Gwiazda Betlejemska powraca na nocne niebo. Niezwykłe zjawisko nadeszło już dziś!

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak dobrze nam wiadomo, gdzieś na przełomie 30 roku p.n.e i 30 roku n.e miało dojść do narodzin jednego z najbardziej wpływowych ludzi w historii rodzaju ludzkiego, czyli Jezusa Chrystusa. Droga do miejsca jego narodzin, miała być wskazywana przez niezwykłe zjawisko astronomiczne zwane Gwiazdą Betlejemską. Jeśli wierzyć opiniom badaczy, dzisiaj zaobserwujemy ją ponownie.

Eksperci z różnych dziedzin spierali się co do pochodzenia tak zwanej Gwiazdy Betlejemskiej już od setek lat. Na przestrzeni wieków pojawiło się wiele hipotez na temat tego, co takiego mogło sprowadzić trzech mędrców do stajenki w Betlejem. Jedna z nich zakłada, że Gwiazda Betlejemska była tak naprawdę koniunkcją Jowisza i Wenus. Dzisiaj mamy doczynienia z kolejną inkarnacją tego rzadkiego zjawiska astronomicznego. Niestety, wspomniane zjawisko nie będzie widoczne na naszym nocnym niebie. Obie planety schowały się za horyzontem około godziny 15 czasu polskiego i w związku z tym, nie jest nam dane obserwować ich przelotu na własne oczy.

Warto pamiętać, że przez ostatnie lata proponowano rozmaite dziwaczne wytłumaczenia fenomenu "Gwiazdy Betlejemskiej" włącznie z tak absurdalnymi teoriami jak podróżujący piorun kulisty. Adwentyści Dnia Siódmego twierdzili nawet, że rzekoma gwiazda to tak naprawdę grupa aniołów, która wskazywała miejsce urodzenia "Zbawiciela". Bardzo możliwe, że w dzisiejszych czasach obserwacja tego typu zostałaby sklasyfikowana, jako UFO.

Oczywiście pojawiło się też wiele naukowych teorii zakładających, że mogła to być chociażby supernowa w gwiazdozbiorze Koziorożca, przypadkowa kometa lub niesamowite ułożenie planet w czasie którego Słońce, Jowisz, Księżyc i Saturn były położone przed gwiazdozbiorem Barana, który w tamtym okresie był idealnie widoczny w trakcie równonocy wiosennej.

Niezależnie od tego która teoria wydaje się nam bardziej prawdopodobna trudno nie przyznać, że dzisiejsza koniunkcja jest wyjątkowa w kategoriach historycznych. Kwestie tego czy to rzeczywiście Jowisz i Wenus poprowadziły trzech mędrców w kierunku stajenki w Betlejem możemy chyba pozostawić historykom i astronomom. Oczywiście o ile zakładamy, że rzeczywiście chodzi o zjawisko astronomiczne a nie coś bardziej niezwykłego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika huma

Przecież wiadomo że gwiazda

Przecież wiadomo że gwiazda nie może prowadzić, bo gwiazdy są nieruchome. Jak wynika z wieloletnuch badań Laury Knight-Jadczyk mędrców prowadził statek-matka, który poruszał się cały czas w kierunku celu na niewielkiej wysokości, najwyżej kilka kilometrów, razem z ruchem mędrców

 

sesja September 30, 1994

Q: (L) What was the “star” that indicated to the prophets...
A: Spaceship.

Q: (L) What kind of space ship?
A: Mother.

Q: (L) Where did this mothership come from?
A: Other realm.

Q: (L) Does that mean other realm as in dimension or density?
A: Yes.

Portret użytkownika kolo21

Trolle z syfzboka już tutaj

Trolle z syfzboka już tutaj włażą swoimi śmierdzącymi girami. Tam nawet nic napisac nie można, bo zaraz fala hejtu się zaczyna, od gości nie mających nawet fotki profilowej, i posiadających aż 0 znajomych.

kolo21

Portret użytkownika Dawid156

Ową koniunkcję Wenus i

Ową koniunkcję Wenus i Jowisza można było dzisiaj rano oglądać na naszym niebie rano przed wschodem Słońca, jednak Jowisz nie był mocno widoczny gdyz nie był w opozycji ale bardzo luźnej 14 stopniowej koniunkcji ze Słońcem.

Portret użytkownika oberoding

3 mędrców...i każdy królem,

3 mędrców...i każdy królem, światełko prowadzące itp. Wierzenia ludów i legendy historii. Słońce i Księżyc na niebie już nie starczały na zaspokojenie ludzkiej cecho-emocji...wiary. potrzebny spokój i zdrowy rozsądek ,trzeba zlikwidować głód,   a nie ubierać zwykłe zjawiska przyrody w.... jezusów

Portret użytkownika Zenek ;)

No to teraz w Betlejem

No to teraz w Betlejem stolarze z zapałem rychtują stajenkę, owczarze są kolbami spędzani do adoracji żłóbka ze wszelkich okupowanych wzgórz Palestyny i tylko z jezuskiem i maryjką może być problem... ale od czego są manekiny.... manekiny UDAJĄCE człowieka... jakim są przecież każdy "wypraniec"....

Portret użytkownika spacepol

Komentatorzy są po byku. Dwa

Komentatorzy są po byku. Dwa prostaki. A może dwóch prostaków? Jeden obraża coś o czym bladego pojęcia niema a drógi niema pojęcia o języku w którym pisze. "Pasu" hmm... Nie zapomnij zapiąć pasu bo ci gaciu spadnu. Może byście wrócili do szkoły matoły?

Strony

Skomentuj