Francuskie kroniki opisują obserwacje UFO i kosmitów

Kategorie: 

Źródło: własne

Przeglądając ogólnodostępne źródła historyczne, często można trafić na doniesieniach o dziwnych obiektach widywanych w różnych zakątkach świata. Dziś posłuchacie o dwóch tego typu incydentach, jakie miały miejsce na terenie Francji.

 

Pierwszy z nich pochodzi jeszcze z 840 roku n.e. Zgodnie z doniesieniami dostępnymi w sieci, jego autorem jest biskup Lyonu o imieniu Agobar. Był to kapłan znany z angażowania się w życie polityczne kraju, który wielokrotnie przeciwstawiał się francuskim monarchom co ostatecznie doprowadziło do jego wygnania i pozbawienia święceń.

Spośród jego zapisków, szczególnie wyróżnia się opowieść o zamordowaniu czterech nieznajomych osób o osobliwym wyglądzie. Zainteresowany spontanicznym linczem na trzech mężczyznach i jednej kobiecie biskup, dowiedział się iż mieli oni podróżować "statkiem chmurowym". Obecni na miejscu mieszkańcy Lyonu uznali ich za demony i zwlekając długo pozbawili ich życia.

 

Równie interesująca opowieść została przekazana przez historyka Antonio Fenoglio, który odwiedził Archiwum Francuskiej Akademii Nauk w Paryżu i znalazł następujący raport. Pochodzi on z 12 czerwca 1790 roku, kiedy to bardzo podobny obiekt, wylądował w okolicy francuskiego Alencon. Zapiski z tego okresu, opisują ten obiekt jako kulę ognia, która powoli opadała ku ziemi. Rzekomo, obiekt powoli zakołysał się kilka razy po czym spadł na pobliskie wzgórze z ogromnym hukiem. Te niezwykłą obserwacje widziały dziesiątki chłopów wraz z burmistrzem miasta i lokalnym medykiem.


Upadek tego obiektu był na tyle potężny, że zapaliły się od niego okoliczne drzewa. Zgodnie z raportem lokalnego oficera policji, świadkowie zdarzenia utrzymywali, że z obiektu niespodziewanie wyłonił się człowiek. Kobieta ubrana w dziwny przylegający do ciała garnitur. Pilotka miała zresztą krzyczeć do oglądających ten spektakl ludzi w jakimś nieznanym języku po czym zbiegła do lasu. Być może starała się ona ich ostrzec, ponieważ wkrótce po ucieczce, ognista kula eksplodowała.

 

Incydenty takie jak te wspomniane w powyższym tekście, stanowią kolejny dowód na to, że ludzka cywilizacja już od dawien dawna zderzała się z istnieniem technologii nie z tej ziemi. Świadczą o tym zresztą reakcje ludzi, którzy na obserwacje nieznanego, w Lyonie zareagowali agresją, a w Alencon strachem który uratował im życie. Oczywiście zapewne istnieje jakieś logiczne wyjaśnienie tych zajść, choć biorąc nikłą liczbę źródeł na ten temat, możemy jedynie gdybać.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj