Historia Starożytnego Egiptu może sięgać nawet 28 tysięcy lat

Kategorie: 

Wielka Piramida - źródło:wikipedia.org

Historycy mają spory problem z chronologią starożytnego Egiptu. Nowoczesne państwo pojawia się nagle a to, co następuje potem trudno nazwać rozwojem, jest to wręcz powolne tracenie potencjału. Można powiedzieć, że im dawniej sięgniemy w historię tego państwa tym jaśniejszy obraz dominacji zobaczymy, tak jakby źródło tej cywilizacyjnej przewagi biło w jeszcze bardziej zamierzchłej przeszłości a czasy świetności były powoli zapominane.

 

Badacze historii Starożytnego Egiptu nie wiele wiedzą na temat jego początków. Głównie, dlatego, że nie zachowało się dużo źródeł historycznych. Naukowcy opierają się głównie na przekazach historyków antycznych. Datowanie najstarszej historii Egiptu jest bardzo trudne a niektórzy twierdzą wręcz, że niemożliwe. Periodyzacja odbywa się, bowiem nie latami a dynastiami.

 

Najważniejszym przekazem jest praca kapłana egipskiego Manetona. Niestety większość tego cennego dokumentu zaginęła i w czasach dzisiejszych posługujemy się cytatami zaczerpniętymi z tego dzieła i zapisanymi w pracach znacznie później żyjących historyków greckich, arabskich i żydowskich. Periodyzacja według Manetona opisuje historię dzieląc ją na 31 dynastii, jak to określa ‘śmiertelnych”. Wspomina on tez o dynastiach bogów i półbogów, jakie miały je poprzedzać.

 

W czasach, w których nauka historii a zwłaszcza starożytnej nie jest oczywistością warto też przypomnieć jak nauka dzieli poszczególne okresy historii Egiptu. Mamy, więc Wczesne, Stare, Średnie, Nowe i Późne Państwo. Według Manetona Wczesne Państwo to okres, gdy władze sprawowała pierwsza i druga dynastia. Wspomina on również o władcach przed dynastycznych nazywając ich dynastią Królów. To bardzo interesujący detal, bo Menaton musiał wiedzieć o tym z jakichś jeszcze wcześniejszych przekazów. Menaton wspomina króla Menesa, który miał zjednoczyć Dolny i Górny Egipt.

 

Jeszcze bardziej niesamowicie brzmi okres panowania królów przed dynastycznych w Egipcie, który według Menatona trwał w przeliczeniu na nasze lata ponad 24 900 lat. Historycy odrzucili tą wiadomość, jako błędną. Zresztą bardzo długo wyznacznikiem była Biblia, więc periodyzację Egiptu starano się zawrzeć w tym zakresie jak gdyby dopasowując informacje do świętego pięcioksięgu.

 

Sam Menaton dobrze rozumiał, jakie będą reakcje na tego typu informacje, dlatego starał się swoje przekazy na temat tych zamierzchłych czasów maksymalnie uwiarygodnić. Twierdził, że informacje zaczerpnął ze świętych ksiąg egipskich sprzed 28 000 lat. Co ciekawe tą informacje potwierdza bardzo ceniony przez współczesnych uczonych historyk żydowski Józef Flawiusz.

 

Takich szczątkowych informacji jest tak wiele, że trudno nie wyciągnąć na ich podstawie wniosku, że cywilizacja egipska jest dużo starsza niż się powszechnie uważa. W wielu przypadkach historycy wolą o tym nie mówić, bo przyjęcie tego do wiadomości skutkowałoby koniecznością napisania na nowo całej historii Starożytnego Egiptu.

 

Doskonałym przykładem takich pamiątek po tym zapomnianym okresie w historii Egiptu jest słynna Wielka Piramida, która całkowicie błędnie jest uważana za budowlę stworzoną przez faraona Chu-fu znanego pod greckim imieniem Cheopsa. Przynależność tej niesamowitej budowli do Cheopsa opiera się na jednej jedynej inskrypcji, jaką znaleziono na jej wewnętrznych ścianach. To jest zresztą jeszcze bardziej niesamowite, ze budowniczy piramidy w odróżnieniu od innych tego typu obiektów nie umieścił w ogóle inskrypcji tak typowych dla innych spenetrowanych budowli.

[ibimage==13220==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

O czym to świadczy? O tym, że Wielka Piramida była niedoścignionym pierwowzorem stanowiącym inspiracje dla następnych władców Egiptu starających się naśladownictwem, bardziej lub mniej udanym, podążać za wzorcami z zamierzchłej przeszłości. Dowodem takiego naśladownictwa jest na przykład nieudana piramida łamana z Dahszur, która powstała w okresie IV dynastii. Dowodem jest też to, ze żadnemu z późniejszych władców nie udało się stworzyć czegoś choćby porównywalnego do monumentalnego kompleksu z Gizy.

 

Być może kiedyś doczekamy się uczciwego opracowania na temat historii starożytnego Egiptu, jednak, aby było to możliwe trzeba najpierw odkryć całą, wypieraną przez nowożytnych naukowców, prehistorię, która dała początek wielu cywilizacjom na kilku kontynentach. Prędzej czy później ten dzień nadejdzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"Menaton wspomina króla

"Menaton wspomina króla Menesa, który miał zjednoczyć Dolny i Górny Egipt." - król MENES to król MIDAS co miał ośle (demonie) uszy. Jezus zwany poprawniej JANUSem też wjechał na osiołku TROJANIE do miasta. TROJAN piekielna bestia znana i z mitologi SŁOWIAN - takze ma OŚLE USZY. PRZYPADEK, NIE? ZAKAZANE POCHODZENIE SEMITÓW.
 
Egipski AMON ten co napadł na Egipt gwałcić, kraść i mordować pierworodne jahwe w ofierze to zydowski ARON ten co niby w nim z mojzeszem (mojrzesz = MOJA RZESZA sług z oslimi uszami (kosmitów jacy napadli na Ziemie)) kapłanił. Tak lemingi, wystarczyło by wam pozamieniano bohaterów czy bogów na troche innych i juz sie zachowujecie jak karpie wyciągnięte z wody.
 
Archeologia i mitologia w przeciwieństwie do "prawdomównych mendiów" nie kłamie.

Portret użytkownika Kasia

oj, oj oj, ludzie piramidy

oj, oj oj, ludzie piramidy powstały 24 tys pnenie ujawniają tego, bo nie chcą, by padła religia i świat się przewrócił do góry nogami, ale nic takiego się nie stanie, a świat i tak ogarnie prawdaludzie żyli razem ze smokami kiedyś, poza tym, kosmici byli zawsze obecni, mieszali się z ludzmi, a mitologia to fakt, było wtedy masę doświadczeń genetycznych tylko , że te rasy kosmitów tylko uszkodziły człowieka, który wczesniej był o wiele bardziej rozwinięty i nie było rady, musieli użyć podstępu, by człowieka ogłupić, poddać genetycznym manipulacjom.Pasuje to do obrazu Edenu.Piramidy były elektrowniami, teraz ufo przylatuje, by nas przestrzec przed nieekologicznym trybem życia, bo możemy znizczyć całe życie nie tylko na ziemi, ale dojdzie też do kosmosu.Pobierają czasem próbki genetyczne, by wzbogacić własną rase, która jest uszkodzona dzięki własnie braku równowadze ekologicznej.jestem indygo i wiem te rzeczy od dziecka, nie dziwcie się, wkrótce telepatia i telekineza bedzie na porządku dziennym i to nie są triki, tylko moc umysłu. Nauka całkiem się zmieni. 

Portret użytkownika JVK_2012

WIELKA PIRAMIDA W GIZIE,

WIELKA PIRAMIDA W GIZIE, Piramida Cheopsa została rzeczywiście wzniesiona przez Króla Kufu (wtedy nie było dynastii faraonów), 4500 lat przed Chrystusem. A właściwie nie przez niego, ale przez cywilizacją z poza Ziemi czego współczesny świat "nauki" nie chce zaakceptować. Wydarzenie, jakim była budowa Wielka Piramida było tak znaczące i doniosłe, że królowie z wielu odległych stron podążali do Egiptu by uczestniczyć w tym niezwykłym dziele, które rzeczywiście trwało 20 lat. Nie było również żadnych niewolników, robotnicy wykonywali tylko prace pomocnicze. Żywność dla tak ogromnej rzeszy ludzi była dostarczana Nilem z głębi Afryki.Kilka faktów do tej pory sprawia dużo kłopotu współczesnym teoretykom w jaki sposób Piramida powstała. Kilka z nich jest bardzo wymownych:   Brak wyjaśnienia w jaki sposób kilkudziesięciotonowe bloki granitowe były sprowadzane z kamieniołomów oddalonych o 1000 km. od miejsca budowy.Brak wyjaśnienia w jaki sposób były one umieszczane na dużej wysokości, większej nawet niż 50 m. z dokładnością większą niż mają współczesne przyrządy pomiarowe.Jaką technologię wykorzystano do cięcia bloków skalnych, która była 500-krotnie szybsza od współczesnej.De facto piramida nie ma 4-ech płaszczyzn, ale 8, co sprawiło, że ich budowa była jeszcze trudniejsza.Nie wspomina się, że cała piramida była pokryta dodatkowo 113-toma tysiącami płyt stanowiących wykończenie piramidy, każdy o wadze 10-ciu ton (pozostałości takiego wykończenia widać jeszcze na Piramidzie Chefrena).Czyli prędkość układania każdego z bloków skalnych, z których zbudowana jest Wielka Piramida była mniejsza niż minuta (dokładnie 45 sekund wliczając w to transport, cięcie i samo ich układanie).Dokładność z jaką Wielka Piramida została zbudowana pięknie zobrazował Nassim Haramein, mówiąc, że przesunięcie środka ostatniego bloku skalnego na szczycie piramidy względem środka jej podstawy to 8 mm. Czyli te 8 mm należy podzielić przez 2 miliony 500 tysięcy bloków skalnych (sic!), z których składa się piramida. Czyli taka jest dokładność jej wykonania!A granitowe bloki, z których zbudowana jest Wielka Galeria wewnątrz Piramidy są ze sobą tak szczelnie połączone, że dosłownie nie mieści się między nimi nawet kartka papieru.Co do samej kultury egipskiej (tak jak i każdej starożytnej na naszej Ziemi), wywodzi się ona bezpośrednio z Atlantydy o czym nasz świat również dowie się w krótkim czasie. Właściwie każda z nich miała stałe kontakty z Przybyszami z Kosmosu, co miało służyć naszemu rozwojowi, tak duchowemu jak i technologicznemu. A jeden bez drugiego nie istnieje.

Portret użytkownika devoratus

Inventory Stela podaje, że

Inventory Stela podaje, że Chufu jedynie robił renowację zewnętrznej warstwy piramidy, bo sama piramida była już podniszczona.
 
Tak przy okazji, to najważniejsze fragmenty okładziny z piramidy Cheffrena, te które zawierały opis (przeznaczenie i sposób użycia piramid) zostały uratowane i można je po dziś dzień oglądać, jesli się tylko wie - gdzie zostały umieszczone.

Portret użytkownika JVK_2012

Inaczej - Cheops Drugi -

Inaczej - Cheops Drugi - zgadza się, rzeczywiście naprawiał piramidę, ale 2000 lat po jej wybudowaniu i dlatego współczesna nauka błędnie podaje datę jej powstania. Król Chufu (Ten, Który Przybył z Nieba) - powiedzmy Cheops Pierwszy - jest jej właściwym budowniczym. Oba grobowce z mumiami obydwu władców będą odnalezione (ich lokalizacje juz są znane), więc będzie to niepodważalnym dowodem ponownej pomyłki współczesnej "nauki".W sumie całe kompleksy pałaców i świątyń z Płaskowyżu Gizy zostały doszczętnie zniszczone, bo ludność z Kairu rozkradła cały materiał, z których były wybudowane i pobudowała swoje domostwa.

Portret użytkownika JVK_2012

  WIELKA PIRAMIDA W GIZIE,

 WIELKA PIRAMIDA W GIZIE, Piramida Cheopsa została rzeczywiście wzniesiona przez Króla Kufu (wtedy nie było dynastii faraonów), 4500 lat przed Chrystusem. A właściwie nie przez niego, ale przez cywilizacją z poza Ziemi czego współczesny świat "nauki" nie chce zaakceptować. Wydarzenie, jakim była budowa Wielka Piramida było tak znaczące i doniosłe, że królowie z wielu odległych stron podążali do Egiptu by uczestniczyć w tym niezwykłym dziele, które rzeczywiście trwało 20 lat. Nie było również żadnych niewolników, robotnicy wykonywali tylko prace pomocnicze. Żywność dla tak ogromnej rzeszy ludzi była dostarczana Nilem z głębi Afryki.Kilka faktów do tej pory sprawia dużo kłopotu współczesnym teoretykom w jaki sposób Piramida powstała. Kilka z nich jest bardzo wymownych:   Brak wyjaśnienia w jaki sposób kilkudziesięciotonowe bloki granitowe były sprowadzane z kamieniołomów oddalonych o 1000 km. od miejsca budowy.Brak wyjaśnienia w jaki sposób były one umieszczane na dużej wysokości, większej nawet niż 50 m. z dokładnością większą niż mają współczesne przyrządy pomiarowe.Jaką technologię wykorzystano do cięcia bloków skalnych, która była 500-krotnie szybsza od współczesnej.De facto piramida nie ma 4-ech płaszczyzn, ale 8, co sprawiło, że ich budowa była jeszcze trudniejsza.Nie wspomina się, że cała piramida była pokryta dodatkowo 113-toma tysiącami płyt stanowiących wykończenie piramidy, każdy o wadze 10-ciu ton (pozostałości takiego wykończenia widać jeszcze na Piramidzie Chefrena).Czyli prędkość układania każdego z bloków skalnych, z których zbudowana jest Wielka Piramida była mniejsza niż minuta (dokładnie 45 sekund wliczając w to transport, cięcie i samo ich układanie).Dokładność z jaką Wielka Piramida została zbudowana pięknie zobrazował Nassim Haramein, mówiąc, że przesunięcie środka ostatniego bloku skalnego na szczycie piramidy względem środka jej podstawy to 8 mm. Czyli te 8 mm należy podzielić przez 2 miliony 500 tysięcy bloków skalnych (sic!), z których składa się piramida. Czyli taka jest dokładność jej wykonania!A granitowe bloki, z których zbudowana jest Wielka Galeria wewnątrz Piramidy są ze sobą tak szczelnie połączone, że dosłownie nie mieści się między nimi nawet kartka papieru.Co do samej kultury egipskiej (tak jak i każdej starożytnej na naszej Ziemi), wywodzi się ona bezpośrednio z Atlantydy o czym nasz świat również dowie się w krótkim czasie. Właściwie każda z nich miała stałe kontakty z Przybyszami z Kosmosu, co miało służyć naszemu rozwojowi, tak duchowemu jak i technologicznemu. A jeden bez drugiego nie istnieje.Pozdrawiam Cię serdecznie.

Strony

Skomentuj