Gigantyczna krewetka nieznanego gatunku została złowiona w okolicy Florydy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wędkarz z Florydy przeżył szok. Na haczyk, zamiast ryby, zaczepił się półmetrowy potwór. Steve Bargeron wędkował na molo w Fort Pierce, kiedy wyciągnął z wody dziwną istotę. Mężczyzna opisał ją, jako „gigantyczne stworzenie morza, o długości około 50 centymetrów."

 

Przedstawiciele Komisji Ochrony Ryb i Przyrody na Florydzie są również zaskoczeni i nie potrafią powiedzieć dokładnie, co to za gatunek. Być może jest to krewetka modliszkowa? W przeszłości wyławiano podobne, ale ich długość nie przekraczała 30 centymetrów.

W ogóle nie wiele o nich wiadomo. Stworzenia te żyją w szczelinach lub norach na rafie, które same budują i słyną ze swoich dużych oczu, umożliwiających im prawdopodobnie niesamowicie kompleksową wizję. Inną charakterystyczną cechą tych krewetek są potężne pazury, używane do atakowania i zabijania ofiar. Zwierzęta, hodowane w niewoli, potrafią rzekomo rozbić szybę akwarium.

Naukowcy uważają, że istnieje ponad 400 gatunków tych „modliszek”, różniących się przede wszystkim kolorem. Niektóre z gatunków posiadają wzory fluorescencyjne, używane do komunikacji z sąsiadami. Zwierzęta te mają doskonale rozwiniętą pamięć (skorupiaki rozpoznają swoich sąsiadów). Potrafią też skutecznie bronić swojego terytorium przed konkurencją - pisze Mail Online.

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu poświęconego ciekawostkom przyrodniczym:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Albo dowód istnienia boskiej

Albo dowód istnienia boskiej matrycy i mechanizmu jej działania.
Niestety nie dysponuję w tej chwili lepszym żródłem:  http://ripsonar.wordpress.com/2013/10/23/transformacja-dna-jest-faktem/
"Władimir Poponin- przeprowadził kolejny eksperyment. Wewnątrz próżniowej próbki umieścił grupę cząstek światła zwanych fotonami (...)
Badania Tszyan Kanchzhen  -chiński naukowiec zajmujący się genetyką. Przeprowadzał eksperymenty. Ustawił kaczkę koło kurczaka (w oddzielnych pojemnikach przedzielonych miedzianymi rurkami) (...)
Dr. Peter Gariaev - rosyjski naukowiec, ojciec „genetyki falowej” odkrył kilka interesujących rzeczy dotyczących struktury i powstawania DNA (...) "
 

Strony

Skomentuj