Hinduskie władze wprowadziły zakaz wskrzeszania zwłok

Kategorie: 

Źródło: http://24news.com.ua/20902-uchyonye-nashli-v-ssha-sledy-drevnego-meteorita-ubijcy/

Temat powrót umarłych do życia poprzez ożywienie zwłok nadal zajmuje naukowców. Amerykańska firma BioQuark otrzymała od swojego rządu pozwolenie na prowadzenie kontrowersyjnych eksperymentów. Pierwszy z nich miał być zrealizowany w  Indiach, ale z kolei władze tego kraju kategorycznie się temu sprzeciwiły i zabroniły wskrzeszać ludzi po śmierci klinicznej, donosi Science.

 

Aby przywrócić funkcję mózgu, naukowcy zebrali syntetyczne białka o nazwie kodowej BQ-a, stosując specjalne komórki macierzyste. Ponadto, innowacyjni eksperymentatorzy prace mózgu i nerwów zamierzają stymulować laserowo i elektrycznie. Na potrzeby przedsięwzięcia zaplanowano zebrać grupę dwudziestu „ochotników" w stanie śmierci klinicznej, których rodziny zgodziły się oddać ciała bliskich do badań naukowych.

 

Rząd Indii twierdzi, że firma BioQuark otrzymała zakaz z uwagi na brak niezbędnych pozwoleń na prowadzenie eksperymentów medycznych. Hindusi nie zamierzają też przyspieszać i ułatwiać procesu pozyskiwania stosownych certyfikatów i koncesji. Eksperci BioQuark nie poddają się jednak i zamierzają prowadzić swoje doświadczenia w krajach bardziej im „przyjaznych i sprzyjających”.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Niestety...nasza świadomość

Niestety...nasza świadomość to wynik procesów elektrobiohemicznych zachodzących w mózgu. Mózg kończy działalność...więc świadomość zanika i tyle.Czyli...to co zdechło już nie wstanie...więc "sranie" na takie wskrzeszanie.

Skomentuj