Gromy dźwiękowe nieznanego pochodzenia były znowu słyszalne w USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Po niemal roku, fenomen gromów dźwięków niewiadomego pochodzenia znowu powrócił do Stanów Zjednoczonych. Tym razem, dotknięci nim zostali mieszkańcy stanu Alabama, którzy licznie informowali służby, o bardzo głośnych odgłosach słyszanych w ciągu dnia. Zdarzenie zostało już potwierdzone przez amerykańskie organizacje, USGS a nawet NASA.

Ostatnia udokumentowana rejestracja gromów dźwiękowych niewiadomego pochodzenia, została odnotowana przed ponad rokiem. Najnowsze zdarzenie miało miejsce 14 listopada przed godziną 14:00. Przez ponad godzinę wielu mieszkańców dzwoniło na policję aby dowiedzieć się, co mogło spowodować te przerażająco głośne wybuchy dochodzące z nieba.

Niestety tym razem nikt, nie zdołał uwiecznić tego dziwnego odgłosu na nagraniu. Jednak dzięki zlokalizowanym w Alabamie instytutom badawczym, mamy pewność, że to zjawisko rzeczywiście miało miejsce. Agencja geofizyczna USGS, monitorująca trzęsienia ziemi na obszarze Stanów Zjednoczonych, zarejestrowała to zjawisko na swoich urządzeniach. Jak twierdzą jej przedstawiciele, grom dźwiękowy został odnotowany w okolicach godziny 15:00 czasu lokalnego, a wywołane przez niego wibracje trwały około 10 minut.

Niestety nie wiadomo wiele na temat jego pochodzenia chociaż sugerowano, że mogł to być na przykład eksplodujący w stratosferze meteor. Zgodnie z oświadczeniem agencji kosmicznej NASA, o ile teoria z meteorem okazałaby się nieprawdziwa, to nie wykluczone, że źródłem dziwnego wybuchu mógł być samolot przełamujący barierę dzwięku albo jakieś naziemne eksplozje niewiadomego pochodzenia. 

 

Warto przypomnieć, że podobne wydarzenia miały już miejsce wielokrotnie, zwłaszcza w USA. Ostatnio odgłosy słyszano w ubiegłym roku. Wtedy dotknęło to mieszkańców stanu Oregon oraz kanadyjskiej prowincji Quebec. Podobne odgłosy, zwane przez Amerykanów "Seneca Guns" czyli "Dział Seneki" występowały już w XIX wieku.

Nazwa ta pochodzi od zjawiska przeciągłego grzmotu nieznanego pochodzenia słyszalnego od 1850 roku w okolicach Jeziora Seneca i Jeziora Cayuga w stanie Nowy Jork. Zjawisko to można opisać właśnie jako odgłosy przypominające wystrzały z dział artyleryjskich. Nie da się ukryć, że idealnie odzwierciedla to opis zdarzenia ze środy.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Pomniejszy plemienny bożek

Pomniejszy plemienny bożek włóczęgów, leni, złodziei, stręczycieli, tchórzliwych zbójów i zdrajców, niejaki jachfe, wzion sie i obżor rytualnej cebuli i czosnku, to tera puszcza gromy, żeby rozliczna populacja nosaczy pseudopalestyńskich w ÓSA czuła się jak w domu...

 

 

Skomentuj