Główny rabin Izraela przygotowuje się do spotkania z Mesjaszem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W poniedziałek, w środku nocy w Jerozolimie, rozległy się echem odgłosy szofaru, co zwróciło uwagę absolutnie wszystkich mieszkańców miasta. Szofar to żydowski instrument rytualny. Jeśli użyli go teraz, to musi być bardzo wyjątkowy przypadek.

 

Izraelskie media podają, że rabin Yaakov Zissholtz powiedział rabinowi Chaimowi Kanievskiemu, że rzekomo przygotowuje własną glimę (szlafrok na ceremonie). Zwykle te ubrania są potrzebne, aby spotkać Mesjasza. W naszym przypadku nie wiadomo, dla kogo rozpoczęto przygotowania.

 

Słynny rabin Nissan z Ramat Gan ma swoje przewidywania. Zauważył, że geula, czyli pokuta, zostanie przeprowadzona w noc sederów (tak zwana uroczysta kolacja) podczas Paschy - Trzecia Świątynia zejdzie na ziemię z nieba. Najwyraźniej nadchodzi Mesjasz.

 

Kolejny punkt dotyczy Rebbe Lubavitchera. Pewien starszy mężczyzna powiedział, że na spotkaniu „Honoru IDF” w Nowym Jorku w 1976 r. zapytał Rebe, jaki los czeka Izrael po bitwie w Jom Kippur. Należy zauważyć, że ten człowiek był oficerem, a następnie wojsko miało możliwość osobistej komunikacji z Rebe. Odpowiedź brzmiała: „Dwa zero dwa zero i to się skończy”.

 

Wiadomo, że wielu żydowskich mędrców na przestrzeni wieków odkładało specjalne ubrania, które należy nosić tylko na powitanie Mesjasza.

 

„Nic nie obiecuję” - powiedział rabin Zissholtz. „Są inni cadycy (prawi ludzie), którzy widzą to inaczej i starają się opóźnić przyjście Mesjasza, aby ocalić więcej Żydów”.

 

Rabin Zissholtz następnie opowiedział przepowiednię Rabina Nissana z Ramata Gana, prawego człowieka, który woli ukrywać swoją tożsamość, ale jest uznawany przez niektóre wspólnoty za znajdujący się na wysokim poziomie duchowym. Rabin Zissholtz twierdzi, że rabin Nissan był jednym z ocalałych cadyków. Rabin odnosił się do żydowskiej tradycji mistycznej wprowadzonej w Talmudzie (Sanhedryn 97b), która stwierdza, że „przez cały czas na świecie jest 36 wyjątkowych ludzi i nawet jeśli choćby jednego z nich brakowało, świat dobiegnie końca”.

 

W 2020 r. wiele proroctw zaczęło się spełniać, więc nowe, nawet najdziwniejsze, nie wydają się już niemożliwe.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Jeśli tak mu śpieszno do

Jeśli tak mu śpieszno do "spotkania z mesjaszem" to niech nie zapomni wziąć na to spotkanie co do jednego wszystkich swoich ziomali a nam...a nam od tego momentu zapanuje święty spokój na Ziemi - "...tejjjj Ziemi". Szalelim po olejkum!!

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Skomentuj