Geoglify znajdujące się w Jordanii mogą mieć blisko 8500 lat

Kategorie: 

Google

Tysiące starych kamiennych struktur, tworzących skomplikowane geometryczne wzory, zostały właśnie jednym z głównych punktów zainteresowania archeologów pracujących na Bliskim Wschodzie. Stało się tak, ponieważ tajemnicze kręgi po dogłębnym przebadaniu okazały się liczyć blisko 8500 lat.

Wystarczy wiedzieć, że podobne konstrukcje zbudowane przez Indian Nazca w Peru, miały powstawać pomiędzy 300 rokiem p.n.e. a 900 rokiem n.e. by zrozumieć z jakim znaleziskiem mamy tutaj doczynienia. Grupa archeologów badających te struktury w pewnym momencie doszła do wniosku, że podobieństwo między kręgami z Jordanii a geoglifami z Nazca jest na tyle wyraźne, że nawet rozmiar obu tych tworów jest niemalże identyczny.

 

IB Image

Trudno powiedzieć dlaczego dawniej ludzie budowali tego typu konstrukcje i jak koordynowano pracę nad nimi bez możliwości obserwacji z góry. O ile stworzenie tylu kręgów na ziemi nie jest tak trudnym zadaniem, jak wyrysowanie na niej wyraźnych obrazów zwierząt, to ułożenie ich w kształcie do złudzenia przypominającym układ geometryczny, który trudno byłoby nazwać przypadkowym wymaga pewnej dozy planowania. Zakładanie, że ludzie mieszkający na terenie dzisiejszego Peru posiadali takie umiejętności 2 000 lat temu niezależnie od poziomu ich matematyki byłoby czystym absurdem. Co więc można powiedzieć o poprzedzających ich o ponad 6 000 lat mieszkańcach starożytnej Jordanii ?

 

IB Image

Przy takich odkryciach często pojawiają się różne fantastyczne historie jak te stwierdzające, że glify powstawały dla obcych, którzy mieli je oglądać przylatując do prekolumbijskich ludzi. Według tej teorii niektóre z tych glifów pełniły funkcje naprowadzające a ich mnogość może być spowodowana chęcią odtworzenia czegoś, co pozostawili po sobie "bogowie". Według jednej z hipotez, rysunki z Nazca są śladem po odwiedzinach na Ziemi, istot z planety Phaeton. Była to piąta w kolejności planeta Układu Słonecznego, ale przestała istnieć wkrótce po tym, gdy obcy mieli odwiedzić nasz glob. Niektórzy sugerują, że została ona zniszczona w kosmicznym kataklizmie, który stworzył pas asteroidów między Marsem, a Jowiszem. Według niektórych astronomów, największe fragmenty Phaetona to planety karłowate Ceres i Pallas, na których wciąż obecny jest tlen i woda. Oczywiście naukowcy nie uznają tych teorii uznając je za zbyt radykalne i bez pokrycia w dowodach.

 

Koordynaty miejsca 31°54'22.92"N 36°47'22.55"E

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pulsar

Quote: ...tajemnicze kręgi po

[quote]...tajemnicze kręgi po dogłębnym przebadaniu okazały się liczyć blisko 8500 lat.[/quote]
Ciekawe jak do tego doszli, że akurat 8500 lat a nie np: 3300 cz 1200?
Zlizywali kurz z tych kamieni czy jak? Smile
Kamień to kamień.... skoro te struktury w gruncie to dzieło człowieka, to jak poznać kiedy to zrobiono?
 

Portret użytkownika baca

Czy dubbing do filmu robił

Czy dubbing do filmu robił Matiz?
Jestem pod wrażeniem... ten głos może i nie nadaje się do filmów z dynamiczną akcją, no ale jest w sam raz do teletubisiów... jak na głos ministranta jest ponad wiek dojrzały, łagodny, bardzo dobrze działa na adhd u najmłodszych... nie to co ponure sapanie arona jasnopomrocznego, kiedy Grzesio się upali a potem nerwowo kwiczy, pomrukuje, warczy i ze świstem wciąga powietrze, aby napompować pustką jeden ze swoich "medytacyjnych filmów"... ten świszczący, wilgotny oddech dyskfalifikuje pomroczka nawet do filmów porno z Bawarii...

Portret użytkownika rasterus

To bardziej wygląda na ślady

To bardziej wygląda na ślady osadnictwa niż cokolwiek innego. Oczywiście obraz google maps niczego nie wyjaśnia ze względu na zbyt niską rozdzielczość. A ich podobieństwo do obrazów z Nasca jest żadne.

Portret użytkownika Homo sapiens

Najlepszym dowodem na

Najlepszym dowodem na istnienie zaawansowanej cywilizacji przedpotopowej są pozostałości ich budowli oraz elementów tych konstrukcji, na których widać ślady obrabiania maszynowego. Istnieją także artefakty, które wymykają się ewolucjonistycznym ocenom obecnie panującej kasty naukowców dbających by nic się nie przedostalo do opini publicznej i zaszkodziło bajce o samorzutnym powstawaniu życia. Należą do nich między innymi pokazana słynna czaszka Mitchell’a Hedgesa.

 Na zdjęciu poniżej widać jak wyglądają ślady cięcia za pomocą urządzeń mechanicznych i lasera.

Poniżej zdjęcia pozostalości zatopionych rydwanów faraona ścigającego Mojżesza, gdy ten przedostał się na drugi brzeg:


.
Stwórca wszechświata będąc Ostatecznym Alchemikiem/Projektantem - Jehovah  יהוה (YHWH)  ma takie możliwości stwarzania, o których filozofom się nie śniło, jak choćby materializacja Ziemi i wszystkiego na jej powierzchni oraz w wodach. Jak wiemy przekształcił-wzbudził świat na nowo, nowy świat popotopowy, inną rzeczywistość, przeprojektowaną.  Dlatego Biblia będąc jego przekazem i jednocześnie najważniejszą Księgą Alchemiczną daje nam wiele wskazówek co do tajemnic rzeczywistości jak i Ducha-Duszy, „dusza” (hebr. néfesz [נֶפֶשׁ] i gr. psyché [ψυχή]) mogą oznaczać człowieka, zwierzę bądź też ich życie.
http://popotopie.blogspot.com/2013/10/przedpotopowa-petra.html
Obecności Super Tajemniczej Istoty można doświadczyć także w pospolitych, wiejskich krajobrazach. Słuchając brzmienia przyrody, bądź zatapiając się w ciszy lasu obcujemy z tym czymś co ciężko wyrazić słowami.
Krajobraz oddziałując multisensoryczne i tworząc wyjątkowy nastrój wzmacnia odczucie innowymiarowej tajemnicy. Stwórca przemawia przez barwy, brzmienie i zapachy przyrody, ale od nastawienia człowieka zależy czy usłyszy głos tajemniczej Istoty i jak to doświadczenie wykorzysta.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika taj

Biblia w obecnej formie to

Biblia w obecnej formie to totalny bełkot dziesiątki razy modyfikowany na potrzeby aktualnie panujących... wystarczy spojrzeć na aktualne różne tłumaczenia, czasami różnice są ogromne, to wyobraź sobie ile zmian wprowadzono na przestrzeni tysiącleci...

Portret użytkownika Gerwazy z Wazy

                Odczucie

                Odczucie perfekcji, idealnej harmonii i nadnaturalnej precyzji podczas obcowania z naturą i przyrodą i wręcz uczucie zespolenia / współistnienia z otaczającą nas roślinnością która jak się wydaje aż odczuwa również naszą obecność, są to doznania jak najbardziej prawdziwe i realne, jednak nie są kierowane do każdego.
   Przykładowo jeden człowiek w lesie powie - ale nuda,trzeba iść gdzieś do aglomeracji pobalować, a drugi woli spacer w lesie bez względu na pogodę i temperaturę.  Duże znaczenie w poznaniu i zrozumieniu świata ma oczywiście wyjście z "jaskini platona".   Niestety nie jest to rzeczą łatwą, a dla wielu wręcz nieosiągalne.   Każdy otrzymuje od świata taką wiedzę jaką sam sobie wybiera tudzież doświadczy lub poszerzy, co nie zmienia faktu że umysły wielu ludzi są zaprogramowane czyli odmużdżone przez tvn tudzież onet i podobne, więc dobrze jest w którymś momencie życia wyjść z tego zaplanowanego nam matrixu i włączyć samodzielne myślenie, zwłaszcza w czasach gdzie poglądy są nam odgórnie i usilnie narzucane, należy mieć własne poglądy i nie wierzyć mediom polskim dopóki są one przecież własności niemieckiej na przykład.

Skomentuj