Fizycy zamierzają stworzyć sieć z Wieżami Tesli aby dać światu źródło czystej energii

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Tego, że Nicola Tesla był geniuszem, nie kwestionują nawet jego przeciwnicy, ale nawet 70 lat po jego śmierci, pozostaje bardzo enigmatyczną postacią. Jego projekty wyprzedzały epokę, w której były realizowane. Wszyscy używamy w domach prądu zmiennego, co jest wynalazkiem jego autorstwa. Dopiero w czasach dzisiejszych zaczyna się doceniać wagę patentów Tesli.

 

Rosyjscy naukowcy Leonid i Siergiej Plechanowowie (Леонид и Сергей Плеханов) spędzili ostatnie lata na studiowanie notatek genialnego Serba. Ich uwagę zwróciła zwłaszcza słynna wieża Tesli zwana też od nazwiska inwestora, wieżą Wardenclyffe. Było to urządzenie umiejscowione w Shoreham w okolicy Nowego Jorku, które miało w założeniu służyć do przesyłu energii lub według innych źródeł do komunikacji na duże odległości. Był to zatem w pewnym sensie projekt będący prekursorem telefonii komórkowej.

 

W ośrodku Tesli pod Nowym Jorkiem przeprowadzano eksperymenty już od początku XX wieku. Niektórzy łączą je nawet z tak zwanym incydentem tunguskim, po którym rzeczywiście wieża Tesli została zamknięta. Widać zatem, że badania Tesli z początku ubiegłego wieku do czasów dzisiejszych obrosły sporą legendą.

Wspomniani Rosjanie są przekonani, że projekt wieży Tesli ma wielki potencjał i jest bardzo opłacalny, ale pod warunkiem wykorzystania nowoczesnych materiałów i technologii, niedostępnych w pierwszej dekadzie XX wieku. Ich zdaniem projekt może zapewnić utworzenie światowego systemu odbierania i wysyłania darmowej energii elektrycznej.

 

Jak piszą potencjalni kontynuatorzy projektu Nikola Tesli, jest on całkiem realny, ponieważ naukowiec pozostawił szczegółowe opisy i wyjaśnił fizyczne zasady jego pracy. Zaangażowano też grupę fizyków specjalizujących się w wielu dziedzinach związanych z pracą systemów energetycznych na całym świecie. Przeprowadzono również dokładną analizę naukową pracy Tesli i stwierdzono, że "był na dobrej drodze."

Nowożytny projekt opiera się na założeniu, że mamy nieograniczone źródło energii - Słońce. Jedynie 100 tysięcy kilometrów kwadratowych ogniw słonecznych na dużej pustyni może dostarczyć zaspokoić całe globalne potrzeby energetyczne naszej cywilizacji. Problemem jest jedynie dystrybucja, ponieważ prąd elektryczny jest teraz przekazywany do konsumentów z dużymi stratami.

 

Aby pozbyć się tego ograniczenia zaproponowano sieć z wieżami Tesli, które zostałyby zaprojektowane tak, aby umożliwić korzystanie z wewnętrznej przewodności ziemi i w rezultacie pozwoliłyby na transfer energii przez ziemię i jonosferę z bardzo niskimi stratami.

Podczas gdy oryginalna wieża Tesli na Long Island miała wagę 60 ton, prototyp, który zbudują Rosjanie, waży dwie tony ze względu na postęp w materiałach konstrukcyjnych. Długość ich cewki Tesli wyniesie około 20 metrów.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika JWK_2012

Po pierwsze wszystko jest

Po pierwsze wszystko jest możliwe i nawet ten nasz świat musi się w końcu zmienić na lepszy i tak właśnie się dzieje, a to jedynie dzięki Mocom z Wysokości.

Po drugie naukowcy zamierzają WYBUDOWAĆ SIEĆ WIEŻ. 

Po trzecie NIKOLA. 

Ludzie! Ogarnijcie się trochę, bo pracy nad sobą nigdy za wiele!!! Chcemy lepszego świata, chcemy lepszego życia, chcemy uwolnienia od zakłamanej polityki i polityków, to w takim razie skończmy wreszcie z tą ludzką głupotą, bo czas ku temu najwyższy! 

A jak przeczytałem sam tytuł, to od razu przyszło mi na myśl, że chodzi o Rosjan. Ich rząd jest wolny od satanizmu, więc trzymajmy za nich kciuki i niech im się powiedzie, naszym Braciom Słowianom! 

Czy wyobrażacie sobie jaka to jest zmiana?! Przecież wolna energia, całkowicie za darmo od razu rozwala ten cały chory system, od razu zmienia cały układ sił na całym świecie i to w każdym kraju!

Teraz tak głośno jest o zwyżkach cen gazu i węgla, a przecież wystarczy tylko i wyłącznie bardzo tego chcieć, uwierzyć i WIEDZIEĆ, że to JEST MOŻLIWE i z miejsca, w jednej chwili mamy lepsze życie dla nas wszystkich, a to dzięki Bogu Stworzycielowi JAHWE, który tego pragnie dla wszystkich Swoich dzieci! Dla Ciebie i dla mnie, tylko że trzeba do tego dorosnąć i być godną i godnym tego całego dobra.

Dlatego podejmiijmy ten piękny wysiłek stawania się dobrym człowiekiem, każdego dnia coraz lepszym dla samej siebie, samego siebie i dla innych.

Portret użytkownika jaa

Człowiek żył dość niedawno

Człowiek żył dość niedawno więc może ktoś wziąłby jego geny i zrobił drugiego Teslę? Może miałby ten sam umysł i sam by powiedział co robić. Może nawet by pamiętał co robił jako pierwszy Tesla. To by mogło wyjaśnić kilka kwestii. Choćby kwestię z Syberią. Skoro potrafią robić owce, a, gdzieś czytałem, że i dinozaury albo mamuty chcą zrobić to z człowiekiem też sobie pewnie poradzą.

Strony

Skomentuj