Geoglify z Jordanii! Zagadka sprzed 8500 lat

Kategorie: 

Źródło: Peter Bikoulis

Tajemnicze kręgi, datowane nawet na 8500 lat, zostały odkryte w 2013 roku w Jordanii. Podobne i o wiele lepiej znane konstrukcje zbudowane przez kulturę Nazca w Peru, miały powstawać pomiędzy 300 rokiem p.n.e. a 900 rokiem n.e. Kto stworzył więc formacje o bardzo podobnej skali, u zarania rewolucji neolitycznej?

 

Zastosowane porównanie nie jest przypadkowe, ponieważ grupa archeologów badających te struktury, w pewnym momencie doszła do wniosku, że podobieństwo między kręgami z Jordanii a geoglifami z Nazca jest dostrzegalne chociażby w rozmiarze obydu tych formacji. Obydwa zestawy geoglifów, powstawały zresztą w czasach, gdy nie było możliwości obserwacji z góry.

IB Image

Artyście odpowiedzialni za stworzenie kręgów w Jordanii, nie stali jednak przed równie wielkim problemem co kultura Nazca. Wyrysowanie wyraźnych obrazów zwierząt, nijak ma się do wyrysowania kształtu, który (z grubsza) przypomina układ geometryczny, który trudno byłoby nazwać przypadkowym. Obydwa przedsięwzięcia, wymagają jednak pewnej dozy planowania. Zakładanie, że ludzie mieszkający na terenie dzisiejszego Peru posiadali takie umiejętności 2 000 lat temu niezależnie od poziomu ich matematyki byłoby czystym absurdem. Co więc można powiedzieć o poprzedzających ich o ponad 6 000 lat mieszkańcach starożytnej Jordanii ?

 

IB Image

Przy takich odkryciach często pojawiają się różne fantastyczne historie, stwierdzające, że glify powstawały dla obcych, którzy mieli je oglądać przylatując do starożytnych ludzi. Według tej teorii niektóre z tych glifów pełniły funkcje naprowadzające, a ich mnogość może być spowodowana chęcią odtworzenia czegoś, co pozostawili po sobie "bogowie". Według jednej z hipotez, rysunki z Nazca są śladem po odwiedzinach na Ziemi, istot z planety Phaeton. Miała to być piąta w kolejności planeta Układu Słonecznego, która przestała istnieć wkrótce po tym, gdy obcy mieli odwiedzić nasz glob. Niektórzy sugerują, że została ona zniszczona w kosmicznym kataklizmie, który stworzył pas asteroidów między Marsem, a Jowiszem. Największymi fragmentami Phaetona, mają być planety karłowate Ceres i Pallas, na których wciąż obecny jest tlen i woda.

 

Geoglify z Jordanii, są wciąż obiektem badań, które stopniowo poszerzają naszą wiedzę na ich temat. Ostatnia udostępniona praca naukowa na ich temat, pochodzi niestety z 2016 roku i dotyczyła metodologii badawczej. Póki co, większość geoglifów z Jordanii została zakatalogowana, lecz nasz stan wiedzy na ich temat, pozostaje ograniczony. Jeśli zainteresowało was to znalezisko, wiele z geoglifów możecie zobaczyć gołym okiem za pośrednictwem aplikacji Google Earth pod następującymi koordynatami 31°54'22.92"N 36°47'22.55"E.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dowód osobisty

To brzmi jakby ktoś z góry

To brzmi jakby ktoś z góry nimi dyktował, prawdopodobnie telepatycznie. Ponieważ nie zauważyli by tego kierownika z tej wysokości, ale i też nie usłyszeli by jego.
Kiedyś telepatia działała. Do dziś działa, lecz w małym stopniu. Nim moze być tzw świadomy sen.

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Skomentuj