Gigantyczne megality z Japonii pozostają niewyjaśnionym fenomenem

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Tajemnicze megality Japonii - Ishi no Hoden i Masuda no Iwafune, stojące jako monumentalne relikty starożytności, fascynują badaczy i miłośników historii na całym świecie. Ishi no Hoden, gigantyczny megalit położony w regionie Kansai, wyrzeźbiony z jednego kawałka skały bogatej w czarne szkło wulkaniczne, jest uznawany za jeden z trzech najbardziej tajemniczych kamieni w Japonii.

Jego imponujące wymiary - 5,6 metra wysokości, 6,5 metra szerokości, 7,5 metra głębokości i waga 500 ton - czynią go większym niż jakikolwiek kamień użyty do budowy Wielkiej Piramidy w Gizie. Megalit jest otoczony liną shimenawa, symbolizującą w shinto świętość, i poświęcony jest bogu Onamuchi-no-kami, znaczącemu w japońskiej mitologii.

 

Masuda no Iwafune, znany także jako "Kamienny Statek Masudy", jest kolejną zagadkową konstrukcją, ważącą 800 ton i wykonaną z granitu. Znajduje się w regionie bogatym w świątynie buddyjskie, co nasuwa domysły, że mógł być wyrzeźbiony w celach religijnych lub ceremonialnych. Pomimo to, nie przypomina on stylu ani konstrukcji żadnego innego buddyjskiego monumentu. Istnieją teorie sugerujące, że mógł służyć jako punkt obserwacyjny astronomiczny, jednak perspektywa ta nie została szeroko zaakceptowana przez naukowców.

Oba te megality są połączone z bogatymi tradycjami mitologicznymi i legendami Japonii, w tym opowieściami o niebiańskich statkach przewożących bóstwa, co dodaje im mistycznego uroku i prowokuje do refleksji nad starożytnymi wymianami kulturowymi oraz wspólnymi narracjami mitologicznymi między odległymi cywilizacjami.

Jednak mimo licznych badań i spekulacji, prawdziwe przeznaczenie i znaczenie tych starożytnych konstrukcji pozostaje nieodgadnioną tajemnicą, a ich dokładny wiek i cel są nadal przedmiotem debaty wśród naukowców. Ishi no Hoden i Masuda no Iwafune stanowią nie tylko fascynujący element japońskiego dziedzictwa kulturowego, ale także przyciągają uwagę badaczy z całego świata, dążących do zrozumienia tajemnic starożytnej Japonii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj