Historia upadłych aniołów według Księgi Henocha

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Aniołowie jawią się nam jako szczególne postaci, które odgrywają aktywną rolę w naszej wyobraźni. Wielu ludzi wierzy, że istoty te są albo symboliczne lub stanowią nadprzyrodzoną manifestacją duchowej siły. Jeszcze inni uważają, że to po prostu najprawdziwsi obcy.

Księga Henocha daje intrygujące spojrzenie na tą kontrowersyjną kwestię. Większość ludzi kojarzy anioły z wiarą chrześcijańską, ale stanowią one podstawę także wielu starożytnych kultur. Mnóstwo z najwcześniejszych znanych nam cywilizacji na Bliskim Wschodzie, w tym starożytnych Sumerów, Babilończyków i Egipcjan kodowały swoje własne historie o wszechobecnych istotach anielskich.

 

Anioły zwykle objawiają się jako postaci ze skrzydłami, które służą bogom. Stwórca lub najwyżsi używali aniołów jako posłańców i obserwatorów, którzy działali w konkretnych celach na Ziemi.

 

Jeden z najbardziej wyraźnych opisów aniołów zawarty jest w Księdze Henocha w Starym Testamencie. Księga Henocha opisuje ogromną liczbę aniołów, osiedlających się na planecie Ziemi, gdzie nauczają ludzi w rożnych dziedzinach (meteorologia, astronomia, metalurgia). Potwierdzają to ustalenia, wskazujące, że niektóre starożytne cywilizacje osiągnęły nieprawdopodobny postęp w krótkim czasie. Finezja i nadzwyczajność takich odkryć jest niesamowita.

 

Czy Księga Henocha może być potwierdzeniem kontrowersyjnej teorii? Opisane w niej bowiem „upadłe anioły”, przybywające na górę Hermon, zamierzają żyć na Ziemi i przejąć panowanie nad planetą. Anioły te zintegrowały się w ludzkim społeczeństwie, a nawet krzyżowały się z ludźmi z zamiarem stworzenia nowej rasy - hybrydy człowieka i anioła. Jest to działanie, które spowodowało gniew Boga. Ludzie nieświadomie znaleźli się w centrum walki o władzę pomiędzy Stwórcą i jego byłymi sługami, którzy starali się znaleźć swój własny sposób na funkcjonowanie na Ziemi.

 

Zarówno Stary, jak i Nowy Testament czyni częste odniesienia do walki, która musi wystąpić między przeciwstawnymi siłami dobra i zła. Może to nie jest przypadek, że walka ta objawia się poprzez zmaganie potężnych mocy i obcych istot w naszym współczesnym świecie?

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Fastwalker

Biblia to spisane przez

Biblia to spisane przez Greków dzieje 12-plemion Izraela z dodatkiem 5-ciu ksiąg z Tory...i nie jest to dzieło spójne.Plemiona żydowskie czciły wielu bogów,m.in Molocha, Ela, Baala,byka Seraphisa,Jahwe...Ewangelie nie są częścią Biblii mimo że katolicyzm zmontowany przez rzymian w 324 r., falszywie połączył oba pisma.Biblia byla zakazana Bullą papieską aż do roku 1952 pod karą śmierci. Katolicyzm nie jest chrześcijaństwem tylko podszywa się pod nie;nieistniejące od ok. 1700 lat chrześcijaństwo było odłamem religii żydowskiej i tylko dla zydów. Chrześcijanie nauczali się z Tor i Magii,byli obrzezani a chrzest w dorosłym życiu był odnowieniem przymierza z Jahwe-bogiem żydów i tylko zydów... o czym wyraźnie w Biblii i Ewangeliach. Słowo apokryfy oznacza pisma ukryte,ukryte przed światem przez katolicyzm. Katolicyzm opiera się na 4-ech Ewangeliach z ponad stu znanych w owym czasie;do dzisiaj zachowalo się 59 a tzw apokryfów jest w bibliotece watykańskiej dokładnie 256 i nie są dostepne publicznie bo są sprzeczne z doktryną katolicką i prawdą. Ewangelie są sprzeczne ze sobą;Rzym wybral te które pasowały do doktryny "Wiecznego Rzymu" i kultu Mitry,Jowisza...Katolicyzm to nadal ukryty kult boga Słońce.

Portret użytkownika aabeen

Wybacz ale masz namieszane w

Wybacz ale masz namieszane w glowie jak cyganka w tobole. Nowy Testament to w około 30% cytatów czy nawiązań do Starego Testamentu. Cytaty pochodzą z pięcioksięgu, Psalmów i proroctw. Poza tym istota Tory zostala wypełniona przez Jezusa. Wszystkie ofiary składane przez Żydów zostaly odkupione jedną, złożoną z doskonałej istoty ludzkiej.  Nie wnikam tutaj w zawiłości i wymagania boskiego prawa dlaczego tak jest. Tak jest napisane! Rolą Jezusa zaś oprócz ofiarowania się za grzech pierwszego czlowieka bylo także doprowadzenie boskiego stworzenia do doskonałości np 1Kor. 15 rozdział i Objawienie 20 i 21 rozdział i zjednoczenie całego stworzenia ze swoim Stwórcą. Co do Katolicyzmu to masz zupełną rację. To "doskonałe" dzielo szatana, które w imieniu Boga i Jezusa dokonało lub stało za  najstraszliwszymi zbrodniami na Ziemi i m.in. dlatego posiadanie i czytanie Biblii było oficjalnie zakazane bo obnażało prawdę czym KK jest! Twierdząc, że KK sam ułożyl sobie kanon Biblii do swoich potrzeb podważasz zasadność takiego zakazu. Odnośnie ilości Ewangelii to nie myl samych Ewangelii z ich odpisami, których są setki a im późniejsze tym bardziej zawierające modyfikacje. 

Portret użytkownika Kimbur

W Biblii - tam gdzie

W Biblii - tam gdzie Aniołowie się pojawili - nic nie ma o skrzydłach Aniołów. Wyglądali jak ludzie a różnili się zasadniczo strojem. Byli to po prostu Posłańcy i takie jest właściwe znaczenie słowa Anioł. Przybywali w chwale czyli - jak dzisiaj mówimy - statku kosmicznym czy innym pojeździe latającym. 

A te cherubiny, serafiny itd. to już inna sprawa.

Skomentuj