Galaktykę mogą przemierzać samoreplikujące się sondy obcych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy ze Szkocji, obliczyli, że samoreplikujące się sondy badawcze obcych cywilizacji mogły już zbadać nasz Układ Słoneczny. Co więcej uważają oni, że mogą one nadal tu być pozostając niewidoczne dla naszej ziemskiej technologii.

 

Tym niezwykłym zagadnieniem zajęli się Arwen Nicholson i Duncan Forgan z Uniwersytetu w Edynburgu. Opierając się na przykładzie sond Voyager, które do podróży wykorzystywały ciąg grawitacyjny planet, które mijały, na podobnej zasadzie może dochodzić do przelotu sond obcych. Różnica polega według nich na tym, że mogłyby one korzystać z grawitacji gwiazd, co spowodowałoby ponad stukrotne zwiększenie ich prędkości.

 

Grawitacyjna katapulta wykorzystuje pole grawitacyjne gwiazdy w podobny sposób, w jaki robią to komety. Kto wie czy cześć z nich nie jest po prostu zakamuflowanymi pojazdami badawczymi. Taki przelot wokół gwiazdy daje dodatkową prędkość. Naukowcy przetestowali tę teorię z powodzeniem już w przypadku wspomnianych Voyagerów, ale ich życie jest uzależnione od ogniw energetycznych opierających się na technologii jądrowej. Sondy obcych z założenia musiałyby być samowystarczalne i musiałyby być w stanie same się naprawiać czy wręcz replikować.

 

Zrobotyzowane sondy mogą badać galaktykę, od międzygwiezdnego pyłu i gazu aż po gwiazdy.  Przy założeniu takiego podejścia, sondy radialnie rozprzestrzeniałyby się po całym kosmosie. We wszystkich scenariuszach dotyczących samoreplikujących się sond, które badali naukowcy, ich zastosowanie znacznie zmniejsza czas potrzebny do badania planet.

 

Stwierdzono, że flota takich sond mogą podróżować nawet z szybkością 10 procent prędkości światła. Przy takim założeniu byłyby w stanie przemierzyć całą galaktykę w bardzo niedługim czasie 10 milionów lat.  Według naukowców, wyniki te wspierają ideę "paradoksu Fermiego" zaproponowanego w 1953 przez fizyka Enrico Fermiego, który badał sprzeczność między dużym prawdopodobieństwem istnienia innych cywilizacji we wszechświecie, i faktem, że nadal nie mamy z nimi żadnych kontaktów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zibi

Chyba nie porównujesz zdięcia

Chyba nie porównujesz zdięcia tego co zrobiłeś zamazane oczywiście zrobiłeś to specjalnie wiem nadal robisz sobie jaja myslisz że zaraz wyskocze o ufo daj sobie spokój te foto  do mojego co ja mam to fatamorgana albo może powiesz skąd wzioło się to czarne coś przy wulkanie a jeszcze w innych filmikach też widziałem,najlepiej powiedz że mam omamy,wizję 

Portret użytkownika b@ron

zibi,to nie tak...przecież ci

zibi,to nie tak...przecież ci mówię że nie mam sprzętu profesjonalnego i dlatego prosiłem o pomoc ...jak to mam sobie dać spokój ??? w czym moje ufo jest gorsze od twojego?...i co znaczy że jest zamazane? no nie rób jaj zibi tylko powiez co to jest?
ps. a to czarne koło wulkanu też nie wiem skąd się "wzioło"... 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika borek

jakie 10 mln lat wszystko co

jakie 10 mln lat wszystko co jest starsze jak 2500 - 3000 lat to już nie historia ani fakt a rodzaj bajki i śmiało można mówić zamiast miliony lat - to dawno dawno temu Smile nie wiem bo nie jestem specem w tych sprawach ale chyba nie ma starszych przekazów pisanych w oryginale do tego nie wiem czy ktoś potrafi odczytać tak stare teksty raczej chyba zgaduje na zasadzie każde słowo ma 10 znaczeń dla swoich potrzeb przyjmę że ten znak oznacza domek a tem to znaczy piasek itd

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

e-mail [email protected]

gg 2701808

Portret użytkownika śmierdzisz komercją

czlowieku skad wiesz jakie

czlowieku skad wiesz jakie rodzaje materialow we wszechswiecie istnieja ? dla Ciebie to tylko ziemskie sa znane. za malutki jestes zeby sie wypowiadac jaki material to wytrzyma , a jaki nie.

Portret użytkownika b@ron

no baaa, skoro tych sond nie

no baaa, skoro tych sond nie widać to ja ośmielę sie obalić twierdzenia naukowców szkockich...i myślę że te sondy mają prędkość światła razy dwa...stąd ich "niewidoczność" jako że oko ludzkie cechuje bezwładność i tych prędkości nie zauważa...teraz oczękuję iż uniwersytet w Edynburgu zaoferuje mi zatrudnienie, po tak przełomowym odkryciu...a ja obiecuję niskim nakładem finansowym badać wszystko co niewidoczne i prawdopodobnie istnieje...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj