Finlandzki kamień Kummakivi, możliwy dowód na istnienie biblijnych gigantów!

Kategorie: 

Źródło:

Starożytne świątynie, grobowce czy miasta to nie jedyne przykłady na niewytłumaczalne zdolności poprzedzających nas pokoleń. Wiele z równie intrygujących obiektów na naszej planecie, kryje za sobą legendy, które mogą sugerować ich związek z nieznaną historią rasy ludzkiej. Jednym z takich obiektów jest niezwykła finlandzka skała Kummakivi.

Oficjalnie, zakłada się że ta niezwykła skała jest jedynie naturalnym wytworem znanym w Polsce jako Chybotek. Zgodnie z definicją:

Jest to blok skalny, którego powierzchnia styku z podłożem jest o wiele mniejsza niż ta w najszerszym miejscu, tak zrównoważony, że możliwe jest wprawienie go w ruch wahadłowy w niewielkim zakresie np. przy użyciu siły ludzkiej. Powstaje w wyniku nierównomiernego wietrzenia, charakterystyczny dla skał granitowych – w Polsce występuje m.in. w Karkonoszach i Górach Izerskich.
~Wikipedia

Nie da się ukryć, że Kummakivi spełnia większość z kryteriów zaliczających go do tej grupy obiektów. Tym co wyróżnia go na tle innych skał tego typu jest jednak niezwykła legenda kryjąca się za jego powstaniem. Okazuje się bowiem, że zgodnie z miejscowym folklorem, kamień został tam umieszczony przez grupę trolli lub gigantów, którzy wnieśli skałę na jej dzisiejszą pozycję.

Legendy o mitycznych gigantach funkcjonowały na całym świecie a różne inkarnacje tych istot przewijały się w praktycznie każdej ze znanych nam starożytnych kutur. Plemiona obydwu ameryk nazywały ich bogami, grecy znali ich jako tytanów, Sumerowie jako Annunaki, Irlandczycy jako Tuatha de Danan tymczasem Biblia nazywała ich Nefilim. Nawet nasi przodkowie Słowianie posiadali przekazy na temat spotkań z tymi istotami.

Oficjalnie uważa się, że kamień Kummakivi został przyniesiony na swoją pozycję przez cofający się lądolód. Nie da się ukryć, że to wyjaśnienie brzmi zdecydowanie bardziej naturalnie, ale czy oznacza to że jest ono zgodne z prawdą? Biorąc pod uwagę, że wspomniana skała ma być niemożliwa do ruszenia i utrzymuje swoją pozycję nieprzerwanie od tysięcy lat, możemy chyba bezpiecznie założyć że nie jest to cała prawda. Czy legendarni giganci mogli mieć związek z powstaniem tej niezwykłej struktury? A nawet jeśli nie to skąd wzięła się legenda która powiązała ich istnienie z tym niezwykłym wytworem natury? Przecież jak wszyscy wiemy, każda legenda kryje w sobie ziarnko prawdy.

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Gayka

taa, takich chybotków są na

taa, takich chybotków są na świecie tysiące i wszędzie zatargał je ten sam lądolód. A w czasie targania bardzo dbał o to, by je ustawiać w jednym, jedynym punkcie równowagi. Ten lądolód to miał artystyczną duszę.

Portret użytkownika r.abin

Nie ten sam (lądolód) i nie

Nie ten sam (lądolód) i nie zawsze on. Co do twórcy - możemy założyć równoważność hipotez, ale natura, wydaje się znacznie bardziej wiarygodna -- od starożytnych Gumisiów (olbrzymów). Nie twierdzę przy tym, że w bajkach,  jest mniej prawdy - od tej w obietnicach przedwyborczych polityków (albo w reklmach)

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika zxc

Nie szukajcie sensacji gdzie

Nie szukajcie sensacji gdzie jej nie ma. To przykład pozostałości po rezonatorze. Główna oś kamienia jest odchylona od wielkiej piramidy o 35 stopni. Te osoby co wiedzą o co chodzi niech zostawią ta informację dla siebie. Dla ciekawskich polecam zainteresować się bazylika w Licheniu, dlaczego takie ustawienie co wskazuje odchylenie 35 stopni, każdej z naw, dlaczego w tym miejscu, dlaczego takie długości i szerokości i etc. Jak ktoś przebrnie przez ten temat będzie wiedział sporo więcej o co chodzi np. z tymi kościołami.... cięciem kamienia i etc...

ps. do dziś to funkcjonuje, może nie aż z taką mocą ale działa, czas na pobudkę rodacy Ariowie !

Portret użytkownika Nie lubię Izraelitów

Dziwne jest to, że nie chcesz

Dziwne jest to, że nie chcesz się dzielić wiedzą tak po prostu i zabraniasz tego innym -   jak dobrze rozumiem, to masoni i inne tajne stowarzyszenia przez setki lat pozbawiały nas wiedzy o naszej historii, pozbawiała nas osiągnięć itd. A ty, zamiast temu przeciwdziałać, to zatrzymujesz tą wiedzę dla siebie a innym każesz szukać. Szczerze? Chętnie poszukam, ale wskazówki, które dałeś są nie wystarczające, chociaż mam już coś odpalone o Ariach...Dasz jakąś podpowiedz gdzie szukać tych konkretnych informacji z Lichenia o które ci chodzi? Bo jak się domyślam, na wikipedii tego nie znajdę...

Portret użytkownika Homo sapiens

Moim zdaniem te tajemnicze

Moim zdaniem te tajemnicze głazy ustawione w pozycji "równowagi" znaczą coś mistycznego, coś co może mieć związek z jakimś rodzajem umysłów przed i popotopowej ludzkości, oni coś przekazywali poprzez "równowagę"..., niestety MOC została przez grzebanie w genetyce zaburzona...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj