Historyk żyjący tysiąc lat temu, opisał "perłowe" UFO w Chinach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Fragment starożytnego rękopisu z Państwa Środka, zawiera niezwykłą historię, którą można przypisać niezidentyfikowanemu obiektowi latającemu. Chiński urzędnik, Shen Kuo twierdził, że za panowania cesarza Renzonga (1022-1063) świetlisty obiekt przypominający perłę, unosił się nocą nad miastem Yangzhou.

 

Shen Kuo był znanym urzędnikiem państwowym i generałem wojskowym. Po przejściu na emeryturę, zajął się archiwizacją niezwykłych zdarzeń, których był świadkiem. Do jednego z nich doszło w połowie XI wieku. Zagadkowy obiekt latający, został zauważony, we wschodnim Anhui, a następnie w Jiangsu. 

 

Shen opisał ten latający obiekt jako kulisty kształt, z którego wydobywał się strumień światła podobnego do promieni słonecznych. Opis obiektu, został zawarty w publikacji Eseje Basenu Marzeń (夢溪筆談). Shen skompilował tę encyklopedyczną pracę, żyjąc na przymusowej emeryturze.

Zewnętrzna powłoka obiektu otworzyła się, ukazując ogromną przestrzeń z srebrzystobiałym światłem. Blask rzucał cień na każde drzewo w promieniu 5 kilometrów, a zdaniem Chińczyka, widok przypominał wschodzące słońce rzucające czerwone światło na odległe niebo i lasy.

 

Shen dodał, że nie był jedynym świadkiem tego zjawiska, a niejaki Yibo, poeta z Gaoyu, napisał wiersz o tej „perle”. Kula, bardzo często pojawiała się w okolicach Fangliang w Yangzhou, a mieszkańcy regionu wznieśli na brzegu „Pawilon Perłowy”, w którym pływali łodziami w nadziei ujrzenia tajemniczego obiektu latającego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Skomentuj