Geoglify z Kazachstanu. Tajemnicze rysunki, które zainteresowały NASA!

Kategorie: 

Źródło: Google Maps

Większość z osób interesujących się tematyką starożytnych cywilizacji na pewno słyszała o słynnych geoglifach z płaskowyżu Nazca. Niezwykłych symbolach wyrytych w ziemi, które przedstawiają rozmaite zwierzęta i figury geometryczne. Mało kto, zdaje sobie jednak sprawę, że tego typu formacje istnieją również w innych częściach świata. Przykładowo, na północy Kazachstanu.

W odróżnieniu od geoglifów z Nazca, które odnaleziono jeszcze w 1926 roku, ich kazachski odpowiednik został odkryty dopiero niedawno bo jeszcze w 2007 roku przez niejakiego Dimitriego Deya, który odnalazł je korzystając z aplikacji Google Earth. Od tamtej pory, tajemnicze formacje zostały zbadane przez naukowców z kazachskiego Uniwersytetu w Kustanaj oraz litewskiego Uniwersytetu w Wilnie. Wyniki ich pomiarów wywołały wtedy falę spekulacji ponieważ miały wskazywać na to, że rysunki powstały od 3000-7000 lat temu bądź nawet wcześniej, co w konsekwencji czyniłoby je najstarszymy formacjami tego typu na świecie.

Dzisiaj, wiemy jednak że to twierdzenie było mocno przesadzone. Już wkrótce po dokonaniu odkrycia, przedstawiciele portalu LiveScience, skontaktowali się z archeologami z Uniwersytetu w Wilnie oraz Kustanaju aby potwierdzić te informacje. Okazało się, że stoi ona w zupełnej sprzeczności do wyników ich wykopalisk, które określały wiek znaleziska na okolice 800 roku p.n.e. Obecnie uważa się, że wspomniane 7000 lat miało wynikać z powiązania tajemniczych geoglifów z neolityczną kulturą Mahandżar poczynionego przez znalazcę geoglifów.

Mimo iż kwestia wieku znaleziska nie wydaje się być tak imponująca, samo odkrycie pozostaje jednym z ciekawszych zdarzeń ostatnich lat. Od tamtej pory odnaleziono ponad 260 nowych geoglifów w których poszukiwanie włączyła się nawet organizacja NASA. Amerykańska agencja kosmiczna skorzystała w tym celu z pomocy astronautów z ISS, kórzy wykonali  kilka fotografii interesującego obszaru.

Niestety, ale w dalszym ciągu nie ma pewności kto stworzył te formacje i jaka była ich pierwotna funkcja. Tak jak w przypadku większości tego typu odkryć, istnieje wiele teorii poczynając od standardowych tez zakładających, że są to dawne miejsca kultu religijnego lub obserwatoria służace pomiarom astronomicznym. Bardziej skrajne teorie zakładają oczywiście kontakty z istotami pozaziemskimi, które tak jak zwykle są nieweryfikowalne. Niezależnie od tego co uznamy za prawdę, trudno nie zastanowić się nad tym, w jakim celu starożytni mieszkańcy Kazachstanu, mieliby tworzyć tego typu formacje? Jeśli założymy, że stworzenie tych formacji było intencjonalne to czy mogły to być wiadomości skierowane do kogoś innego? Przyszłych pokoleń, innego plemienia albo nawet ówczesnych bogów? Wyjaśnienie tej zagadki będzie niestety wymagało więcej badań.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Dla wszystkich

Dla wszystkich zainteresowanych starożytnością polecam zapoznanie się z filmem pt "Istoty z innego wymiaru - Duchowa archeologia w oparciu o badania biblistów i ufologów". Żyjemy w czasach, które są powtórką czasów Noego. To znaczy wkraczamy w ten czas, ludzkość zaczyna naśladować działania ludzkości sprzed potopu, kiedy to tworzono hybrydy humanoidalne oraz niehumanoidalne, o tym problemie wspominane jest w artykule pt.: „Niedługo KAŻDY będzie szczęśliwy i będzie znał swoje miejsce„. Kto był w stanie tworzyć takie "garnki" ?!

Dziwne rzeczy dzieją się w cywilizacji postchrześcijańskiej ! Już nawet Watykan nie ukrywa i włącza się do tworzenia nowej cywilizacji ufonautycznej ! Na razie poprzez zmianę klimatu planety, ale to tylko począek, by stworzyć nową religię. "W dramatycznej deklaracji politycznej przeplatanej groźbami i ostrzeżeniami Watykan wzywa świat do „dekarbonizacji systemu energetycznego tak szybko, jak to tylko możliwe”, by uniknąć nieodwracalnych szkód dla ludzkości i ekosystemów. Jednocześnie wzywa do realizacji wszystkich celów depopulacyjnej Agendy 2030 i wyraża wdzięczność politykom lewicowym za propagandę klimatyczną" http://www.pch24.pl/histeryczna-deklaracja-polityczna-papieskiej-akademii-nauk--chodzi-o-agende-2030,56649,i.html#ixzz50VgbAvJW

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika jony

Pomyśl że ziemia to żywy

Pomyśl że ziemia to żywy organizm i zarządza nią jak bóg. Gdy jakiś mikroorganizm mu podskoczy to zaczyna działać przeciwko niemu. Ludzie są kierowani przez ziemie do samozagłady  bo ziemia zdecydowała że jest nas za dużo, dlatego pozwoliła kierować satanistą życiem ludzi na ziemi którzy niszczą ludzkie życie.

Zobacz gdzie wybuchają wojny wszędzie tam gdzie jest przeludnienie. W chinach i indiach ziemia wpadła na pomysł żeby ich wytruć skażeniem środowiska i w dodatku prowokuje do wojny miedzy chinami i indiami.

Gdy ktoś się rodzi w rodzinie to ktoś stary i słaby umiera lub choruje tak działa biologia. Młode zastępuje stare. A gdy się za dużo rodzi jak w krajach arabskich to powstaje wojna, ponieważ świat dąży do równowagi.

Skomentuj