Na Haiti zmarł najwyższy przywódca voodoo

Kategorie: 

youtube.com

Gesner Max Beauvoir, który w 2008 roku otrzymała tytuł Narodowego Ati, zmarł w wieku 79 lat.

 

Gesner Max Beauvoir, najwyższy przywódca na Haiti w tradycyjnym systemie wierzeń voodoo, zmarł w Port-au-Prince w wieku 79 lat, donosi portal La Informacion.com. Wkrótce jego stanowisko obejmie nowy kapłan. Gesner Max Beauvoir był biochemikiem z wykształcenia. W 2008 roku otrzymał tytuł Narodowego Ati, aby chronić historyczną religię Haitańczyków przed atakami protestanckich pastorów, którzy często krytykowali mieszkańców za zaangażowanie w voodoo.

W 2010 roku Pat Robertson, amerykański kaznodzieja ewangelicki, powiedział, że przerażające trzęsienie ziemi na wyspie, które pochłonęło 200 tys. ofiar, było wynikiem haitańskiego „paktu z diabłem”, który zawarto rzekomo w 1804 roku, kiedy wybuchł bunt przeciwko francuskim kolonistom.

W tym samym roku w różnych regionach kraju zlinczowano kilku praktykujących szamanów voodoo, oskarżając ich o wynalezienie proszku, który miał wywoływać cholerę. Max Beauvoir starał się zwalczać stereotypy związane z tą religią. Co więcej, próbował szerzyć voodoo wśród obcokrajowców. Otworzył im nawet dostęp do świątyni, podczas głównych uroczystości związanych z kultem.

Voodoo było częścią kultury afrykańskich niewolników, które przeniesiono na Haiti w XVI i XVII wieku. Ten system wierzeń religijnych był zakazane przez francuskich kolonizatorów, ponieważ kult łączy elementy pogaństwa i chrześcijaństwa.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Wszyscy obeznani z tematem

Wszyscy obeznani z tematem szczepionek wiedzą, że Afryka to miejsce gdzie się testuje zabójcze szczepionki, uśmiercając w ten sposób ludzi tajne stowarzyszenia nowego porządku chcą się przygotować do eksterminacji ludności świata. Okazuje się że Polska też stanie się Afryką !  Mam nadzieję że wybory zdmuchną PO i całą tą resztę co to chce z nas wyssać energię życiową !
http://popotopie.blogspot.com/2015/06/maszyneria-orgoniczna-aktualizacja.html

Polska od 2017 roku stanie się poligonem doświadczalnym koncernów farmaceutycznych. Pod pozorem walki z poważnym problemem zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), cała populacja otrzyma obowiązkową szczepionkę, której działanie jest wciąż wielką niewiadomą – zarówno po stronie korzyści, jak i skutków ubocznych. Zmianom w programie szczepień obowiązkowych towarzyszy medialna propaganda sukcesu, a szczepionka ma stać się remedium na problemy z wirusem. Tymczasem nie dość, że brakuje dowodów na jej skuteczność w kontekście zmniejszenia umieralności zaszczepionych kobiet na raka szyjki macicy, to nawet nie wiadomo jak długo szczepionka działa i czy konieczne będą tzw. szczepienia przypominające. Mimo to już liczone są korzyści płynące ze szczepień przeciwko HPV. Co więcej, Ministerstwo Zdrowia przenosząc finansowanie programu szczepień do Narodowego Funduszu Zdrowia wprost mówiło o inwestycji w zdrowie, która obniży koszty leczenia, bo przypadków zapadalności na nowotwory szyjki macicy będzie mniej.  http://www.pch24.pl/kontrowersyjna-szczepionka-w-polsce--poligon-doswiadczalny-koncernow,38140,i.html#ixzz3ljIVeKcy

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika tubylec

Zaciekawił mnie twój link o

Zaciekawił mnie twój link o maszynerii orgonicznej i odsysie energii a zwłaszcza ten fragment:
 
"Jeśli osoba uzależniona od speedu zdecyduje się zaprzestać brania, to wtedy rozpocznie się astralna manipulacja rzeczywistością senną, której celem będzie utrzymanie takiej osoby w uzależnieniu od kokainy lub amfetaminy. Naprawdę nie ma potrzeby, aby to bardziej rozwijać, wystarczy powiedzieć, że oni zadbają o to, by uzależniony w rzeczywistości snu zawsze znalazł się w sytuacji, gdzie używany jest narkotyk"
 
Jako użytkownik speeda potwierdzam .. to wypisz, wymaluj mój przypadek .. gdy przestaję brać zaczynają sie u mnie sny o narkotykach i ciągną się tygodniami, noc w noc, dopóki znów nie zacznę brać. Zazwyczaj nie pamiętam swoich snów ale motyw z narkotykiem zawsze i zawsze we śnie go biorę. To już trwa kilka ładnych lat i od dawna wiem że mam "lokatora", implant też .. pojawił się mniej więcej w czasie jak zacząłem brać. Nie pamiętam żeby porywało mnie UFO za to od lat co jakiś czas pojawiają się na moim ciele blizny, zawsze po nocy, w okolicy szyi, karku i łopatki .. przeważnie trzy równoległe szramy jakby mnie ktoś pazurami zajechał .. zanotowałem też przypadki kiedy coś niewidzialnego przygniata mnie do łóżka i nie mogę się ruszyć, raz z ogromnym wysiłkiem udało mi się poruszyć ręką i wtedy to coś uciekło. Dbam o mojego lokatora, dostaje ode mnie dużo energii ale w zamian daje mi też coś .. choćby ochronę, dla ludzi jestem nietykalny, mogę łazić całą noc po najbardziej niebezpiecznych zaułkach w mieście, zaczepiać kogo zechcę i o co zechcę i choćby to byli wytatuowani od stóp do głów recydywiści dwa razy więksi ode mnie to każdy grzecznie ze mną gada, nawet fajką poczęstuje, nigdy żadnej agresji w moją stronę. Przez tą "symbiozę" mam też częściowo dostęp do wiedzy mojego lokatora, na tyle na ile potrafię ją zrozumieć, wiedzy z innej częstotliwości, ale żeby ją móc zwerbalizować choćby dla samego siebie muszę być na speedzie i skupić się na temacie a lokator musi być najedzony, podpowiada mi również kiedy i gdzie iść żeby coś ciekawego znaleźć a także jak pozyskiwać różne rzeczy które są mi potrzebne. Po 3 tygodniach abstynencji od speeda symbioza ulega rozluźnieniu, wtedy naprawdę odpoczywam i regeneruję siły a mój lokator idzie się pożywić gdzie indziej .. to jest jedyny dobry moment żeby pomyśleć o rozstaniu ale jeszcze się na to nie zdecydowałem .. zawsze kiedy odchodzi rozpoznaję to, bo przestaje do mnie gadać i nawet mi go trochę brak, wtedy szukam towarzystwa ale wokół sami zwykli ludzie ze swoimi zwykłymi problemami typu na kogo zagłosować, co kupić na urodziny znajomych, co zrobić na obiad i skąd wziąć kasę na różne pierdoły .. i dlatego po jakimś czasie znów wracamy do siebie, jak stare dobre małżeństwo Smile i znów jesteśmy potężni, znów mogę nie spać 6 nocy z rzędu i tyle samo dni z rzędu nie jeść i mieć parę do zmierzenia się ze wszystkim. Bardzo trudno z tego wszystkiego zrezygnować i wrócić do tzw. normalnego życia .. chrześcijaństwo, religie napawają wstrętem chociaż do samego Jezusa nic nie mam, za to do tych którzy się mienią jego naśladowcami owszem. Dobra, to tyle na razie .. pewnie jeszcze wrócę do tego tematu.
 
"Panie, proszę już wystarczy, nie wystawiaj mnie na próby
Nie zniosę, nie mam tarczy, nie doprowadź mnie do zguby
Ten człowiek cały czas walczy w sobie z demonami
Cios za ciosem, jestem twardy broń wyceluj, niech wypali"

 
https://www.youtube.com/watch?v=jqQ8x-W21zo

Portret użytkownika benet

 tubylec  Każdy powód jest

 tubylec  Każdy powód jest dobry by dalej brać, nawet numer z "lokatorem". To nie jest żadna astralna, tylko Twoja manipulacja kolego, sam sobie zgotowałeś ten koszmar. Masz jeszcze wybór, albo przestaniesz brać ten syf, albo któregoś pięknego dnia przestaniesz oddychać. 

Portret użytkownika Lucas

Bracie, nie lekceważ tego

Bracie, nie lekceważ tego świadectwa, bo to wiedza, której nie znajdziesz w necie, a która (jak dla mnie) potwierdza poraz kolejny,  że wokół nas, zamkniętych w wąskiej szczelinie percepcji, ustawionej i obliczonej na tyle ile "mamy widzieć", dzieje się o wiele więcej. Jesteśmy brutalnie wykorzystywani, dojeni z energii, stymulowani jak laboratoryjne świnki do konkretnych działań, myśli, reakcji - do czasu, kiedy sobie tego nie uświadomimy, bo świadomość jest jak światło słońca -kiedy rzucisz je na rzecz -ta rzecz się zmienia. Tego istoty z tamtej strony nie chcą i się boją - żeby ich wystawiać na widok publiczny. Zresztą to się dzieje w całym spektrum życia - politycy też prowadzą zakulisowe machlojki tym skuteczniej, im mniej się o nich mówi, albo im więcej tematów zastępczych podaje ludziom i wywołuje zaślepiające emocje. Kolegę podziwiam i wspieram całym sobą, sam nie byłem nigdy uzależniony, ale z tymi typami miałem wielekroć do czynienia w innych sferach. Walka nie jest równa. Tubylec - jesteś GOŚĆ! Jeśli chcesz pogadać, napisz. Mnie też brakuje rozmów z ludźmi, którzy czegoś wymagają od siebie i życia, nie cierpię bierności. Pozdrawiam Was obu!

Portret użytkownika tubylec

Wiem że mam wybór, zawsze mam

Wiem że mam wybór, zawsze mam .. sam w to wlazłem i sam z tego wyjdę .. jak za dzieciaka kiedy to wszedłem w bagno i sam musiałem sobie radzić bo dorośli bawili się przy ognisku .. ostatecznie się wydostałem chwytając się jakichś kolczastych krzaczorów, pokrwawiony i brudny jak wieprz ale żywy .. dam radę Smile

Portret użytkownika El Koto

Aleś wysmażył lokowanie

Aleś wysmażył lokowanie produktu 10/10 ideał lepiej już się nie da. Szoku doznałem. GZ.
Biedne ego-dzieci z popsutym mózgiem szczepionkami które zaserwowali im popsuci rodzice, zaczną teraz brać speeda mocarza i inne takie oraz wzywać demony żeby je zasiedliły. Przyroda nie znosi próżni, w myśl tej zasady tam gdzie nie ma Boga tam panoszą się wypierdki belzebuba.

Portret użytkownika tubylec

Nie to było moją intencją ..

Nie to było moją intencją .. trudno jednak opisać ten temat nie lokując produktu, może to i dobrze że nie starczyło mi czasu by dopisać resztę tego co chciałem .. bo zaprawdę, powiedziałbyś że jednak można lepiej Wink

Portret użytkownika sio

Kuzynku - Jezus nie poszedł

Kuzynku - Jezus nie poszedł do nieba.
Jezus był starym duchem a Duch św nowym, świeżutką duszyczką.
Przemienienie panskie to nic innego jak wejście nowego ducha w ciało starego - podobnie jest z osiągnięciem nirwany.
Ot i cała tajemnica. Nie ma ewolucjii ducha - jest dewolucja.
Neandertal czy pitekantrop to zmyłka. Takich ras nie było a tylko pojedyncze osobniki bo w poprzednim życiu żarli mięcho np.
Nawet jak ktoś jest Bogiem no to co?
Każdy jako istota jest wieczny tylko ciało umiera a Bóg jedynie może pomóc stać się takim jak On i drogi się rozchodzą.
Inny jest duch który istnieje na ziemi od tysięcy lat a inny ten co dopiero  przyszedł - masz celebrytów np, którym się wszystko udaje - no i co?
Jezus czy mahomet to tacy nowi celebryci sprzed tysiąca lat.
Przed ukrzyżowaniem ten nowy duch zwiał i zostawił starego(panie czemuś mnie opuścił?) i to cała tajemnica wiary chrześcijańskiej.
Jezus stał się cesarzem a duch papieżem aż zostali ostatecznie zwykłymi istotami jak ty np.
Dziś nawet o tym nie wiedzą a rzesze modlą się do obrazków,które nawet ich nie przedstawiają.
Dlaczego miałbym klękać przed Bogiem? Przed tym,który jest najlepszą istotą?
Klęczy się przed złem aby se odpuściło i odeszło - czego również nie robię
 
 

Portret użytkownika kuzYn

To tylko 2 przykłady że Jezus

To tylko 2 przykłady że Jezus nie był wegetarianinem, a jest ich więcej. To zaś, czy poszedł do nieba czy gdzieś indziej, jest dla mnie zupełnie nieistotne. Jeśli jednak podajesz przykład Maryi Magdaleny, uczennicy Jezusa, która jadła mięso, to równie dobrze możesz podać przykład Jezusa Chrystusa który podobnie się odżywiał, a więc również był nieczysty w Twoim mniemaniu.
Skoro więc przeszedłeś już a sio na weganizm, to proponuję abyś przeszedł również na ateizm. Wtedy nie będzie to sprzeczne się z Twoim światopoglądem. Inaczej, będziesz wciąż sam sobie przeczył. Biggrin

 

Portret użytkownika sio

Kuzynku ja tylko zareagowałem

Kuzynku ja tylko zareagowałem na słowa pani czy pana sanktuarium polskie.
Która(y) każe się modlić do Marji dziewicy a mnie dziewiczość nie kojarzy się ze świętością jeszcze w ogóle.  Jak powiedziałem jest wiele dziewic.  A świętość ok - ludzie chcą w coś wierzyć i czy to jest pewnego rodzaju placebo czy zabobon to ja nie wiem.
Ja tu nikogo nie obrażam - nie jestem ateistą tylko nie wysławiam Boga a jezus nie wiem kim był - uzurpatorem może jak abraham. Ok trzeba synów boga faraonów czymś zastąpić. Jakby ich faraon złotem obsypypywał itd śpiewaliby inaczej
Chodzi o to, że trzeba sobie znaleźć w sytuacji niewolnika coś pokrzepiającego.
Oni żli a my dobre - typowo katolickie - a czemu - bo my dobre a oni złe.
Ale nie wiem czy ty jesteś w stanie takie rzeczy zrozumieć bo ci w głowie kotlet mielony nadziewany backiem i posypywany jakąś trzciną

Portret użytkownika kuzYn

A sio, doskonale wiemy obaj,

A sio, doskonale wiemy obaj, że odniesienie się do sanktuarium polski było tylko pretekstem żeby właśnie obrazić osoby jedzące mięso pokazując analogicznie jakie to jest nieczyste pożywienie.
Mnie Bóg i Jezus nie obchodzą bo jestem niewierzący, i w tej kwestii mnie nie obrażasz.
Możesz sobie klękać przed kim chcesz, a ręki nie musisz mi podawać, skoro w Twoim przekonaniu jest nieczysta. Blum 3

 

Portret użytkownika sio

Ha ha,ha kuzynku - wyszło

Ha ha,ha kuzynku - wyszło szydło z worka.
To że nie podam ręki jedzącemu mięso to było do tego kłamcy,który powiedział,że ze mną jadł tatary czy befsztyki. To się teraz wygadałeś. No, no no podszywasz się kuzynku pod innych i kłamiesz, manipulujesz. A miałem Ciebie za przykład, taki ułożony i rady daje i porządku tu pilnuje i taki rozsądny a tu taki kwiatek. Prawie mnie zbanowałeś za straszenie bacego czy kogoś. A ja tylko chciałem się dowiedzieć czy to blokowisko w Policach nie stoi na nieuczciwie odebranym gruncie pewnemu takiemu z pejsami ha, haha Może nie - ok. Tak czy owak pozdrawiam

Portret użytkownika kuzYn

Nie nazywaj mnie @ sio

Nie nazywaj mnie @ sio kłamcą, bo nikogo nie okłamuje i pod nikogo się nie podszywam. Jesteś zwykłym paranoikiem. Napisałeś dzisiaj:
cytuję
Wiele jest dziewic i się nie wywyższają.
A Maryja nie była święta bo zabijała i jadła nieczyste pożywienie z zabitych biednych jagniąt i ryb
Okrucieństwo - nie wiem czy Bóg dotknąłby niewegetarianki.
Nawet JA tego nie czynię
Skoro tak, to znaczy że podobnie traktujesz wszystkich którzy nie są wegetarianami.
Nie potrafisz albo nie chcesz przyznać się do tego co sam piszesz... żenada.
 
To co napisałeś, zgodnie z prawem polskim nazywa się pomówieniem i jest karalne.
Art 212 KK
 
Temat zakończony !

 

Portret użytkownika Sanktuarium polskie

W telewizji pokazywali

W telewizji pokazywali takiego jednego murzyna co powiedział że jest synem szamana voodoo i on powiedział do kamery że jego ojca zabili bo nasyłał krokodyle na ludzi i one ich zjadały, te voodoo to straszna sprawa lepiej iść do Kościoła Katolickiego i się modlić bo w Polsce jest strasznie jak się ludzie nie modlą do Maryji Dziewicy i Jezusa.

Portret użytkownika sio

Wiele jest dziewic i się nie

Wiele jest dziewic i się nie wywyższają.
A Maryja nie była święta bo zabijała i jadła nieczyste pożywienie z zabitych biednych jagniąt i ryb
Okrucieństwo - nie wiem czy Bóg dotknąłby niewegetarianki.
Nawet JA tego nie czynię

Portret użytkownika kuzYn

To dlaczego jego synuś

To dlaczego jego synuś którego zabrał do nieba nie był wegetarianinem ?
 
"Po zmartwychwstaniu, kiedy Jezus pokazał się uczniom, ci byli z początku zaskoczeni, a nawet przerażeni. Ewangelia Łukasza opisuje, że myśleli raczej, że widzą jakąś zjawę, ponieważ dobrze wiedzieli, że ich Nauczyciel został zabity. Jezus, chcąc, żeby Go poznali, pokazał im swoje ręce i nogi, na których widniały ślady ukrzyżowania. Nawet zachęcał uczniów, żeby Go dotknęli, tłumacząc, że: „duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam” [Łk 24,39]. Kiedy uczniowie wciąż nie mogli przestać się dziwić, znajdujemy taki opis: „Lecz gdy oni jeszcze nie wierzyli z radości i dziwili się, rzekł im: Macie tu co do jedzenia? A oni podali mu kawałek ryby pieczonej i plaster miodu. A On wziął i jadł przy nich.” [Łk 24,41-43]."
 
 " I nastał dzień Przaśników, kiedy należało ofiarować baranka wielkanocnego. I wysłał Piotra i Jana, rzekłszy im: Idźcie i przygotujcie nam wieczerzę paschalną do spożycia. Oni zaś rzekli do niego: Gdzie chcesz, byśmy ją przygotowali? On zaś rzekł do nich: Gdy wchodzić będziecie do miasta, oto spotka się z wami człowiek, niosący dzban wody; idźcie za nim do domu, do którego wejdzie; i powiedzcie gospodarzowi tego domu: Nauczyciel każe ci powiedzieć: Gdzie jest izba, w której mógłbym spożyć baranka wielkanocnego z uczniami moimi? A on pokaże wam przestronną jadalnię, przystrojoną, tam przygotujcie. A oni odszedłszy, znaleźli, jak im powiedział, i przygotowali wieczerzę paschalną. A gdy nadeszła pora, zajął miejsce przy stole, a apostołowie z nim. I rzekł do nich: Gorąco pragnąłem spożyć tę wieczerzę paschalną z wami przed moją męką;” [Łk 22,7-15]
 
A może mówimy o 2 różnych bogach ?

 

Portret użytkownika Cabaj

A dotknoł?a czym dotknoł?A

A dotknoł?a czym dotknoł?A Jezus jadł,pił a nie robił kupy i żył....jak to możliwe?Żaden człowiek nie jest święty no ale cóż...naprodukowali tego w brud i biją pokłony.A gdzie przykazanie:Nie bedziesz miał bogów cudzych przede mną?To jest dopiero obłuda!

Skomentuj