Fizycy sądzą, że musi istnieć antywszechświat, w którym czas płynie w przeciwnym kierunku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Fizycy teoretycy stworzyli nowy model kosmologiczny, który przewiduje istnienie antywszechświata. Twór ten, jak zakładają kanadyjscy naukowcy, jest niczym lustrzane odbicie naszego świata, w którym czas płynie w przeciwnym kierunku.

 

Autorzy publikacji zamieszczonej w czasopiśmie Physical Review Letters, Neil Turok, Latham Boyle i Kieran Finn z Instytutu Perimeter Fizyki Teoretycznej w Kanadzie, zaproponowali nową teorię. Według niej, podczas Wielkiego Wybuchu narodziła się para wszechświat-antywszechświat. W drugim proponowanym świecie dominuje antymateria, a czas płynie w przeciwnym kierunku.

Kanadyjscy fizycy teoretycy wskazują, że nasz Wszechświat zdaje się naruszać tzw. symetrię CPT, ponieważ czas płynie tylko do przodu w miarę jego rozszerzania się, a materii jest więcej niż antymaterii. Dlatego nowa teoria, postulując istnienie antywszechświata, ma przywrócić równowagę.

Badacze twierdzą, że ich model, który stanowi alternatywę dla teorii inflacji kosmologicznej, jest zgodny ze znaną historią ekspansji kosmicznej, a dodatkowo wyjaśnia istnienie ciemnej materii. Propozycja kanadyjskich badaczy rozwiązuje zatem kilka problemów. Naukowcy muszą jeszcze wykazać, czy ich model potrafi odtworzyć pewne obserwacje, które wyjaśnia scenariusz inflacji.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

no a jak... fizycy chcą się

no a jak... fizycy chcą się cofnąć w czasie to se wymyślili takie cuś... czyli są o krok od cafania się w czasie, teraz tylko żeby ktoś odkrył ten antywszechświat, który... "musi istnieć"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika moon fake

Stało się: Izrael stworzył

Stało się: Izrael stworzył swój własny program kosmiczny. No i polecieli ci dzielni astronauci w swej koszernej rakiecie. Nowoczesna technologia, lecą niebywale szybko, mijają kolejne planety, gwiazdy, czasem zdarzy się jakaś mgławica... W pewnym momencie są już tak daleko, że pojawiają się masy antymaterii. Nic to, lecą dalej, mijając antygalaktyki, antygwiazdy... Patrzą- antyplaneta. Lądujemy- pada decyzja. I wylądowali na antypolanie. Rozglądają się, a na skraju antypolany, pod antylasem stoi sobie antydomek. Antydym leci z antykomina, pewnie zamieszkany. Podchodzą blizej, zaglądają przez antyokno- pustka. Chwytają antyklamkę, otwierają antydrzwi, a w antysalonie, przy antystole siedzą antysemici.

Portret użytkownika apoco

jak fizycy muszą tak

jak fizycy muszą tak twierdzić to dobrze nie jest,a raczej wcalo.Sorry-pisze "sądzą",a to różnica.Ale nie dla fizyków.

Qwa to captcha to jakiś blef-przecież się urodziłem robotem...kwa mać

Portret użytkownika Mall

Czas nie może się cofać.

Czas nie może się cofać. Można go zatrzymać, spowolnić. 

Istnieją dwa światy, ten którym żyjemy oraz niematerialny (czysta energia). Obydwa się przenikają. Nasz uzależniony jest od czasu i masy obiektu. Im większa masa tym czas wolniej płynie. Natomiast w drugim czas nie jest postrzegany i może być dowolnie modyfikowany przez każdą jednostkę. 

Portret użytkownika moon fake

Jest znacznie gorzej. Nie

Z czasem jest znacznie gorzej- tym gorzej dla naukowców. Nie można go cofać, nie można go zatrzymać ani nawet spowolnić. Bo czasu po prostu NIE MA. Żyjemy w wiecznym TERAZ  tylko geny nie pozwalają na zbyt długą telomerazę, zwłaszcza gdy się ciągle obżerasz, zamiast przynajmniej raz w roku pościć ( wtedy sygnał dla  komórek = zatrzymać rozmnażanie = spowolnić podział telomerazy). To tylko ograniczoność ludzkiego umysłu wobec ograniczoności ludzkiego życia, każe sądzić że to  trzeba mierzyć, więc to musi istnieć. W innych cywilizacjach pod innymi gwiazdami tych problemów nie mają. Życie ewoluuje w życie rozumne a życie rozumne ewoluuje w życie NIEŚMIERTELNE bo w innym wypadku zdobywanie wiedzy jest, lekko mówiąc bezsensowne. Z kolei w Biblii także nie było mowy o życiu w niebie gdzie będziemy razem z aniołkami grać Bogu na harfach . Tam była mowa o życiu ze starszymi braćmi na realnych planetach pod innymi gwiazdami , (zajmując sie razem z NIMI, badaniem Wszechswiata jako elektroświadomej inteligencji rodzącej elektroświadome inteligencje jakimi jesteśmy) w dodatku - razem z NIMI genetycznie nieśmiertelni. Oczywiście by się tam znaleźć, najpierw jeśli jesteś agresywnie / autodestryktywnie nastawiony do siebie i świata, musisz dojrzeć. A aby im dorównać w myśleniu , musisz porzucic też naukę- kolejną religie w ktorą kazano Ci wierzyć aby Cię ograniczyć. Ograniczyć dla rozwoju własnego geszeftu. Jak myślisz? Dając Ci całą dostępną wiedzę, można by było na Tobie zarobić?...Biznes robi się na deficytach. Zapisz to sobie..

Strony

Skomentuj