Halloween czyli anglosaskie Dziady, powoli wypierają ich katolicką wersję

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dzisiaj przypada stare słowiańskie święto Dziady. Jego korzenie sięgają dawnych czasów podstawowym celem jest upamiętnienie przodków. Niestety dzisiaj zwyczaj ten jest prawie zupełnie zapomniany i został zawłaszczony przez chrześcijan, którzy przejęli niemal wszystkie tradycyjne pogańskie święta, po prostu nazywając je na nowo. Katolicy jednak też doczekali się konkurencji, w postaci anglosaskiego Halloween, którego obchody bardzo ich denerwują.

 

Dziady, to nazwa słowiańskiego rytuału polegającego na przekonaniu, że raz w roku można nawiązać kontakt ze zmarłymi. Było to święto, które zobowiązywało do zaprowadzenia porządku w domostwie. Wychodzono też wtedy wspólnie na miejsca pochówku zmarłych i rozpalano tam dla nich ogień, przeważnie były to wielkie ogniska. Brzmi znajomo?

Według mitologii słowiańskiej dusze zmarłych w trakcie dziadów miały przybywać w miejsca zgromadzeń, dusze zawieszone miedzy dwoma światami, a modły do nich wznoszone mogły im pomóc przy przejściu w zaświaty. Zawsze obchodzono je z 31 października na 1 listopada. Dawni Słowianie wierzyli, że tej nocy granica między światem żywych i zmarłych zanika.

Z kolei anglosaski zwyczaj zwany Halloween, jest konsekwentnie implementowany w kolejnych krajach poddających się wpływom kulturowym narzucanym przez Stany Zjednoczone. Obchodzenie tego zwyczaju, przeważnie objawia się to tym, że dzieci przebierają się za różne maszkarony i udają się w podróż po domach, niczym chrześcijańscy kolędnicy.

 

Zarówno Dziady jaki Halloween przypadają tego samego dnia,  31 października, ale na tym podobieństwa się kończą i na próżno w tradycji Halloween, poszukiwać jakiegokolwiek odniesienia do przodków. Trzeba przyznać, że na tym polu dużo lepiej robią Katolicy ze swoim dniem Wszystkich Świętych, czyli katolickich bóstw pomniejszych i przypadającym dzień potem, tak zwanym Dniem Zadusznym.

To właśnie jedyna odrębność względem starosłowiańskich Dziadów, na jaką zdobyli się naśladujący ten zwyczaj przedstawiciele wiary "watykańskiej". Propagowany obecnie model obchodzenia Halloween jest często wiązany z klasycznym okultyzmem.  Świadomie czy nie, jest on przemycany wśród najmłodszych. Właśnie to bardzo nie podoba się Kościołowi Katolickiemu, który zwłaszcza w Polsce, aktywnie zwalcza tę nową anglosaską modę.

Jak wiadomo mało kto lubi konkurencję, a odpowiednik chodzenia po domach, u Katolików przypada dopiero po Saturnaliach czyli po Szczodrych Godach, które przypadkiem wypadają 24 grudnia, akurat wtedy, kiedy Katolicy obchodzą tak zwane Boże Narodzenie. Takich zbiegów okoliczności jest znacznie więcej. Przypadkiem zupełnym Jare Gody zbiegają się z Wielkanocą, a Dzień Kupały wypada akurat w Świętego Jana Smile

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dębowe

"Niestety dzisiaj zwyczaj ten

"Niestety dzisiaj zwyczaj ten jest prawie zupełnie zapomniany i został zawłaszczony przez chrześcijan, którzy przejęli niemal wszystkie tradycyjne pogańskie święta, po prostu nazywając je na nowo."

Nie przez chrześcijan, tylko przez katolików, niedouczony człowieku.

Portret użytkownika Zenek ;)

31 października jest DNIEM

31 października jest DNIEM SATANISTYCZNYM, dniem uświęconym biblijną „TRADYCJĄ” pod tym względem… DNIEM SKŁADANIA OFIAR z ŻYCIA demonom….

Jak wiadomo 31 października obchodzone jest zarówno DZIEŃ ZADUSZNY (DZIEŃ ZMARŁYCH) jak i HALLOWEEN.

Pierwsze święto czyli DZIEŃ ZMARŁYCH przyjęło się uważać za święto PAMIĘCI O ZMARŁYCH w czasie którego odwiedza się ich groby i zapala znicze….

Drugie święto czyli HALLOWEEN jest świętem przeciwstawnym poprzedniemu. Tego dnia na ulice wylegają POPRZEBIERANE za MONSTRA dzieciaki w poszukiwaniu „PIERNIKOWEJ CHATKI” by ją z „cukierków” poobjadać.

Mało zaś kto wie iż i jedno i drugie święto ma KONOTACJE HISTORYCZNE związane z powszechnie znanym faktem iż TEGO DNIA OTWIERA SIĘ BRAMA DO PIEKŁA…. i MIESZKAŃCY owego WYLEGAJĄ do świata żywych by tu POLOWAĆ NA SWOJĄ STRAWĘ. Pierwowzorem tego święta była wojna DEMONA jezusa i jego Nierządnej matuli maryi (HEL) z Chrystusem o „panowanie nad światem” bądź w innym ujęciu „o dusze” by nie zostały one PORWANE DO ŚWIATA jezuska i maryjki czyli DO PIEKŁA….. Ten typ święta obchodzony jest na przykład w Meksyku…

Później to święto zmieniło swoje znaczenie i z braku Chrystusa (WYDANEGO NA ŚMIERĆ PRZEZ SWOICH WIERNYCH)…. wyłażące tego dnia DEMONY (GŁODNE DUCHY) postanowiono PRZEKUPYWAĆ by nie niepokoiły one domostw tzw „pobożnych ludzi”…. i tak narodził się kult tzw OFIARY… przykuwanej do skały czy pala w nawiedzonym miejscu czy na rozstajach dróg by tam ZOSTAŁA ONA POŻARTA przez demony które nasyciwszy w ten sposób swoje ŁAKNIENIE KRWI zostawiły by resztę społeczności w spokoju.

Dalszym rozwinięciem tego kultu jest składanie pokarmu na grobie bliskich… „by ani teść ani teściowa nie straszyli po nocach”….

Kolejnym rozwinięciem tego kultu jest PALENIE ZNICZY… czyli PONOWNE SKŁADANIE truposza, JEGO DUSZY w OFIERZE DEMONOM….. rok w rok bo tym jest katolska wersja tego święta. MORDOWANIEM DUCHA ZMARŁEGO w zamian za „zdrowe” życie już jego BEZdusznych żywych…..

Powróćmy do HALLOWEEN…. mało kto wie iż to się powinno pisać HEL-o-WEAN… czyli ŚWIĘTO HEL (maryi) jakiej tego dnia SKŁADA SIĘ OFIARĘ Z ŻYĆ DZIECI….. innymi słowy RYTUALNIE JE DLA NIEJ MORDUJE by ona tak mogła zachować swoje i przy okazji OBSYPAĆ SWOJĄ MOCĄ…. kapłanów to czyniących…. tych z synagog wszelakich….. z krzyżami i półksiężycami włącznie…..

bo mało też kto wie iż „CHODZENIE PO DOMACH ZA CUKIERKAMI” to taka UGRZECZNIONA wersja bajki o PIERNIKOWEJ CHATCE, JASIU i MAŁGOSI (Chrystus z poprzedniego akapitu) i ZŁEJ CZAROWNICY (STARUSZE, KOSTUSZE) czyli MARYI jaka ich kusząc owymi słodyczami ZJADAŁA wcześniej GOTUJĄC…..

i o ile w krajach europejskich ciężko jest takie dzieci „zawieruszyć” w trakcie ich „poszukiwania cukierków” to w miejscach dzikich, o ODLEGŁEJ od siebie ZABUDOWIE tak jak w bajce OFIARY SATANISTÓW SAME IM WCHODZIŁY W ŁAPY w poszukiwaniu owych cukierków….. by sami sataniści byli CZYŚCI w obliczu OSKARŻEŃ o CZARY….. czy MORDY NA NICH…..

Sam zaś jezusek, maryjka to ELOHIMy czyli zachwalani w ezo PLEJADANIE…. ale generalnie biblia mówi nań UPADLI……

Portret użytkownika Vamos

"<b>orzaz odmawianie różańca

"<b>orzaz odmawianie różańca którego zakazał odmawiać sam Jezus woła o karę  do nieba na tych bałwochwalców.<b/>"

Mój Boże...bądź poważny Jarosław...

Alfred Jan Palla (ur. 1960 w Wodzisławiu Śląskim[1]) – polski pisarz, podróżnik, historyk, <b>teolog adwentystyczny<b/>, apologeta, autor książek.\

Bardzo dziękuję za odniesienie się do mojego komentarza.

 

Portret użytkownika Em

Kościół rzymskokatolicki nie

Kościół rzymskokatolicki nie równa się chrześcijaństwo, mimo to że wiele ludzi tak błędnie uważa. Chrześcijaństwo to naśladowanie Chrystusa i jeśli sięgniemy do Biblii, zaręczam nie znajdziecie takiego procederu by pierwszy kościół, pierwsi apostołowie obchodzi święta pogańskie pod nową nazwą. Krk jeśli znamy historie widać że taki preceder zapoczątkował, co jest głupotą bo albo ktoś chce być naśladowcą Chrystusa albo nie, każdy powinien mieć wolną wolę.  

Portret użytkownika r.abin

Wszystko to jest prawdą (jak

Wszystko to jest prawdą (jak też, że np Choinka - to tradycja germańska). Mnie interesuje powód i źródło wypierania starej tradycji, przez nową (świecką - jak powiedział Bareja). Ktoś - za niemałe pieniądze (akcje medialne kosztują), wypiera konkurencję z Rynku. Nie tylko K.K. traci, producenci zniczy (i Palikot) też.

Portret użytkownika Maksymilian1983

Mam nadzieje ,że z równą

Mam nadzieje ,że z równą gorliwościa sledzisz doniesienia o ofiarach kościelnej pedofilii.W Irlandii akurat o ktorej wspomnialeś proceder byl gigantyczny i trwał dekady.Dopiero w ostatnich latach to szambo zaczeło wypływac, a kościól przyduszony do ściany zaczał się rozliczać z przeszłoscią.

 

Portret użytkownika Jaroslaw

Wrogość , pogarda i nienawiść

Wrogość , pogarda i nienawiść ekstremistów katolickich do innych wyznań chrześcijańskich zaczyna przybierać w Polsce niepokojące rozmiary.Ich bałwochwalstwo,demoniczny, zakazany w Biblii kult "królowej nieba" :

http://eliasz.dekalog.pl/goscie/palla/krolowa.htm

orzaz odmawianie różańca którego zakazał odmawiać sam Jezus woła o karę  do nieba na tych bałwochwalców.

Pan Jezus zakazał odmawiania różańca: Przekład Nowego Świata (1997) Ewangelia Mat 6:7 nwt-pl "(7) A modląc się, nie powtarzajcie wciąż tego samego jak ludzie z narodów, gdyż oni mniemają, że zostaną wysłuchani dzięki używaniu wielu słów." Słowo Życia (1989)Ewangelia Mat 6:7 psz "(7) Nie róbcie z modlitwy paplaniny – jak poganie, którzy sądzą, że wysłuchanie ich próśb zależy od ilości wypowiedzianych słów."Poza tym różaniec jest pogański a nie chrześcijański:  
wiecznybog-znikomyczlowiek.blog.onet.pl/2009/09/02/rozaniec-kto-go-wymyslil/
 Żaden chrześcijanin co zachowuje Biblie i słowa Jezusa nie będzie odmawiał czczej paplaniny wymyślonej przez Watykańczyków zwanej różańcem.

Strony

Skomentuj