Główny egzorcysta Watykanu ujrzał diabła w ciele człowieka

Kategorie: 

Źródło: tg

Były główny egzorcysta Watykanu, który osobiście nadzorował dziesiątki tysięcy przypadków opętania przed śmiercią w 2016 roku, miał jedno spotkanie, które było tak przerażające, że zainspirowało serię hollywoodzkich filmów, w tym The Conjuring. Ojciec Gabriele Amort spędził 30 lat badając przypadki opętania na całym świecie i specjalizował się w egzorcyzmach, procesie usuwania bezbożnych istot z ludzkich ciał. Były żołnierz, który walczył z nazistami podczas II wojny światowej, niewiele mógł zrobić, by zaimponować łowcy duchów z wyjątkiem jednego wyjątkowego przypadku. W 1997 roku opowiedział, że spotkał „chłopa”, który obraził go perfekcyjną angielszczyzną, po czym splunął na niego i go zaatakował. Dokładnie tak jak w horrorze z 1973 roku pn. Egzorcysta.

Podobno Amorthowi udało się uspokoić „demona” modlitwą, ale to było dalekie od końca. Ksiądz katolicki Marcello Stanzione udokumentował to zjawisko w książce o ojcu Amorta. Napisał: „Ale wtedy, krzycząc i wyjąc, demon wybuchł i spojrzał prosto na niego, śliniąc się z ust młodzieńca”. W książce pt. Diabeł się mnie boi stwierdzono następnie, że ciało opętanego chłopa zesztywniało i zaczęło lewitować, unosząc się w powietrzu na trzy stopy przez kilka minut, zanim opadło na krzesło. I wtedy diabeł najwyraźniej ogłosił dokładny dzień i godzinę, kiedy opuści ludzkie ciało.

 

Ta scena została odtworzona w filmie The Conjuring z 2013 roku, w którym cicha gospodyni domowa jest opętana przez ducha złej wiedźmy. O tym, jak rozpoznać diabła, Ojciec Amort opisał wiele znaków, w tym plucie, wymioty potłuczonego szkła lub kawałków żelaza, a nawet płatki róż.

Amort opowiadał, że kobieta, która zwymiotowała, wypluła w niego kawałki radia tranzystorowego. Duchowny powiedział, że wielu z nich było obdarzonych nadprzyrodzoną siłą, w tym jedenastolatek walczący z trzema policjantami i dziesięcioletni chłopiec podnoszący masywny stół. Co ciekawe, twierdził również, że ludzie, których udało mu się „uratować”, często mówili po angielsku będąc opętani. Nawet Włosi, których spotkał pod zaklęciem Lucyfera „wykrzykiwali groźby i przekleństwa” po angielsku, mimo że nie znali ani słowa w tym języku. Kapłan stwierdził, że diabeł nienawidzi słuchania łaciny i woli mówić naszym językiem.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Alien9174

.............................

.................................... Szkoda tylko, że były egzorcysta z Watykanu nie dostrzegł szatana w papieżach - w Benedykcie 16 i Franciszku. Ich pseudoopętanie to po prostu projekcja, która wynika z formatowania wiarą od dziecka, co jest niezgodbe z prawem Ewangelii. Więcej na stronie BUCZNAPOSKI.

Skomentuj