaurami lub mityczne potwory. Inni uważają, że wykazują cechy wskazujące na ich niedawne wykonanie. Choć możliwe, że ludzkość współistniała w odległej przeszłości z dinozaurami, odkrycie figurek z Acambaro nie jest uważane przez główny nurt nauki za ostateczny dowód na to.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj