Google Translate zapowiada powrót Jezusa i nadejście Antychrysta!

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Każdemu z nas zdarzyło się chyba korzystać ze stworzonej przez firmę Google aplikacji Google Translate. Bez wątpienia, uzyskiwane z jej użyciem tłumaczenia okazjonalnie mijają się z rzeczywistym znaczeniem tłumaczonych słów. Choć wątpie aby komukolwiek zdarzyło sie odczytać tam przepowiednię końca świata.

 

Całe zamieszanie związane z Google Translate zostało zapoczątkowane na reddicie. Kilku z użytkowników tego portalu odkryło, że jeśli odpowiednio wiele razy napiszemy w GT słowo dog, oraz ustawimy tłumaczenie z języka hawajskiego lub joruba na angielski naszym oczom ukaże się niepokojący komunikat. Jeżeli wspomniane słowo zostanie tam wpisane 22 razy, wiadomość którą otrzymamy brzmi następująco:

Zegar zagłady znajduje się trzy minuty od północy. Doświadczamy dramatycznych zdarzeń w świecie, które wskazują że zbliżamy się do czasu końca oraz powrotu Jezusa.

Co jednak dziwne, to fakt iż po usunięciu 7 słów dog z okna translatora, wiadomość ulegnie drobnej zmianie. A naszym oczom ukarze się alternatywny komunikat o treści:

Zegar zagłady znajduje się trzy minuty od północy. Doświadczamy dramatycznych zdarzeń w świecie, które wskazują że zbliżamy się do czasu końca oraz nadejścia  Antychrysta.

Czy zatem mamy tutaj doczynienia z faktyczną zapowiedzią końca świata poczynioną przez firmę Google, czy może czymś zupełnie innym? Warto byłoby chyba zacząć od wspomnianego zegara zagłady. Najprawdopodobniej chodzi tutaj o domniemany zegar odliczający czas do zagłady, którego wskazówki są przesuwane przez zarząd czasopisma Bulletin of the Atomic Scientists. Kolejne zmiany w ułożeniu jego wskazówek następują w miarę zmiany sytuacji geopolitycznej oraz rozwoju napięć społecznych.

 

 

Od 1947 roku kiedy rozpoczęto całą tę inicjatywę wskazówka zegara była przesuwana 23 razy zarówno w tył jak i w przód. Ostatnia zmiana w jego ułożeniu miała miejsce w bieżącym roku a zegar znajduje się już na pozycji 23:58. Co oznacza że zdaniem naukowców, nadchodząca katastrofa zbliża się nieubłaganie. Tak więc, wbrew pozorom sytuacja wygląda dużo gorzej niż zakłada internetowa przepowiednia z Google Translate.

 

Czy jednak popularyzowana w internecie wiadomość o powrocie Jezusa lub przyjściu Antychrysta jest jakimś ukrytym przekazem firmy Google? Wiele osób chyli się ku twierdzeniu iż jest to dość osobliwy glitch skryptu którym posługuje się ta firma. Biorąc pod uwagę iż informacje wykorzystywane przez inteligentne algorytmy firmy Google są pobierane z rozmaitych stron internetowych, nie wykluczone iż coś co dla nas brzmi jak bełkot dla nas mogło zostać poprostu błędnie zinterpretowane.

Firma Google nie ustosunkowała się jeszcze do tego odkrycia. Choć biorąc pod uwagę fakt iż zdaniem niektórych osób, tłumaczenie z języka hawajskiego przestało ostatnio działać nie wykluczone iż jej pracownicy zdają sobie z tego sprawę. Ponadto stosując te same kroki jak te pokazane na screenshocie nie zdołaliśmy zreplikować ogłoszenia o Antychryście, nawet w języku joruba. Co może oznaczać, że albo rzeczywiście był to poprostu bug, który jest obecnie łatany albo coś innego o czym firma Google nie chce lub nie może się wypowiedzieć.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Nie wiem o jakich "faszystach

Nie wiem o jakich "faszystach" z PiS mówisz, ale niemieccy faszyści z PO / N, zgodnie z niemiecką tradycją faszyzmu, od lat cenzurują internet, że nie wono mówić o Niemcach = nazistach i ich obozach, o ukraińskich nazistach - fanach więziennego cwela i ludobójstwie na Wołyniu, o zdegenerowanych małpoludach islamu - obesrołkach, gwałciccielach i bandziorach zalewających Europę (tzn. o nich wolno ale tylko w superlatywach), czy o chorej polityce wspierania zboczeńców z LyGlyBlyTy (czy jakiś inny skrót, brzmiący jakby homo-zbok siorbał laskę trans-zbokowi, a potem razem poszli zapolować, yyy, "zaadoptować" jakieś dziecko)... O pijoczkach z wykształceniem podstawowym niepełnym na najwyższych urzędach w PE też nie... Cenzura! UE = faszyzm!
 

 

Strony

Skomentuj