Hipoteza sylurska! Sekretna cywilizacja mogła istnieć miliony lat temu

Kategorie: 

Źródło: InneMedium

Wielu ludzi wierzy w to, że w przeszłości Ziemi, istniała inna zaawansowana cywilizacja, która zanikła w wyniku globalnego kataklizmu, sprowokowanego jej działaniami na planecie.

Hipoteza sylurska sugeruje, że miliony lat temu na Ziemi mogła istnieć cywilizacja (niekoniecznie ludzka), zdolna do przekształcenia świata, i spowodowania zmian klimatycznych, porównywalnych lub większych niż te powodowane przez ludzkość w epoce przemysłowej. Gavin Schmidt, dyrektor Goddard Institute for Space Studies w NASA, oraz astrofizyk Adam Frank z University of Rochester opierają swoje teorie na badaniach zjawiska znanego jako „maksimum termiczne paleocenu i eocenu”.

Ta dramatyczna zmiana klimatu, wyznacza koniec paleocenu i początek eocenu. Doszło do niej około 56 milionów lat temu i być może, została wywołana sztucznie. W tamtym okresie, średnia temperatura Ziemi była o 15 stopni wyższa niż obecnie. Na całej powierzchni Ziemi praktycznie nie było lodu, a klimat na biegunach był prawie tropikalny.  Niezwykłe jest jednak to, że istnieją badania, które dowodzą, iż w poprzednich stuleciach nastąpił szokujący wzrost emisji dwutlenku węgla, porównywalny z tym, jakiego badacze spodziewają się po antropocenie – epoce geologicznej, która zastąpi obecny holocen.

„Czy te wydarzenia świadczą o istnieniu nieludzkiej cywilizacji przemysłowej?” – pyta Frank w artykule opublikowanym w tym tygodniu.

Jeśli ta wymarła cywilizacja naprawdę istniała, to całkiem możliwe, że nie pozostał po niej żaden ślad. Należy pamiętać, że większość znalezionych skamieniałości sięga tysięcy lub setek tysięcy lat, a nie milionów. Możliwe, że pozostałości hipotetycznych fabryk i budynków z tamtych czasów są dziś tylko kurzem. Jak zauważają badacze, cywilizacja przemysłowa, która żyła 100 000 lat, czyli 500 razy dłużej niż nasza nie pozostawiłaby po sobie zupełnie nic. Poszukiwanie dowodów na istnienie takich cywilizacji, wymagałoby nowych i wyspecjalizowanych metod wykrywania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika irfy

Hipoteza bardzo atrakcyjna

Hipoteza bardzo atrakcyjna ale niestety całkowicie nierealna. O ile na Ziemi po takiej cywilizacji faktycznie mogłoby nic nie pozostać, to na pewno liczne ślady byłyby w przestrzeni okołoziemskiej. Nasza obecna cywilizacja lata w kosmos od 65 lat a już teraz zdążyła zawalić orbitę taką ilością śmieci, że powoli zaczynają one zagrażać kolejnym satelitom albo innym okołoziemskim urządzeniom. W przypadku istnienia cywilizacji jeszcze bardziej zaawansowanej takich pozostałości siłą rzeczy musiałoby być sporo i to w szerokim otoczeniu Ziemi.

Nie znaleziono niczego, poza jakimś hipotetycznym satelitą Black Knight, którego wiek jest zresztą szacowany na około 10 tysięcy lat a nie kilkadziesiąt milionów. O ile więc na Ziemi wszystko mogłoby zardzewieć, skorodować, przekształcić się i rozpaść pod wpływem warunków atmosferycznych, o tyle w kosmosie musiałoby krążyć chociaż coś. Nie krąży nic. Możliwe, że jakaś międzyplanetarna cywilizacja od czasu do czasu odwiedzała Ziemię, ale były to odwiedziny przelotne, nawet bez pozostawiania stałych posterunków czy stacji badawczych.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika KOSMITA

Do czego służyły Piramidy

Do czego służyły Piramidy Egipskie?

Według mojej subiektywnej opini to

anteny nadawczo odbiorcze do komunikacji i

do pozycjonowania statków kosmicznych w

przestrzeni.Statki kosmitów nie mają żadnych mostków

jak w star - treku czy sterów jak w samolocie.

Statki te poruszane są za pomocą siły woli oraz

telepatycznie.Piramidy są podobno portalami do innych wymiarów.

CERN to portal wybódowany na bazie technologi kosmicznej

tak jak samolot sr - 71 blackbird projekt został rozpoczęty

w latach 60 ubiegłego wieku a zestrzelenie pilota

samolotu u 2na Rosją tylko przyspieszyło prace

nad tym projektem.

SR 71 BLACKKBIRD "MADE BEFORE EMIAL"

Lockheed SR-71 BLACKBIRD! The GREATEST AIRCRAFT EVER made!

(And The World's Fastest Plane Ever!)

 

https://www.youtube.com/watch?v=47gCbwnHSHo

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_SR-71_Blackbird

 

 

 

 

 

 

Portret użytkownika AndrzejŚ

Osobiście jestem przekonany o

Osobiście jestem przekonany o istnieniu wysoko rozwiniętej cywilizacji na Ziemi miliony lat temu. NIe wszystkie dowody zniknęły, są odciski w kamieniu i skamieliny właśnie sprzed ok. 50 milionów lat wstecz. O jej istnieniu mogą świadczyć zarówno pozostałości na Ziemi, jak i na orbicie Ziemi / w kosmosie. Z niejasnych dla mnie przyczyn wiedza o tym nie jest rozpowszechniana, a mogłaby służyć jako ostrzeżenie dla nas.

Portret użytkownika Egzystencjalny

Niejasne? Poczytaj co masoni

Niejasne? Poczytaj co masoni robili przez wieki i kto dzisiaj rządzi światem. Szary lud ma być głupi i mieć niskie wibracje. Dlatego wiedzy innych przeszłych (może teraźniejszych też? ) inteligentnych formach życia się nie naucza. Lud ma być ciemny i biedny, ma się nie zastanawiać. władza na topie dla nielicznych. Trzymają masy w szachu, manipulują na wszelkie sposoby, dzielą, bawią się nami i się bawią po to żeby utrzymać władze absolutną, żeby im się tam na gorze nie zrobiło zbyt gęsto. Wink pozdr

Skomentuj