Głośne gromy dźwiękowe były słyszane aż w trzech stanach USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przedziwne gromy dźwiękowe pojawiające się na całym świecie są jedną z nierozwiązanych tajemnic XXI wieku. Kolejne rejestracje tych odgłosów mają miejsce reglarnie co kilka miesięcy jednakże nikt nie ma pewności co może je wywoływać. Najnowsze zjawisko tego typu zostało zaobserwowane w amerykańskich stanach Pensylwania, New Hampshire i Waszyngton.

 

Dziwne odgłosy były słyszane 22 kwietnia w okolicach godziny 2 rano przez mieszkańców kilkunastu miast w stanie Pensylwania. Zgodnie z opisami świadków, gromy przypominały głośne eksplozje, które miały miejsce w ich pobliżu. Na ten moment, lokalne władze nie zaproponowały jakiegokolwiek wyjaśnienia dla tych zdarzeń.

Tymczasem nieco ponad 10 godzin drogi dalej, mieszkańcy miasta Plaistow w New Hampshire, twierdzą że słyszeli coś bardzo podobnego. Ich odgłos miał miejsce w okolicach 4 rano tego samego dnia co zdarzenie z Pensylwanii i zdaniem świadków był "głośniejszy niż fajerwerki". W przypadku zdarzenia z Plaistow, przybyła na miejsce straż pożarna odnalazła ślady w postaci płonących chaszczy. Na ten moment nie wiadomo czy obydwa zdarzenia były z sobą powiązane.

Zgodnie z informacjami medialnymi, bardzo padobne zjawisko miało miejsce 25 kwietnia w mieście Bellingham położonym w stanie Waszyngton. Podobnie jak w przypadku zdarzenia z New Hampshire, razem ze zjawiskiem doszło do niewielkiego podpalenia okolicznych krzaków. Miejscowa straż pożarna, wszczęła śledztwo na ten temat, jednkże na ten moment nie dysponujemy większą ilością informacji. Niestety nie dysponujemy nagraniem któregokolwiek z tych zdarzeń. Fakt, że świadkowie w trzech osobnych obszarach Stanów Zjednoczonych zdawali się mówić o dokładnie tym samym zjawisku nie musi koniecznie świadczyć o tym że rzeczywiście tak jest.

Głównym podejrzanym internautów co do pochodzenia tajemniczych gromów jest amerykańska konstrukcja znana pod kodową nazwą Aurora. Pojazd ten posiada podobno technologię typu stealth, czyli jest niewykrywalny dla radarów, oraz jest wyposażony w napęd hybrydowy, pulsacyjno-strumieniowy. To właśnie on miałby odpowiadać za wyjątkowo intensywne doznania akustyczne, których doświadczają ludzie znajdujący się na trasie przelotu.

Niektórzy nazywają to zjawisko Seneca Guns (Działa Seneca). Nazwa pochodzi od zjawiska przeciągłego grzmotu nieznanego pochodzenia słyszalnego od 1850 roku w okolicach Jeziora Seneca i Jeziora Cayuga w stanie Nowy Jork. Zjawisko to można opisać jako odgłosy przypominające wystrzały z dział artyleryjskich. Jednak wszelkie teorie co do pochodzenia tego zjawiska są zbędne jeżeli nie dysponujemy nawet nagraniem które mogłoby rozwiać nasze wątpliwości.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alojzy

Ziemianie za bardzo

Ziemianie za bardzo rozrabiają i mieszkańcy sąsiednich wymiarów stukają w ściany naszego wymiaru tak jak sąsiedzi w bloku stukają w kaloryfer, żeby uspokoić imprezę. Niedługo zadzwonią po policję międzywymiarową i dopiero będzie.
 

Skomentuj