Fizyka kwantowa udowadnia istnienie duszy

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Nauka i religia od wieków toczy spór o to czy istnieje coś takiego jak dusza. Religie opierają się na wierze i nie ma tam miejsca na dociekania naukowe, ale okazuje się, że przełom, jaki w fizyce wywołało pojawienie się teorii względności może dać nam odpowiedź na to pytanie.

 

Sam Albert Einstein zapytany wprost czy wierzy w istnienie duszy odparł, że w świetle praw fizyki pozostaje to pytaniem otwartym. Teoria, która dała początek gałęzi nauki zwanej fizyką kwantową może pomóc w udowodnieniu, że po śmierci energia ciała ludzkiego nie znika. Według ustaleń naukowych każda energia we Wszechświecie jest stała, to oznacza, że jest zawsze obecna i nie może być zniszczona przez cokolwiek. Z tego punktu widzenia śmierć jest tylko rodzajem emisji energii z materii, energii, która nie może być zniszczona z powodu swoich właściwości fizycznych.

Einstein wierzył w to, że cała przestrzeń jest wypełniona niewidzialną substancją, "eterem". Jest to koncepcja zaproponowana jeszcze przez Arystotelesa. Założenie, że przestrzeń jest pusta musi być błędne, ponieważ wtedy wszystkie znane nam prawa fizyki takie jak grawitacja czy propagacja światła, po prostu nie mogłyby istnieć. Dusza może być zatem częścią tej energii i po śmierci zostaje ona przeniesiona do innego stanu.

 

Niektórzy naukowcy sugerują, że cześć zjawisk paranormalnych, w tym pojawianie się tak zwanych duchów, to manifestacja tej energii. Jest to dziedzina przyrody, którą dopiero poznajemy i to, co obecnie może się wydawać irracjonalne staje się zupełnie realne pod wpływem odkryć naukowych.

 

Skalarne pole zawierające bozony cechujące to tylko inna nazwa eteru, a przecież istnienie cząstki Higgsa zostało ostatecznie udowodnione w ramach eksperymentów prowadzonych w CERN. Kto wie, czy dalsze zgłębianie tego pierwotnego nośnika wszelkich oddziaływań nie zbliży nas do tego, aby w końcu zrozumieć istotę duszy ludzkiej. Gdy już do tego dojdzie religia i nauka zleją się w jedno tworząc długo oczekiwaną teorię wszystkiego.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Apollo

Polecam przeczytać  polską

Polecam przeczytać  polską książkę "Gatunek.Ponadfizyczne pochodzenie"A.W.Bronowskiego. Dla tych którzy w nic nie wierzą...
Pierwsza  teoria która problematykę psychofizyczną podejmuje w perspektywie matematycznej.  Autor rozwiązuje słynną zagadkę "oryginału i kopii"  za pomocą matematycznego modelu "osoby" i wykazuje że kopia może być oryginałem. Wyjaśnia algorytm na kolejną kreację fizyczną. Tylko rozwiązując tę zagadkę można zrozumieć czym tak naprawdę jesteśmy.Nikt dotychczas tej zagadki nie rozwiązał.Próbował Lem.
Książka kosmiczna niezwykła i szokująca.Chwilami trudna ale też i pisana prostym językiem.    

Portret użytkownika DziwnyNaukowiec

Nasza świadomość to impulsy

Nasza świadomość to impulsy elektryczne przekazywane przez neurony w mózgu. Impulsy tworzą się w wyniku zmian zawartości kationów i anionów poza i w neuronie. W chwili, gdy umieramy przez neurony przestaje płynąć energia elektryczna. Według tego artykułu ta energia nie zanika, tylko "gdzieś" trwa. Muszę przypomnieć o procesach zamiany energii na energie innego typu. Według tego artykułu cała energia elektryczna używana na świecie i zużyta przez urządzenia typu żarówka, czy telewizor nie jest tak naprawdę zużywana, tylko idzie do innego świata w jakiejś formie zapisu. Mózg to też jest pewnego rodzaju urządzenie, on tą energię też zużywa, ta energia zamienia się w energię wiązań chemicznych, w takim sensie energia nie znika z naszego wszechświata.

Portret użytkownika Marta Jørgensen

Kazdy czlowiek posiada dusze

Kazdy czlowiek posiada dusze .Ta energia czyli dusza zyje w wszechwiecie.Nie jestem na tyle  madra zeby powiedziec kto idzie do Nieba a kto do pekla.Znam jednak przypatki ze dusze z wszechswiata pomagaja ludziom. Opowiem  wam dwa przypdki ktore znam osobiscie.Moja tesciowa ktora chodzila o kulach z powodu bolow kregoslupa ,bedac na pogzebie swojej siostry polozyla kwiaty na trumnie i pocalowala trumne nagle poczula ulge i od tej pory jest bardzo sprawna.Kobita ma w tej chwili 80 lat i jest bardzo aktywna.
Drugi przypadek:Starsze malzenstwo .Maz cierpial przez kilka lat na bol glowy .Zona zachorowala i zmarla .Po wyniesieniu jej cala z mieszknia bol glowy mezczyznie nagle ustapil.Calej rodzinie to opowiadal.Byl on nie wierzacym.Teraz uwierzyl  ze cos jest miedzy niebem a ziemia.Ja sama doznalam ulgi w bolach reumatycznych w bardzo piekny sposob.Pewnego wieczru kiedy polozylam sie spac  cierpiac na bol zastanawialam se czy wstac i wziac tabletke od bolu,ale powiedzialam sobie nie i zaczelam sie modlic.Mowilam KROLU SWIATA,JEZU jezeli za duzo od Ciebie nie wymagam prosze cie  pomoz mi. Nagle poczulam cieplo w calym ciele i bol ustapil a ja sldko usnelam.Rozmawialam na te temat ze starszym ksiedzem katolickim ktorego znam od dawna.Ucieszyl sie bardzo i powiedzial mi ze cuda sie zdazaja.Ja uwazam ze nie ma co dociekac co i jak i dlaczego.Trzeb tylko mocno wierzyc .Tlko Bog wie co sie z nami stanie po smierci ,jakie zadanie dostaniemy.Pozdrawiam Serdecznie.

Portret użytkownika Silver lucif

Droga Marto, Otóż to co my

Droga Marto, Otóż to co my nazywamy modlitwą jest pewną formą " katarsis" oczyszczenia.

Modląc się do jakiegokolwiel Absolutu, jesteś w stanie dokonać cudów. Jest to fenomen niewytłumaczalny przez żadną naukę, a tylko mickiewiczowskie " czucie i wiara silniej do mnie mówi niźli mędrca szkiełko i oko" to daje nam moc wszelaka zwalczania przeciwności losu. Pozdrawiam.

Portret użytkownika andy V

Doskonale to ujęłaś Alena. Tą

Doskonale to ujęłaś Alena. Tą wszechobecną energię dr Reich nazwał Orgonem. Badając ją i lecząc za jej pomocą. Przypłacił to śmiercią w więzieniu w USA,bowiem naraził się możnym tego świata ( FDA ). Także tzw. Kronika Akashy to nic innego jak " zmodulowana " energia Orgonu. Czyżby to były pasy Van Allena otaczające Ziemię? Intrygujące. 

Portret użytkownika Alena

Fizyka kwantowa ma sie dobrze

Fizyka kwantowa ma sie dobrze i doskonale juz wie ,ze materia powstala z  tego,co ludzie nazywaja "niczym". Wszystkp powstalo ze Swiadomosci /Mysli/,ktora przeistoczyla sie w Swiatlo a ono przeistoczylo sie w Elektrum /Pole elektromagnetyczne/,ktore z kolei przeistoczylo sie w Materie a ta Materia przybrala rozne formy ,  z ktorych to form - jedna  jestesmy wlasnie my , ludzie. Nassim Haramein  znany fizyk tlumaczy to w swoim wykladzie PRZEKROCZYC HORYZONT ZDARZEN . On wlasnie tlumaczy tam ,ze powstalismy z tego co ludzie nazywaja "nicoscia" . Egzystencja=Omnibyt=Bog ,  jest  wiec rownoczesnie Wszystkim i Nicoscia. Wszystko  jest rownoczesnie Constans ,gdyz zawiera sie w tym Omnibycie , oraz wszystko jest rowniez Continuum , bo ta Swiadomosc , stale Ewoluuje. Jestesmy doslownie skoagulowana mysla ,skoagulowana Swiadomoscia ,ktora ma fizyczne doswiadczenie ,dzieki naszym cialom -  ich percepcji,  ich zmyslom.         Cala ta WIEDZA /przekazana w formie channelingu/o ktorej tutaj mowa ,zawarta jest w ksiazce Ramtha Biala Ksiega . Ksiazka byla napisana prawie 20 lat temu a wspolczesna nauka dopiero to wszystko odkrywa i potwierdza. Jest to WIEDZA LEMURIAN I ATLANTOW .

Portret użytkownika prof.Salami

Cholera nie wiedziałem że mam

Cholera nie wiedziałem że mam wiedzę Atlanty i Lemurianina....A wszystkiego nauczyłem sie na zajeciach z fizyki na studiach pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku i nie było to na Oxfordzie Smile Ilu tu nawiedzonych humanów-idiotów to w pale sie nie mieści !

Strony

Skomentuj