Grobowiec giganta odnaleziony podczas wykopalisk w Egipcie!

Kategorie: 

Źródło: Egipskie Ministerstwo Starożytności

Bardzo ciekawe znalezisko archeologiczne zostało poczynione w egipskiej Aleksandrii. Naukowcy, natrafili tam bowiem na ogromny czarny sarkofag zawierający w sobie szczątki humanoida, który za życia mógł pochwalić się wzrostem przekraczającym 2,5 metra. Mamy tu więc doczynienia ze znaleziskiem, które stanowi potencjalny dowód na istnienie olbrzymich humanoidów znanych w biblii jako Nefilim.

Zdaniem archeologów, ten prawie 3 metrowy sarkofag pochodzi najpóźniej z III wieku p.n.e. czyli tak zwanej epoki ptolemejskiej zapoczątkowanej po śmierci Aleksandra Wielkiego. Sarkfag został odnaleziony pod blisko 5 metrową warstwą ziemi i najprawdopodobniej, leżał w tym miejscu przez kilka tysięcy lat. Egipskie ministerstwo Starożytności już teraz uznało to znalezisko za największy sarkofag kiedykolwiek odkryty w Aleksandrii.


Źródło: Egipskie Ministerstwo Starożytności

Poza sarkofagiem natrafiono również na olbrzymie popiersie wykonane z alabastru, które najpewniej przedstawia zmarłego giganta. Nie byłby to zresztą jedyny znany w historii przypadek egipskiego giganta. Zgodnie z zapiskami, żyjący prawie 3 tysiące lat p.n.e król drugiej dynastii Egiptu. Co prawda nigdy nie odnaleziono jego szczątków, ale zgodnie z zapiskami odnalezionymi przez Flindersa Petrie'go Chasechemui mierzył około 5 łokci i trzech dłoni czyli przeliczając to na nasze jednostki od 2,4 do 2,6 metra wzrostu.

Źródło: Egipskie Ministerstwo Starożytności

Znalezisko z Aleksandrii zdecydowanie różni się jednak od tego z grobowca króla Chasechemui. Głównie ze względu na fakt, że podczas gdy odnaleziono sarkofag i ciało, nie mamy pojęcia do kogo one należą. Wiadomo jedynie tyle że to niezwykłe znalezisko zostało objęte ochroną Egipskiego rządu, który zleca odpowiednie badania tego artefaktu. Mając to na uwadzę, najpewniej minie jeszcze sporo czasu nim poznamy prawdę na temat tego kto został pochowany w tym sarkofagu. Choć fakt iż grobowiec został zaplombowany a jego właściciel mógł sobie pozwolić na tak drogi pochówek, sugeruje iż mamy doczynienia z kimś zamożnym.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Coś tam jest na rzeczy z tymi

Coś tam jest na rzeczy z tymi gigantami, skoro od wieków ich znajdują jak Ziemia długa i szeroka... Tylko bym może nie świrował na punkcie Biblii, Biblii i nic tylko Biblii, i gigantów jako bękartów hylomorficznych upadłych duchów, a zastanowił nad inną możliwością - mianowicie czy to nie mogli być GMO superżołnierze "przedpotopowej" cywilizacji, której ślady (piramidy i inne takie) do dziś spycha się na Egipcjan z narzędziami z brązu i wałkami z drewna? Przecież dziś też się prowadzi badania nad takimi "nadludźmi" do celów militarnych, a te giganty wykazują cechy gwałtownych skoków genetycznych u poszczególnych osobników (różna liczba zębów / rzędów zębów, palców, kształt i wielkość mózgoczaszki, jakieś rogi, itp., nawet różnice we wzroście), jak gdyby śladów wymuszonej ewolucji lub testów różnych zestawów genów - zanadto się różnią w obrębie gatunku (jeśli można mówić o gatunku gigantów). Legendy z całego świata opisują gigantów jako niemożebnie prymitywnych i pierońsko agresywnych, nawet sadystycznych (coś jak dzisiejsze muzuły po 1400 lat chowu wsobnego), a przecież od żołnierza nie oczekuje się rozważań filozoficznych tylko agresji... Takie bojowe mutanty mogły albo się  same wyrwać spod kontroli, albo po prostu wraz z upadkiem w/w supercywilizacji uciekły i zdziczały bo nie było komu już ich kontrolować, to potem Izraelici, Celtowie, Indianie, tubylcy z Wyspy Wielkanocnej (qrde, łatwiej wymienić kto nie), odbudowując dorobek ludzkości od zera, musieli się non-stop z nimi użerać...

 

Portret użytkownika Ławak

Co za ludzie, ktoś sobie

Co za ludzie, ktoś sobie pochował zmarłego a oni go wykopują. Ciekawe czy chcieliby, żeby np ich praprababcie wykopali z grobu i jeszcze ogłosili, że to największa babcia w historii... Zero empatii...

Portret użytkownika michaels007@wp.pl

bo szacunek do zmarłych trwa

bo szacunek do zmarłych trwa jakieś... 100 lat maks jak jesteś zwyklym śmiertelnikiem?:) pozniej to spoko, przerzucą cały  cmentarz wraz z ciałami zeby mozna bylo nowych nieboszczyków chować, będą cię badac mając cię za wampira lub wystawią do muzeum za gablotę : ) 

 

Skomentuj