Figury z Palpa mogły zostać wykonane tysiąc lat wcześniej niż słynne rysunki z Nazca

Kategorie: 

Rysunki z Palpa - Źródło: Internet

Choć geoglify znajdujące się w Palpa nie są tak sławne jak te z Nazca, to są chyba równie intrygujące. Badania wskazują, że zostały wykonane przez kulturę Paracas, ludzi o wydłużonych czaszkach i to prawdopodobnie aż 1000 lat przed powstaniem rysunków z Nazca.

 

Niezwykłe pozostałości wymarłych już kultur znajdują się w Ameryce Południowej, na płaskowyżu Nazca pustyni w południowej części Peru. Obecnie znane jest ponad 1600 linii i glifów z Palpa. Nikt nie wie dokładnie, co one oznaczają, ale z pewnością docenić można je jedynie z lotu ptaka, a przecież prekolumbijskie starożytne ludy raczej nie posiadały zdolności latania za pomocą jakichś urządzeń, na przykład balonów.

W przeciwieństwie do figur z Nazca, które powstały na setkach kilometrów kwadratowych płaskowyżu Nazca, postacie i linie Palpa znajdują się na szczytach grzbietów górskich lub na zboczach wzgórz. Rozrzucone wokół płaskowyżu, linie i piktogramy są niewidocznymi z ziemi gigantycznymi rysunkami reprezentującymi kształty geometryczne, zwierzęta i inne obiekty.

Są one wykonane poprzez żłobienia mające około 135 cm szerokości i 40-50 cm głębokości. Kiedyś, zanim zorientowano się, że to gigantyczne kształty uznawano, że są to jakieś kanały irygacyjne. Dzięki zdjęciom lotniczym wiadomo, że linie i krzywe coś reprezentują.

Według ostatnich badań archeologicznych pierwsze rysunki powstały w dolinach Palpa i Rio Grande. Mówi się, że nawet 3000 lat temu starożytni ludzie żłobili w płaskiej powierzchni w górach i na stokach wzgórz, ogromne figury geometryczne i reprezentacje ludzi. Archeologowie wierzą, że rysunki zostały stworzone dla zadowolenia starożytnych bogów, którzy , jak uważano, kontrolują siły natury, takie jak trzęsienia ziemi, susze i powodzie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Symbolika

Jeśli ludzie w starożytności

Jeśli ludzie w starożytności faktycznie mieli kontakt z istotatmi obcymi, to wykazali się ogromną inteligencją tworząc malowidła. Pisma nikt potem nie zrozumie, pismo bez umiejących je odczytać jest bezwartościowe, natomiast rysunek PRZETRWA! I tutaj akurat można doczytywać się kosmicznej historii, analizując podstawowe znaczenia symboli. Ptak - przylecieliśmy ; grupka podobnych postaci i jedna inna - podobni to rdzenni a odmienna istota to przybysz. Oczywiście jest to tylko teoria, aczkolwiek nie rozumiem oburzenia, co do teorii kosmitów pomagających ludziom, w końcu co w tym dziwnego. Może my też kiedyś będziemy takimi przybyszami.

Portret użytkownika Pacal

Z tym facetem fotografującym

Z tym facetem fotografującym rysunki, co widać na jednym z kadrów filmu, one nie wygladają wcale, jakby znajdowały się od obserwatora daleko i z tego powodu miały znaczne rozmiary i do tego stopnia, że wcześniej odczytywano je jako kanały irygacyjne. Coś znaczy, w tej relacji, wyglada nie tak.

Portret użytkownika Cabaj

Co to za bohomoazy?...jakby

Co to za bohomoazy?...jakby to nie nazwać to wykonawcy tego czegoś byli na etapie rozwoju przedszkolaka...i tak też należy odbierać te "prace"...a nie dopatrywać sie jakiś nie stworzonych historii.Nie mieli innej możliwości to jedno ułomne rysowało drugie podobne.Za "pare"lat jak ktoś znajdzie rysunki zibiego to bedą tak samo dopatrywać sie ingerencji pozaziemskiej.

Portret użytkownika rynce opadają

....żeby pokusić i

....żeby pokusić i skomentować w jakikolwiek .....a szczególnie w taki sposób temat, którego możliwości weryfikacji są tak ograniczone ( praktycznie żadne ) i wysnuć tak "genialny" wniosek na temat poziomu ich twórców, trzeba być chyba na etapie rozwoju sugerowanym tymże ....a mówiąc wprost totalnym półgłówkiem ....z dwiema szarymi komórkami ....po jednej na każdą półkulę

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

starożytni bogowie? latające

starożytni bogowie? latające cywilizacje? no kaman... czy nie widać że jakość tych obrazków jest na poziomie pięciolatków? przecież jest tam kwadratowa "mama", kwadratowy "tata" i pare kwadratowych "zwierzaków".... indiańskie dzieci po prostu nie miały kredek tylko kamyki i zdechłe małpki do zabawy...

Portret użytkownika Dominus

No i co z tego. U mnie na

No i co z tego. U mnie na sraczu tez sa dziwne figurki i nie robie z tego rabanu. Dlaczego wy ludziska jestescie tacy naiwni, wszedzie widziecie obcych z bardzo ale to bardzo odleglej galaktyki albo z 78go wymiaru! Zrozumcie, nie ma zadnych obcych, nigdy nie bylo i nie bedzie - no chyba ze w waszej chorej wyobrazni. To co tak usilnie nazywacie obcymi to demony, i w waszym zakichanym interesie jest trzymac sie z dala od nich. Nie chcecie sluchac dobrych rad, wasza sprawa nawet sobie nie wyobrazacie co was moze spotkac.

Skomentuj