Frank Lentini - trzy nogi i szesnaście palców

Kategorie: 

Źródło: http://www.franklentini.it/english-version.html

Od XIII wieku symbolem Sycylii jest Triskelion – trójnożny znak związany z postępem i rozwojem. Zaskakującym jest więc fakt, że na Sycylii właśnie 18 maja 1889 przyszedł na świat trójnogi Frank Lentini - przyszłość słynnego cyrku.

 

Rodzice Francesco mieli dwanaścioro dzieci, ale tylko on piąty, miał taki nietypowy wygląd. Natura obdarzyła chłopca trzema nogami (posiadał ponoć i czwartą, ale ta była słabo rozwinięta do kolana jedynie). Ponadto Lentini miał szesnaście palców i dwa penisy.

Dodatkowe kończyny miały należeć do bliźniaków, ale z dwóch zarodków w łonie matki, rywalizację wygrał jeden. Część brata w postaci nóg wrosła w plecy Francesco. Pod koniec XIX wieku takie przypadki były opisywane w literaturze medycznej, ale chirurdzy nie byli wówczas w stanie pomóc chłopcu. Operacja groziła paraliżem, a nawet śmiercią.

Rodzice porzucili dziecko. Za edukację i wychowanie wzięła się ciotka, ale i ona szybko pozbyła się podopiecznego, oddając go do sierocińca. Co dziwne, to doświadczenie było dla Francesco dość korzystne, bo pozbył się niechęci do własnego ciała za sprawą towarzyszy niedoli, którym przysparzał wiele radości swoim wyglądem.

„Od tamtej pory nigdy się nie skarżyłem. Myślałem, że życie jest piękne i cieszyłem się nim"- powiedział Lentini, wspominając swoje dzieciństwo.

Chłopiec nauczył się biegać, skakać przez skakankę, jeździć na rowerze i nawet grać w piłkę nożną. Wszystkie te umiejętności przydały się, gdy przeniósł się do USA i dołączył do trupy cyrkowej. Wówczas przyjął pseudonim artystyczny Frank.

W artykule biograficznym wspomniano, że Lentini miał osobliwe poczucie humoru i niesamowity urok. Dorastając, bawił publiczność nie tylko sztuczkami, ale także łatwością dowcipnej konwersacji. Na przykład często zadawał widzom pytanie – „Jak można kupić zestaw trzech butów?" - Frank odpowiadał: „Zawsze biorę dwie pary, a czwarty buta wkładam na nogę przyjaciela".

Aktor był dwukrotnie żonaty. Spłodził czwórkę bardzo zdrowych dzieci. Zyskały powszechne uznanie. Lentini pozostał popularnym artystą aż do ostatniego dnia. Śmierć zabrała go w siedemdziesiątym ósmym roku życia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj