Fizyk Michio Kaku uważa, że nawiązanie kontaktu z cywilizacją pozaziemską to fatalny pomysł

Kategorie: 

Foto: Cristiano Sant´Anna/indicefoto.com/CC BY-SA 2.0

Zdaniem naukowców jesteśmy coraz bliżej odkrycia pierwszych inteligentnych pozaziemskich form życia. Jednak nie wszyscy są tym zafascynowani. Znany na całym świecie fizyk uważa, że nawiązanie kontaktu z cywilizacją pozaziemską może zakończyć się dla nas tragicznie.

 

Prace nad najnowocześniejszym teleskopem kosmicznym wkrótce dobiegną końca. Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba pozwoli na obserwacje tysięcy odległych egzoplanet. Michio Kaku uważa, że mamy dużą szansę na odkrycie obcej cywilizacji.

 

Część naukowców uważa, że ludzkość powinna nawiązać kontakt z cywilizacją pozaziemską, jeśli taką odkryjemy. Jednak zdaniem słynnego fizyka, kontakt ludzi z obcymi może zakończyć się tak jak spotkanie Montezumy i Cortésa w Meksyku. Michio Kaku twierdzi, że ludzkość zapewne skontaktuje się z obcymi, którzy w większości mogą być przyjaźnie nastawieni, lecz powinniśmy zachować ostrożność.

W 2018 roku naukowiec powiedział, że ludzkość nie powinna zdradzać swojej obecności w kosmosie, ponieważ nie wiemy, jakie intencje mogą mieć cywilizacje pozaziemskie. Wszelkie interakcje z obcymi mogą okazać się ryzykowne.

 

Podobnego zdania był Stephen Hawking. Słynny naukowiec, który zmarł w 2018 roku, uważał, że zaawansowane cywilizacje pozaziemskie mogą chcieć skolonizować Ziemię. Z drugiej strony, Hawking mówił, że odkrycie życia pozaziemskiego byłoby największym osiągnięciem w historii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika satmet

Michio dosonale wie że to co

Michio dosonale wie że to co mówi jest celowym wprowadzaniem ludzi w błąd, Można rówież dodać że gdyby Starsi bracia chcieli to nasza wspaniała egzystencja już by sie dawno temu skończyła.Nie po to nas stworzyliżeby teraz nas zniszczyć .Odsyłam tego gościa na Tagen tv ,gdzie profesor Wozny wytłum aczy jemu co na czym stoi.

Portret użytkownika irfy

Gadanie o niczym. Jeśli jakaś

Gadanie o niczym. Jeśli jakaś pozaziemska cywilizacja byłaby na tyle zaawansowana, to i z wykryciem ludzi nie miałaby problemu. Nawiązanie kontaktu też zależałoby wyłącznie od niej, albo by chciała gadać, albo nie. Z kolei jeśli cywilizacja nie byłaby w stanie pojawić się na Ziemi, to gadanie z nią tym bardziej nie ma sensu. Na odpowiedź z najbliższej nam gwiazdy trzeba by czekać cztery lata (dwa lata leciałoby tam nasze "cześć" i kolejne dwa ich "cześć"). W ten sposób gadać się nie da.

Skomentuj