Gleba księżycowa jest śmiertelnie niebezpieczna dla ludzi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy odkryli kolejny czynnik utrudniający kolonizację Księżyca. Okazuje się, że jego grunt jest dla Ziemian śmiertelnie niebezpieczny. Specjaliści przeprowadzili specjalne badania na szczurach, wykorzystując materiał, który pochodzi z powierzchni satelity naszej planety. Gleba księżycowa zawiera specjalną substancję, która miała negatywny wpływ na płuca gryzoni i wywoływała chorobę, prowadzącą do śmierci.

 

Próbki gleby pobrał z księżyca pierwszy radziecki satelita Luna-13, a następnie amerykański Apollo-11. Zawartą w niej niebezpieczną substancję nazwano „regolitem”. Regolit jest niebezpieczny, gdy jest wdychany przez ziemskie stworzenia. Toksyna w płucach szczurów powodowała pylicę i miała wpływ na szybką utratę wagi u tych zwierząt. Choroby tej nie da się wyleczyć.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dr. Miś

Dlatego na księżycu można

Dlatego na księżycu można chodzić tylko w maseczkach przeciwpyłowych, bo oddychanie bez ochrony drog oddechowych grozi pylicą. Marna jest wiec szansa na budowę letniskowych kurortów na wybrzeżach ksieżycowych mórz, bo turyści i plazowicze wracaliby z pylicą. Dlatego astronauci z USA musieli mieć skafandry. Chyba, ze NASA zbuduje superodkurzacz i zlikwiduje ten pył...

Portret użytkownika Kmieciu

Znaczy gleba zza winkla bazy

Znaczy gleba zza winkla bazy NASA, dzie te spektakle "z Księżyca" kręcili taka trująca...? Qrde, wincy chemii trza w ziemię walić i poprawić GMO... A nie, zapomniałem, na pustyni kręcili, tam nikt nie nawozi - to znaczy że amerikanische soldaten jakimś jedzeniopodobnym, syntetycznym g... karmią, że jak idą się odlać/wysrać za bazę to ziemię wypala i świeci ona potem w nocy...?! Aj waj Blum 3 !

 

 

Portret użytkownika tamer

smiech na sali, bo jak beda

smiech na sali, bo jak beda na ksiezycu to sobie beda biegac na golasa i wachac ziemie, kto lyka takie harpuny? nastepny powod na to ze z ksiezycem jest jeden wielki wal,  nikt tam nie byl i raczej nie bedzie bo nie potrafia przekroczyc pas halena.

Portret użytkownika krisu2

Regolit jest niebezpieczny

Regolit jest niebezpieczny nie z powodu toksyczności, ale z racji specyficznego rozdrobnienia niezłagodzonego przez erozję - z jednej strony bardzo drobne, z drugiej o ostrych lub zadziornych krawędziach - widzę tu analogię z azbestem

Strony

Skomentuj