Gazeta z 1963 roku opublikowała przepowiednię, która się spełniła

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Jeden z użytkowników internetowego serwisu Reddit udostępnił migawkę strony z gazety Mansfield News Journal, opublikowanej w amerykańskim stanie Ohio. I choć widać, że kartka z czasem pożółkła, a jej krawędzie zostały podarte, to tekst i fotografia na niej są dobrze zachowane i przedstawiają dość znany dziś gadżet elektroniczny na kilkadziesiąt lat przed jego wynalezieniem.

 

„Pewnego dnia mieszkańcy Mansfield będą nosić telefony w kieszeniach. Nie oczekuj jednak, że stanie się to jutro. Według kierownika firmy telekomunikacyjnej Fredericka Huntsmana komercyjne wykorzystanie takich urządzeń to kwestia odległej przyszłości. Jednak pierwsze testy laboratoryjne już trwają ”- mówi artykuł opublikowany w kwietniu 1963 r.

Notatka zawiera również dane dotyczące innych gadżetów przyszłości, w tym analogów nowoczesnych zestawów głośnomówiących – interkomów głośnomówiących oraz smartfonów z wyświetlaczami, które przypominają małe ekrany telewizorów.

„Inne telefony przyszłości to zestaw głośnomówiący w kuchni i telefon wizualny. Urządzenie kuchenne może być używane jako zwykły telefon, jako zestaw głośnomówiący, jeśli gospodyni jest zajęta gotowaniem, lub jako domofon do domu ”- opisano w artykule pierwsze urządzenie.

Inny fragment mówi o drugim gadżecie:

„Telefon z obrazem wizualnym pozwoli uczestnikom rozmawiać za pomocą mikrofonu i głośnika, a miniaturowa kamera telewizyjna przekaże obraz. Telefon będzie miał również system do przesyłania podpisu użytkownika oraz magnetofon do rozmów.

Rzadko się zdarza, aby fantazjowanie na temat przyszłości okazywało się jej dokładnym opisem, ale w tym konkretnym przypadku niewątpliwie tak się stało dlatego tym bardziej jest to przypadek warty odnotowania.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Pisarze sci-fi zawsze

Pisarze sci-fi zawsze wyprzedzali swoje epoki, wielu z nich miało kontakt z duchami, a część nawet należała do masonerii ! 

Znamy przykłady fikcji literackiej, które sprawdziły się w rzeczywistości. Zazwyczaj, o takiej fabule, mówiono, że wyprzedza epokę. Obecnie nazywa się ją mianem "science fiction" - "fantastyką naukową". Nie inaczej było z powszechnie znanym dziełem Juliusza Verne'a "Dwadzieścia tysięcy mil podwodnej żeglugi". Jego wizja spełniła się 21 stycznia 1954 roku, kiedy to zwodowano pierwszy na świecie podwodny statek o napędzie atomowym – USS Nautilus (SSN-571).

Obecnie istnieje kilku, albo kilkudziesięciu opętanych masonów, którzy twierdzą, że ludzkość stanie się jak ufonauci ! To znaczy zgodnie z ich doktryną "jak bogowie" Elohim !

Jak podają bibliści, Żydzi określali za pomocą liczby mnogiej osobistości będące dla nich kimś wyjątkowym. wtajemniczeni w Biblię podają, że również króla perskiego określano za pomocą liczby mnogiej melachim, co znaczy „królowie”. Królestwo perskie określano zaś za pomocą słowa mamlechot, co znaczy „królestwa”.

Sama Biblia daje zresztą przykłady tego, że słowo ‘elohim określa pojedynczych bogów i rzeczy. Np. w 1 Sm 5,7 i Sdz 16,23 określono terminem ‘elohim Dagona, a w Dn 1,2 określono za pomocą tego terminu Marduka. Przy rzeczowniku ‘elohim odnoszącym się w Sdz 16,23 do Dagona czasownik jest w liczbie pojedynczej, co znów wskazuje, że chodzi o pojedyncze bóstwo. W pierwszej Księdze Samuela (por. 1 Sm 19,13.16) posąg określono za pomocą słowa terafim. Słowo to posiada końcówkę liczby mnogiej -im – posąg zaś był jeden. W Księdze Rdz 42,30 napisano o Józefie że był „panem” Egiptu. W tekście hebrajskim mamy tu jednak w rzeczywistości ‘adone – „panowie”, zatem rzeczownik ten jest w liczbie mnogiej, choć Józef był oczywiście jeden.

Słowo ‘elohim rozumiano jako odnoszące się w Biblii również wobec aniołów (por. też Ps 8,6 i Hbr 2,7; Ps 97,7 i Hbr 1,6), a także stosowano ten termin wyraźnie wobec ludzi, np. w stosunku sędziów (Wj 22,7 – LXX; por. słowo ‘elohim odniesione do Mojżesza – Wj 7,1; por. też Wj 4,16). W takim znaczeniu interpretował to słowo Jezus (J 10,34-35). W Księdze Rodzaju wydanej przez Fundację Ronalda S. Laudera pod tytułem Księga Pierwsza Bereszit czytamy: „Każdy dobrze rozumiejący język hebrajski wie, iż termin elohim jest homonimem i oznacza Boga, anioły, sędziów, władców kraju”

Niewykluczone, a właściwie wielu badaczy bardzo mocno wierzy w nadrzędny charakter ufonautów. W ich ocenie sterują rządami, zawładnęli słabymi politykami, a część globalistów wprost i publicznie odwołuje się do UFO jako konstruktorów NWO ! Co ma swoje silne potwierdzenie w raportach ufologów (proszę zapoznać się z pracami doktora Wiliama Alnora, opracowaniami doktora Jacobsa, lub doktora Jacquesa Vallee), jest ich (badaczy-ufologów) oczywiście więcej, znacznie więcej (wspomnijmy choćby o jednym z dyrektorów MUFON-u Joe Jordanie, albo doktor Karli Turner)

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj