Halo słoneczne nad Chile zostało uznane za "boży znak"

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Mieszkańcy chilijskiego miasta Santiago byli świadkami pojawienia się na niebie tajemniczego zjawiska, które wielu odczytało, jako „Boży znak". Świadkowie zarejestrowali zdarzenie kamerami, aparatami oraz telefonami i opublikowali je w Internecie.

Na nagraniach widać, jak na tle niebieskiego nieba pojawia się jasny dysk słoneczny, z którego wychodzi ścieżka światła prowadząca wprost do niebios. Dla komentatorów i wielu wiernych to ważny znak oraz dowód na to, że niebo jest przed nami otwarte. Ktoś inny wyraził odważny pogląd, że zbliża się trzęsienie ziemi.

 

Jednak eksperci twierdzą, że nie ma nic mistycznego w tym niezwykłym obrazie. Jest to zwykła słoneczna aureola, która ma zdolność przyjmowania różnych form. To zjawisko atmosferyczne jest możliwe pod warunkiem czystego nieba i suchego powietrza z zawieszonymi kryształkami lodu. To dzięki nim załamują się promienie słoneczne i pojawiają się takie dziwne formy. Chile słynie z korzystnych warunków dla halo słonecznego. Często występuje tam sucha pogoda i czyste niebo. Wielu astronomów wyraża pogląd, iż z tego powodu warto budować duże obserwatoria właśnie na terenie tego kraju.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj