Fizycy poszukiwali w internecie podróżników w czasie

Kategorie: 

Źródło: Universal Pictures
Naukowcy z Michigan Technological University postanowili poszukać dowodów w sieci na istnienie osób podróżujących w czasie. Najsłynniejszą osobą, która w latach 2000-2001 twierdziła iż pochodzi z przyszłości, jest "John Titor".

 

Człowiek o tym pseudonimie głosił, że pochodzi z 2036 roku i posiada maszynę czasu, zainstalowaną w samochodzie Chevrolet Corvette. Uczeni oczywiście sceptycznie podeszli do tego, czy osoba o pseudonimie "John Titor" faktycznie jest podróżnikiem w czasie. Człowiek ten przewidywał trzecią wojnę światową, która ma wybuchnąć w 2015 roku ale całkowicie pominął sytuację jaka miała miejsce w USA 11 września 2001 roku oraz wojnę z terroryzmem.
Fizycy Robert Nemiroff oraz Teresa Wilson opublikowali dokument, w którym podano trzy metody na poszukiwanie dowodów istnienia podróżników w czasie. W 2013 roku szukali w sieci postów, które mogłyby zostać napisane między 2006 a 2013 rokiem o frazach "Pope Francis" (Papież Franciszek) oraz "Comet ISON" (Kometa ISON). Wybrano je ze względu na unikalność - Jorge Mario Bergoglio jest pierwszym papieżem o przydomku Franciszek, natomiast kometa ISON posiada konkretną nazwę i była swego czasu bardzo znana. Istniałoby więc małe prawdopodobieństwo pojawienia się tych nazw w przeszłości.

Istnieją trzy metody by sprawdzić, czy ktoś używał już tych słów. Pierwszą było przeszukiwanie sieci za pomocą Google, Bing, Google+, Facebook i Twitter. Na jednym z blogów znaleziono rozmowę o przyszłym "papieżu Franciszku", jednak po krótkiej analizie uznano to za wpis czysto spekulacyjny.

 

Drugim sposobem było sprawdzenie czego ludzie wyszukiwali w przeglądarce Google. Jak twierdzą fizycy Nemiroff i Wilson, podróżnik w czasie mógłby próbować zebrać informacje historyczne które nie przetrwały do przyszłości, mógłby wyszukiwać terminy nawiązujące do wydarzeń które w przypadku osoby pochodzącej z przyszłości już wystąpiły, lub sprawdzić czy dane wydarzenie już miało miejsce. Zarówno w Google, Bing czy Yahoo! niczego nie odnaleziono.

 

Wszystkie przeprowadzone próby poszły na marne - nie znaleziono żadnych śladów po podróżnikach z przyszłości. Jak twierdzą fizycy, istnieje wiele przyczyn dlaczego nie udało się ich znaleźć. Może to być brak fizycznej możności do zmiany ich przeszłości lub po prostu podróżnicy w czasie potrafią bardzo dobrze niszczyć wszelkie ślady swojej obecności. Robert Nemiroff i Teresa Wilson powiedzieli, że wymagane są dalsze badania ponieważ ich starania nie były wyczerpujące, gdyż ci ludzie po cofnięciu się w czasie nie będą używać Twittera lub Google.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Jak nie wzięli poprawki na

Jak nie wzięli poprawki na zmianę języka w czasie (nowe frazy wraz z nowymi technologiami, czy wydarzeniami odbijającymi się echem globalnie, narzucanie obcojęzycznych fraz języka zdobywców po podbojach, czasem degeneracja i "slangizacja" języka), to nie dziw, że g... znaleźli. Polak z XVIII w. mógłby mieć trudności ze zrozumieniem o czym do niego rozmawia rodak z 2019 r., i wzajemnie.

 

Portret użytkownika Kmieciu

Tutaj "Nowe Ateny" - słynna

Tutaj "Nowe Ateny" - słynna encyklopedia x. B. Chmielowskiego. Jak to mówiono - konia z rzędem temu co ją przeczyta od dechy do dechy (symbolicznie, bo wirtualna Blum 3 ) i ani razu nie poszuka znaczenia jakiegoś słówka, i nawet nie mówię o wszechobecnej łacinie Blum 3 . Zapewne zaskoczę nielubiących mnie (z wzajemnością) jezusmaryjamaniaków ale szczerze polecę w/w dzieło każdemu do zapoznania, i to nawet nie żeby wyśmiać, tylko autentycznie jest ciekawe.

https://literat.ug.edu.pl/ateny/index.htm

 

Portret użytkownika MCLinkoln

Cały problem tkwi w tym ,że

Cały problem tkwi w tym ,że prawdopodobnie pominięto wiele języków, stawiając na języki popularne jak hiszpański ,angielski czy rancuzki choć nie dziwiłoby mnie, jeżeli wyszukiwano frazy w języku angielskim. Co do wyszukiwania dwóch fraz, wybranych tragicznie swoją drogą ponieważ nie można zakładać, by podróżnik z przyszłości wyszukiwał tak mało istotne dla przyszłości wydarzenia. Należałoby ich szukać w innych kategoriach i takich fraz powinno być minimum z 1000 jak nie więcej. Zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania jasnej odpowiedzi. 

Portret użytkownika Wizard

Podróżnik z przyszłości ( nie

Podróżnik z przyszłości ( nie wiadomo jak odległej) może nawet nie wie że jest taka "głowa" jak papież. To samo tyczy się internetu jaki my znamy. On przybywa tu nie dla przyjemności, a w jakimś konkretnym celu. I kto powiedział, że jest taki sam jak my, czyli z krwi i kości?

Portret użytkownika Ktosik

 Kazdy z nas jest

 Kazdy z nas jest podróznikiem po innych wymiarach. Tylko nie kazdy tego jest świadomy. Zmiana wymaru nie jest spektakularna w sensie takim, że wszystko jest inne. Zmianiane są teksty piosenek. Trochę zdarzenia mają inna datę. Mozesz miec blizne na ciele której nie miales. Podrózuje świadomość a nie ciało.

 

Strony

Skomentuj